Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Francisks lūdzas par mieru Kaukāzā un Ukrainā
19.09.2022 pl. 19:44
Svētdien, pēc lūgšanas “Kunga eņģelis”, pāvests mudināja ievērot pamieru Kaukāzā un aicināja lūgties par mieru Ukrainā. Viņš apliecināja, ka lūdzas par plūdos cietušajiem Markes reģiona iedzīvotājiem Itālijā.

“Mani apbēdina pēdējā laikā notikušās sadursmes starp Azerbaidžānu un Armēniju”, sacīja Francisks. “Es apliecinu savu garīgo tuvību cietušo ģimenēm un mudinu [iesaistītās] puses ievērot pamieru un tiekties pēc miera. Neaizmirsīsim: miers ir iespējams, ja klusē ieroči un sākas dialogs! Bez tam turpināsim lūgties par izmocīto ukraiņu tautu un par mieru visās zemēs, kuras kara dēļ ir noasiņojušas”.

Pirms dažām dienām starp Armēniju un Azerbaidžānu notikušajās sadursmēs gāja bojā aptuveni 200 cilvēki. Konfliktu stingri nosodīja starptautiskā kopiena, un lielas bažas par to pauda arī Eiropas Baznīcu konference. Sestdien Armēnijā trīs dienu vizītē ieradās ASV kongresa pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi. Viņa pauda stingru atbalstu Armēnijai un nosodīja Azerbaidžānas uzbrukumus.

Pāvests jau pagājušajā nedēļā, uzturoties Kazahstānā un uzrunājot Nursultanā uz Svēto Misi sapulcējušos ticīgos, pauda bažas par to, ka Kaukāzā atkal uzliesmoja konflikti. Viņš mudināja lūgties, lai tur virsroku gūst saskaņa un miers un lai pasaulē tiek ierobežota bruņošanās sacensība, savukārt milzīgās karu izmaksas lai tiek novirzītas tautu labklājībai.

Svētdien, pēc lūgšanas “Kunga eņģelis”, Svētais tēvs pateicās par šo ceļojumu uz Kazahstānu un atgādināja, ka turp devās, lai piedalītos 7. Pasaules un tradicionālo reliģiju līderu kongresā. Viņš apsolīja, ka par savu ceļojumu runās šīs trešdienas vispārējās audiences laikā.

Uzrunā pāvests apliecināja, ka lūdzas arī par Markes reģiona iedzīvotājiem, kurus skāra postoši ūdensplūdi. “Es lūdzos par mirušajiem un viņu ģimenes locekļiem, par ievainotajiem un tiem, kuri piedzīvoja lielus zaudējumus”, viņš sacīja. “Lai Kungs dod spēku šīm kopienām!”

Vaticannews.va