Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Karalienes Elizabetes II draudzība ar pāvestiem
10.09.2022 pl. 21:22
Lielbritānijas karaliene Elizabete II vairākkārt bija ieradusies Vatikānā un tikās ar pāvestiem. Video redzam viņas tikšanos ar Piju XII un viņa pēctečiem – līdz pat pāvestam Franciskam.

Kā karaliene, Elizabete II tikās ar četriem pāvestiem, bet savā dzīvē kopumā – ar pieciem. 1961. gadā viņu pieņēma audiencē pāvests Jānis XXIII, bet 1980. gadā – svētais Jānis Pāvils II. Pēc diviem gadiem viņa atkal tikās ar Jāni Pāvilu II viņa pastorālās vizītes Lielbritānijā laikā. Pēc 18 gadiem karaliene ieradās Vatikānā, lai jau trešo reizi tiktos ar pāvestu Jāni Pāvilu II.

2010. gadā pāvests Benedikts XVI veica apustulisko ceļojumu uz Lielbritāniju, lai vadītu tagad jau svētā kardināla Džona Henrija Ņūmena beatifikācijas svinības. Edinburgā, Skotijā, viņš tikās ar karalieni Elizabeti II. 2014. gadā viņa ieradās valsts vizītē Itālijā. Pēc tikšanās ar Itālijas Republikas prezidentu Džordžo Napolitano Lielbritānijas karaliene ieradās Vatikānā, kur viņu pieņēma audiencē pāvests Francisks.

Karalienei svinot kāpšanas tronī atceres 70. gadadienu un 96. dzimšanas dienu, Francisks nosūtīja apsveikuma telegrammu. Svētais tēvs solīja Elizabetei II, viņas ģimenes locekļiem un visai britu nācijai savas lūgšanas un novēlējai viņas zemei labklājību un mieru. Kādā citā telegrammā pāvests augsti novērtēja karalienes kalpojumu savas tautas labā, kā arī viņas ieguldījumu garīgā, kultūras un politiskā mantojuma saglabāšanā.

Vaticannews.va