Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Pāvests Francisks uzsāk ceļojumu uz Kazahstānu
13.09.2022 pl. 14:08
"Miera un vienotības vēstneši" – tāds ir pāvesta Franciska trīs dienu vizītes Kazahstānā moto. Tās mērķis ir piedalīties VII Pasaules un tradicionālo reliģiju līderu kongresā, kas notiks Nursultanā.

Otrdienas, 13. septembra, rītā (plkst. 7.36) no Romas starptautiskās lidostas ar Itālijas aviokompānijas ITA lidmašīnu "Airbus 330" pāvests Francisks izlidoja uz Nursultanu, bijušo Astanu, kur ieradīsies plkst. 17.45 pēc vietējā jeb plkst. 13.45 pēc Romas laika. Lidojums ilgs vairāk nekā sešas stundas. Nursultanas lidostā Francisku sagaidīs Valsts prezidents Kasims Žomarts Tokajevs, apustuliskais nuncijs Kazahstānā arhibīskaps Assisi Kulikats un katoļu bīskapi.

Atgādinām, ka pirms 21 gada Kazahstānā viesojās svētais Jānis Pāvils II, nosaucot to par "mocekļu un ticīgo zemi, izsūtīto un varoņu zemi, intelektuāļu un mākslinieku zemi".

Pirmdienas, 12. septembra, vēlā pēcpusdienā pāvests Francisks ieradās Romas Svētās Marijas Lielākajā bazilikā, lai Kristus Mātes aizbildniecībai uzticētu savu ceļojumu uz Kazahstānu. Tas ir dialoga un miera svētceļojums. Pēc īsas lūgšanas "Salus populi Romani" ikonas priekšā Svētais tēvs atgriezās Vatikānā. 

Trešdien, 14. septembrī, plkst. 10.00 Romas bīskaps piedalīsies Pasaules un tradicionālo reliģiju līderu kongresa atklāšanas ceremonijā un teiks uzrunu. Pasākums būs iespēja nosūtīt kopīgu miera vēstījumu pasaulei, kurā notiek vardarbības eskalācija. Reliģiju līderu tikšanās būs arī protesta zīme pret ekstrēmismu un fundamentālismu. Plkst. 12.00 Franciskam paredzētas vairākas privātas tikšanās ar dažādu reliģiju pārstāvjiem. Plkst. 16.45 Expo paviljonā pāvests vadīs dievkalpojumu.

Ceturtdienas, 15. septembra, rītā Vatikāna pārstāvniecības mītnē Svētais tēvs tiksies ar Kazahstānā un kaimiņvalstīs strādājošajiem jezuītu priesteriem. Plkst. 10.30 Nursultanas Vissvētākās Jaunavas Marijas katedrālē Francisks uzrunās bīskapus, priesterus, diakonus, konsekrētās personas, semināristus un pastorālos darbiniekus. Neatkarības pilī tiks parakstīta deklarācija un notiks Pasaules un tradicionālo reliģiju līderu kongresa noslēguma svinības. Vizītes ietvaros pāvests teiks četras uzrunas un vienu sprediķi. Atgriešanās Romā paredzēta 15. septembra vēlā vakarā.

Kazahstānā dzīvo aptuveni 19 miljoni iedzīvotāju, no kuriem 125 tūkstoši ir katoļi. Baznīcu vada seši bīskapi, pastorālo darbu veic 104 priesteri un viens pastāvīgais diakons. Piecās diecēzēs darbojas 138 konsekrētās personas. Garīgajā seminārā mācās septiņi audzēkņi. Baznīca vada četras izglītības iestādes, divus veselības aprūpes centrus, divus veco ļaužu un bāreņu namus.

Vaticannews.va