Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Marijas Universitāte atbalstīs studentes grūtnieces un studējošās jaunās māmiņas
05.09.2022 pl. 08:09
Universitāte vēlas praktizēt dzīvē to, ko sludina ar savu cilvēka dzīvības atbalstošo nostāju. Benediktīniešu universitāte Ziemeļdakotā plāno piedāvāt palīdzību studentēm ar bērniem un tām, kuras ir mazuļa gaidībās.

Džeroms Rihters, Marijas Universitātes izpildviceprezidents un personāla vadītājs, norādīja: “Mēs nodrošinām viņām kopienu. Viņām un viņu bērnam ir stabilas mājas un vide. Viņi tiks mīlēti un atbalstīti, bet arī viņiem ir jādara savs darbs.”

Pēc Rihtera teiktā, kāda ģimene ir piedāvājusi finansiālu palīdzību stipendiju veidā tām, kurām ir krīzes grūtniecība un tām, kurām pavisam nesen jau piedzimis bērniņš. Šīm studentēm tiks nodrošināta bezmaksas istaba un ēdināšana, kā arī bērnu pieskatīšana.

Tomēr programma piedāvā daudz vairāk, nekā finansiālu palīdzību. “Misijas par dzīvību” programmu koordinatore Megija Popa paskaidroja, kā programma mudinās citus studentus būt proaktīviem dzīvības atbalstīšanā.

Universitāte "aicina studentus, kuri patiešām mīl bērnus un mīl mazuļus, nākt brīvprātīgi un nodrošināt šīm sievietēm dienas aprūpi, lai viņas varētu apmeklēt nodarbības un neuztraukties par to, kur atrodas viņu bērni un kas par viņiem rūpējas."

Kamēr Ziemeļdakotas štats joprojām gaida lēmumu par likumu, kas padarīs abortus nelikumīgus visā štatā, Universitāte vēlas "praktizēt to, ko viņi sludina".

Kā norāda Popa: "Ja mēs vēlamies teikt: "Jums nevajadzētu taisīt abortu”, tad mums viņas ir jāatbalsta pēc iespējas labāk."

Kamēr programma joprojām tiek precizēta, “Mēs zinām, ka tā ir pareiza rīcība, mēs to darīsim, un mēs redzēsim, kā tas turpināsies," sacīja Rihters.

Viņš arī norādīja, ka pat tad, ja augstskola saņemtu piecus pieteikumus, tas ir solis pareizajā virzienā. Jau uzreiz pēc tam, kad šis plāns nesen tika  izziņots Sv. Mises laikā, viena sieviete uzsāka pieteikšanās procedūru studijām.

Cerams, ka citas universitātes iedvesmosies no Marijas Universitātes piemēra un ļaus sievietēm izvēlēties laist pasaulē mazuli un iegūt izglītību, zinot, ka par viņām parūpēsies.

Aleteia.org
Foto: Pixabay.com/canidiamesa