Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Šia Lebafs pāriet katoļticībā pēc filmēšanās sv. tēva Pio lomā
30.08.2022 pl. 11:43

Amerikāņu aktieris Šia Lebafs atklājis, ka laikā, kamēr piedalījies filmas “Padre Pio” (Tēvs Pio) uzņemšanā, viņš pārgājis kristietībā un kļuvis par Romas katoļu Baznīcas locekli.

Par savu konvertēšanos Š. Lebafs, kurš atveidojis galveno lomu filmā „Transformeri”, pastāstīja bīskapam Robertam Baronam intervijā, kas tika publicēta 25. augustā.

Aktieris pirmo reizi nonāca ciešākā kontaktā ar Baznīcu, dzīvojot franciskāņu kapucīnu brāļu klosterī, lai labāk izprastu mistiķi svēto tēvu Pio, kuru Š. Lebafs attēlo topošajā filmā.

Lebafs pastāstīja, ka laikā, kad iesaistījies filmas projektā, viņš pēc virknes publisku skandālu pārdzīvojis savas dzīves tumšāko periodu. Tolaik viņu piesaistījis garīgums, un viņš pievienojies dažādām reliģiskām grupām, lai atrastu jēgu, cīnoties ar bezpalīdzības apziņu un  domām par pašnāvību.

"Man uz galda bija ierocis. Es (it kā) neatrados šeit un tagad,” Šia atcerējās gandrīz 90 minūšu garajā intervijā. “Es vairs negribēju būt dzīvs, kad tas viss notika. Kauns, kādu es nekad agrāk nebiju piedzīvojis - tāds kauns, ka tu aizmirsti elpot. Tu nezini, kur doties. Tu nevari pat iziet ārā un paņemt, piemēram, tako.”

"Bet man bija arī šī dziļā vēlme noturēties," viņš piebilda.

To, kā atradis ticību, veicot izpēti [lomas sagatavošanai], aktieris raksturoja kā pārsteigumu, sakot, ka viņa domas pirms filmēšanās bija koncentrētas uz karjeru, nevis Dievu.

«Tas bija noticis. Es jau biju tur, man nebija kur iet. Šī bija pēdējā vilciena pietura. Nebija nekur citur, kur iet – visās nozīmēs,” intervijā sacīja Lebafs.

Viņš turpināja: “Tagad es zinu, ka Dievs izmantoja manu ego, lai pievilktu mani pie Viņa. Atraujot mani no pasaulīgām vēlmēm, iekārēm. Tas viss notika vienlaikus. Taču man nebūtu bijis stimula sēsties savā mašīnā, braukt augšā [uz klosteri], ja es nedomātu: “Ak, es glābšu savu karjeru!”

Tomēr, pētot un izpildot lomu, Š. Lebafs sacīja, ka jūtas Dieva “apmānīts”.

“Bet, kad es šeit nonācu, notika pārslēgšanās. Tas bija kā triju kāršu triks. Bija tā, it kā kāds mani tajā iemānītu,” aktieris atcerējās. „Ne jau sliktā nozīmē. Tā, ka es to neredzēju. Biju tam tik tuvu, ka neredzēju. Tagad, kad laiks ir pagājis, es to redzu savādāk.»

Viņš aprakstīja, kā sarunas par savām jūtām un uzzināšana par kristīgo izpratni par grēku un piedošanu bija atslēga, lai izvilktu viņu no tumšā dzīves posma.

Aktieris sacīja, ka nejutās nekāda veida dievbijības cienīgs, līdz nebija saticis citus, kuri bija morāli cīnījušies tā, kā viņš nekad vēl nebija redzējis, un jutās drošībā.

Pagājušajā gadā Š. Lebafs tika apsūdzēts par diviem pārkāpumiem - sīku zādzību un piekaušanu - pēc tam, kad viņš nozaga vīrieša cepuri konfliktā, kas izvērtās kautiņā. Tikai pāris mēnešus vēlāk viņa bijusī draudzene un popzvaigzne iesūdzēja viņu tiesā par viņa iespējamo ļaunprātīgo uzvedību.

Vēl viena bijusī draudzene tika iesaistīta tiesas prāvā un arī apgalvoja, ka Lebafs pret viņu izturējies vardarbīgi.

“Tas, ka redzu, ka citi cilvēki, kuri ir grēkojuši tādos veidos, par kuriem es nekad nevarēju iedomāties, ir atrodami Kristū, lika man justies kā “Ak, tas man dod cerību!”,” bīskapam sacīja Lebafs. “Es sāku dzirdēt citu samaitātu cilvēku pieredzi, kuri bija atraduši savu ceļu tajā, un tas lika man justies tā, it kā man ir dota atļauja."

Aktieris visas intervijas laikā uzsvēra, ka, neskatoties uz intensīvo iedziļināšanos, viņš joprojām ir ļoti jauns ticībā un nav eksperts dažādos reliģijas aspektos. Kad sākās viņa konversija, Lebafs un brāļi pat nebija pārliecināti, vai viņš kādreiz ir ticis kristīts.

Šia Lebafs spēlē galveno varoni Ābela Ferāra (Abel Ferrara) režisētajā filmā „Padre Pio”, kas attēlo kapucīnu franciskāņu mistiķa dzīvi. Sv. tēvs Pio, dzimis kā Frančesko Fordžone, dzimis Itālijas dienvidos 1887. gadā. Viņš kļuva zināms, viņa plaukstās parādoties stigmām jeb krustāsišanas brūcēm, kas līdzīgas tām, kas bija Jēzus Kristus miesā. Viņš nomira 1968. gadā 81 gada vecumā, 1999. gadā pāvests Jānis Pāvils II viņu pasludināja par svētīgu, un pēc tam 2002. gadā viņš tika kanonizēts. Iepriekš Ferāra uzņēma īsu dokumentālo filmu par šo reliģisko personību.