Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests: Dievs gaida mūsu atgriešanos
13.09.2022 pl. 14:19
Pāvests Francisks uzrunā pirms lūgšanas "Kunga eņģelis" runāja par Tēvu, kurš nāk mūs meklēt ikreiz, kad esam nomaldījušies. Dievs cieš, kad mēs attālināmies no Viņa. Svētais tēvs aicināja veikt sirdsapziņas izmeklēšanu par to, vai mēs lūdzamies par neticīgajiem un par tiem, kas atrodas tālu no Dieva un Baznīcas.

Uzrunā Francisks komentēja trīs līdzības par žēlsirdību, kurās izcelta Evaņģēlija būtība: Dievs ir Tēvs, kurš nāk mūs meklēt ikreiz, kad esam nomaldījušies. Tajās mēs atklājam Dieva žēlsirdības pilno sirdi. Šodienas Evaņģēlijā Jēzus izmanto līdzības, lai atbildētu farizejiem un rakstu mācītājiem, kuri kurnēja, sacīdami: "Viņš pieņem grēciniekus un ēd kopā ar tiem". Cik daudzi ieļaunojās redzot, ka Jēzus atrodas starp grēciniekiem. Viņiem tas bija reliģisks skandāls. Jēzus, pieņemot grēciniekus un ēdot kopā ar viņiem, skaidro, ka tāpat rīkojas arī Tēvs. Dievs nevienu neatmet, bet vēlas, lai visi piedalītos Viņa mielastā, jo Viņš mīl mūs kā savus bērnus. Līdzībām par ganu, kas meklē pazudušo avi, par sievieti, kura meklē pazudušo monētu, un par pazudušā dēla tēvu ir viena kopīga iezīme – nemiers par zaudējumu.  

Francisks skaidroja, ka visi šie trīs cilvēki varēja īpaši neuztraukties. Gans meklē vienu pazudušo avi, bet ganāmpulkā ir vēl deviņdesmit deviņas avis; sieviete pazaudēja vienu monētu, bet viņai ir vēl citas monētas, un arī tēvam ir vēl viens dēls, kas klausa viņu. Taču viņu sirdīs valda nemiers par to, kas ir pazudis: avs, monēta, dēls, kurš aizgājis no mājām. "Tas, kurš mīl, tas raizējas, meklē, ilgojas un gaida. Dievs kļūst nemierīgs, kad mēs attālināmies, Viņam sāp, Viņš uztraucas, Viņš dodas mūs meklēt, lai mūs atkal nestu savās rokās. Kungs nerēķina savus zaudējumus un riskus. Viņam ir tēva un mātes sirds, un Viņš cieš par mīļoto bērnu prombūtni. Jā, Dievs cieš par mūsu attālināšanos, un, kad esam aizgājuši tālu, Viņš pacietīgi gaida mūsu atgriešanos," teica Svētais tēvs.

Uzrunas turpinājumā Francisks aicināja pārdomāt, vai mēs sekojam Dieva piemēram un vai mums, tāpat kā Viņam, sāp sirds par pazaudēto? Vai lūdzamies par tiem, kas ir attālinājušies no Dieva un Baznīcas? Pāvests uzsvēra, ka nedrīkstam justies svētlaimīgi tikai savā lokā un savā draudzē, aizmirstot par tiem, kas ir tālu no mums.

“Līdzībā gans nesaka: «Man jau ir deviņdesmit deviņas avis, kāpēc man būtu jāiet meklēt vienu pazudušo?» Viņš gāja to meklēt. Padomāsim par savām attiecībām: vai es lūdzos par neticīgo, par cilvēku, kas ir tālu? Vai es pievelku citus ar Dieva stilu, proti, ar tuvību, līdzjūtību, maigumu? Tēvs lūdz, lai mēs būtu uzmanīgi pret visiem, īpaši pret tiem, pēc kuriem visvairāk ilgojamies. Padomāsim par kādu sev tuvu cilvēku, kuru mēs pazīstam, kurš mums ir tuvs, bet kurš, iespējams, nekad nav dzirdējis, ka kāds viņam teiktu: «Zini, tu esi svarīgs Dievam». Varbūt kāds iebildīs, sakot: «Bet es dzīvoju smagā situācijā, esmu izdarījis tik daudz ļauna». Bet atkārto: «Tu esi svarīgs Dievam». Nevis tu meklē Dievu, bet Dievs tevi meklē.”

Pēc lūgšanas "Kunga eņģelis" pāvests mudināja nemitīgi lūgties par Ukrainas tautu, lai Kungs dāvā tai mierinājumu un cerību. Šajās dienās Vatikāna labdarības biroja vadītājs kardināls Konrāds Krajevskis apmeklēs Ukrainu, lai tiktos ar kristiešu kopienām un apliecinātu tām pāvesta un visas Baznīcas tuvību. Atgādinām, ka tā ir jau ceturtā reize, kad kardināls Krajevskis pāvesta vārdā dodas uz Ukrainu.

Uzrunā Svētais tēvs pieminēja arī komboniāņu māsu Mariju De Koppi, kuru uzbrucēji nogalināja Čipenē, Mozambikā. Itāļu tautības misionāre šajā valstī strādāja gandrīz sešdesmit gadus. Lai viņas dzīves liecība dāvā spēku un drosmi visām kristiešu kopienām Mozambikā, vēlēja Francisks.

Pāvests apsveica arī Etiopijas iedzīvotājus, kuri šajā dienā svin Jaunā gada sākumu, vēlot mieru un saticību katrā ģimenē un visā valstī. Francisks aicināja neaizmirst lūgties par skolēniem, kas šonedēļ atsāks skolas gaitas. Uzrunas noslēgumā pāvests apsveica Romas iedzīvotājus un svētceļnieku grupas no dažādām valstīm, un, kā ierasti, aicināja visus lūgties par viņu.

Vaticannews.va
Foto: Wikipedia.org/FranzMayerstainedglass