Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Francisks: Baznīcai jāmeklē pazudušie
01.11.2022 pl. 12:42
Kristietis nedrīkst skatīties uz citiem no augšas, nosodot, nicinot un atstumjot, bet viņam jāpieņem cilvēki, neskatoties uz viņu vājībām, un jāmeklē pazudušos, teica pāvests uzrunā pirms lūgšanas "Kunga eņģelis".

Svētdienas, 30. oktobra, pusdienlaikā Svētā Pētera laukumā bija sapulcējušies vairāk nekā 35 tūkstoši svētceļnieku no daudzām valstīm. Pārdomas Francisks balstīja uz Lūkasa evaņģēlija 19. nodaļu, kurā aprakstīta Jēzus tikšanās ar Zaheju. Viņš bija muitnieku priekšnieks, bagāts cilvēks. Zahejs meklēja iespēju redzēt un iepazīt Jēzu. Pāvests izcēla darbības vārdu "meklēt". Viņš skaidroja, ka tekstā redzam divus skatienus, kas meklē viens otru: Zaheja skatienu, kas meklē Jēzu, un Jēzus skatienu, kas meklē Zaheju.

Analizējot Zaheja skatienu, Svētais tēvs skaidroja, ka tauta muitnieku priekšnieku uzskatīja par negodīgu cilvēku, par nodevēju, jo iekasēja nodokļus romiešu labā. Tomēr Zahejs vēlas redzēt Jēzu. "Viņš māca, ka dzīvē nekad viss nav zaudēts. Mēs vienmēr varam sākt no jauna, meklēt, atgriezties," skaidroja pāvests. Runājot par Jēzus skatienu, Francisks uzsvēra, ka tajā ir ietverta Dieva pazemība, kurš neskatās uz mums no augšas, lai mūs pazemotu un tiesātu, gluži otrādi, Viņš pazemojās līdz pat tam, ka mazgāja mums kājas.

Svētais tēvs uzsvēra, ka "Jēzus vienmēr raugās uz mums ar mīlestību un, tāpat kā Zaheja gadījumā, Viņš iziet mums pretī, sauc mūs vārdā. Ja mēs pieņemam Jēzu, Viņš ienāk mūsu namā, mūsu sirdī. Tāpēc jautāsim: kā mēs raugāmies paši uz sevi? Vai nolaižam rokas un padodamies? Vai tad, kad jūtamies nomākti, mēs meklējam tikšanos ar Jēzu? Tajā pašā laikā jautāsim, kā mēs raugāmies uz citiem, kas ir apmaldījušies un ar grūtībām cenšas piecelties no savu kļūdu putekļiem? Vai tas ir skatiens no augšas, kas tiesā, nicina un atmet citus? Mums, kristiešiem, ir jābūt Kristus skatienam, kas ar līdzjūtību pieņem mazos un meklē pazudušos. Tāds ir un tādam vienmēr ir jābūt Baznīcas skatienam, uzsvēra pāvests.

Vaticannews.va