Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests Vatikāna medijiem: komunikācija ir divvirzienu kustība
14.11.2022 pl. 13:30
Sestdien, 12. novembrī, Klemensa zālē, Vatikānā, pāvests pieņēma audiencē Svētā Krēsla Komunikācijas dikastērija vadību un darbiniekus. Jums ir ne tikai jāsniedz informācija, bet arī jāieklausās, kā cilvēki uz to reaģē – sacīja Francisks.

Uz tikšanos ar Svēto tēvu ieradās tādu struktūru kā Vatikāna Radio – Vatican News, laikraksta l’Osservatore Romano, Svētā Krēsla Preses biroja un Vatikāna izdevniecības darbinieki. Pāvests nolika pie malas iepriekš sagatavotās uzrunas tekstu un vērsās pie klātesošajiem saviem vārdiem.

Francisks izteica pateicību par Vatikāna mediju darbību, kā arī pauda prieku, ka minētajās struktūrās notiek pārmaiņas un attīstība. Vienlaikus viņš atzina, ka šis process vēl nav pilnīgi pabeigts.

Pāvests savā spontānajā uzrunā norādīja uz dažām labas komunikācijas raksturiezīmēm. Pirmkārt, komunikācijai ir jābūt divvirzienu kustībai, kur mediju darbinieki ne tikai sniedz informāciju, bet arī ieklausās, kāda ir tās saņēmēju atbildes reakcija. Otrkārt, Francisks atgādināja, ka komunikācija, ko veic Svētais Krēsls nav vienalga kāda, bet ir vērtību komunikācija. Mēs izplatām vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības. Tāpēc Vatikāna mediju darbiniekiem jābūt drosmīgiem un jāuzdrošinās pat riskēt. Treškārt, pāvests norādīja uz cilvēcisko aspektu. Mūsdienu tehnoloģijas ir svarīgas, taču tās nedrīkst gūt virsroku pār cilvēcisko pieeju. Šajā darbā ir “jāieliek sirds”, lai aizsniegtu cilvēku sirdis, lai uzrunātu mūsdienu cilvēkus, kuri saņem viņiem adresēto informāciju.

Foto: pāvesta tikšanās ar Svētā Krēsla Komunikācijas dikastērija darbiniekiem (Vatican Media)

Vaticannews.va