Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests tiekas ar Ukrainas Grieķu katoļu Baznīcas vadītāju
08.11.2022 pl. 15:09
Pāvests Francisks pirmdien pieņēma audiencē Ukrainas Grieķu katoļu Baznīcas vadītāju arhibīskapu Svjatoslavu Ševčuku, informē Vatikāna preses biroja direktors Mateo Bruni. Vizītes ietvaros Ševčuks apmeklēja Romas kūriju un tikās ar dikastēriju prefektiem.

Tā bija arhibīskapa Ševčuka pirmā tikšanās ar Svēto tēvu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Kijevas-Haličes arhibīskaps Bergoljo pazīst jau sen, jo daudzus gadus bija strādājis Argentīnā. Nākamajā dienā pēc pāvesta ievēlēšanas 2013. gada 14. martā Ševčuks paziņoja, ka kardināls Horhe Mario Bergoljo ir ukraiņu priestera Stefana Čmiļa audzēknis, kurš iepazina Ukrainas Grieķu katoļu Baznīcu. Bergoljo, būdams saleziāņu priesteru vadītās skolas audzēknis, katru rītu, kad visi vēl gulēja, devās uz baznīcu, lai piekalpotu priesterim Čmiļam. "Tāpēc viņš labi zina mūsu ritu un pazīst mūsu liturģiju," – toreiz sacīja Svjatoslavs Ševčuks.

Francisks tikās ar Ševčuku dienu pēc savas atgriešanās no Bahreinas. Lidojuma laikā pāvests žurnālistiem sacīja, ka Vatikāns dara visu iespējamo, lai tiktu izbeigts karš un meklēti konflikta atrisinājumi. "Es pastāstīju pāvestam par mūsu bīskapu, priesteru un konsekrēto personu pašaizliedzīgo kalpojumu okupētajās teritorijās, uzsverot, ka visi mūsu Baznīcas gani palika kopā ar cietošajiem cilvēkiem. Paskaidroju, ka katra mūsu katedrāle, katrs mūsu dievnams un klosteris ir kļuvis par patvēruma, uzņemšanas un humānās palīdzības punktiem," pēc audiences teica arhibīskaps Svjatoslavs Ševčuks.

Viņš pasniedza Svētajam tēvam simbolisku dāvanu – krievu mīnas fragmentu, kas iznīcināja Irpiņas grieķu katoļu baznīcas fasādi, un pateicās viņam par centieniem īstenot miera procesu, par uzrunām un lūgumiem, kas noveda pie karagūstekņu atbrīvošanas, kā arī par atbalstu Ukrainas tautai. Francisks atkārtoti apliecināja savu tuvību kara izmocītajai tautai un mudināja arhibīskapu un viņa vadīto Baznīcu turpināt kalpot tiem, kas cieš no kara vardarbības.

Atgādinām, ka arhibīskaps Svjatoslavs Ševčuks no kara sākuma, 24. februāra, katru dienu publicē video vēstījumus, kuros saka mierinājuma un cerības pilnus vārdus saviem tautiešiem un reizē sniedz informāciju par aktuālo situāciju okupantu mīdītajā zemē. Kara 257. dienā Ukrainas Grieķu katoļu Baznīcas vadītājs atgādināja, ka Krievija veikusi uzbrukumu Sumu apgabalam un Nikopoles rajonam Dņepropetrovskas apgabalā. Viņš pastāstīja par dramatisko situāciju valsts galvaspilsētā, kur tiek atslēgta elektrība, trūkst ūdens un siltuma. Arhibīskaps aicināja ticīgos ar lūgšanām, darbu un dzīves upuriem tuvināt uzvaras dienu Ukrainā, kurā "mūsu brīvība un cieņa atmirdzēs visā pasaulē".

Vaticannews.va