Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Francisks: Ukrainas tauta cieš lielu nežēlību. Lūgsim tai mieru!
10.11.2022 pl. 14:30
Kārtējais pāvesta aicinājums lūgties par Ukrainu izskanēja arī trešdienas, 9. novembra, vispārējās audiences noslēgumā. Viņš atkal pievērsa uzmanību šai izmocītajai tautai.

Bez tam Francisks garīgi vienojās ar Kipras iedzīvotājiem, kuri sēro par pareizticīgo arhibīskapa Hrizostoma II aiziešanu mūžībā.

“Tik liela nežēlība, tik liela nežēlība” – pāvests to atkārtoja divas reizes. Otrajā reizē – jau ar daudz skarbāku toni, atraujoties no lapas, lai atgādinātu par tām sāpēm un šausmām, ko jau deviņus mēnešus piedzīvo Ukrainas iedzīvotāji.

Vēršoties pie Svētā Pētera laukumā sanākušajiem ticīgajiem un visiem labas gribas cilvēkiem visā pasaulē, Francisks sacīja: “Es atkal aicinu lūgties par izmocīto Ukrainu. Lūgsim no Kunga mieru šiem ļoti cietošajiem ļaudīm, kuri cieš tik lielu nežēlību, tik lielu nežēlību no algotņiem, kuri karo”.

Pāvests ar sāpēm pieminēja arī Kipras tautu, kura sēro par arhibīskapa Hrizostoma II nāvi. Viņš nomira pēc ilgas slimības 7. novembrī 81 gada vecumā. Pagājušā gada decembrī patriarhs uzņēma Francisku Kiprā. “Viņš bija tālredzīgs gans, dialoga vīrs, kurš mīlēja mieru, kurš centās veicināt izlīgšanu dažādu šīs valsts kopienu starpā,” sacīja pāvests. “Es ar pateicīgu mīlestību atceros mūsu brālīgās tikšanās Kiprā manas vizītes laikā, pagājušajā gadā. Lūgsimies par viņa dvēseles mūžīgo mieru”.

Vaticannews.va
Foto: Vispārējās audience. Pāvests noskūpsta Ukrainas karogu  (VATICAN MEDIA)