Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Kritiķu novērtētā biogrāfiskā filma par Klaivu Steiplu Lūisu tagad pieejama arī straumēšanā
11.01.2023 pl. 16:13
K.S. Lūisa (1898-1963) dzīve un atgriešanās kristietībā ir iedzīvināts tajā, ko uzskata par 2021. gada labāko filmu par ticības tēmu.

K.S. Lūiss (C.S. Lewis), iespējams, ir vislabāk pazīstams ar savu aizraujošo fantāzijas piedzīvojumu stāstu „Nārnijas hronika”, taču tikpat saistošai skatīšanai ir paša autora dzīvesstāsts. 2021. gadā Lūisa dzīve un ticības ceļojums tika atspoguļoti populārajā filmā ar nosaukumu „The Most Reluctant Conversion: The Untold Story of C.S. Lewis”, kas saņēma kritiķu atzinību pēc vienas dienas filmas izrādīšanas kinoteātros. Tagad šis personīgais skatījums uz vienu no ietekmīgākajiem 20. gadsimta kristiešu rakstniekiem ir pieejams straumēšanai platformā Pure Flix.

Sākotnēji filma bija paredzēta vienas dienas izrādīšanai kinoteātros, taču tā negaidīti guva tūlītējus panākumus. Tas mudināja filmas veidotājus pagarināt kinozāles seansus un veicināja īpašos seansus Kanādā un Apvienotajā Karalistē.

Biogrāfiskā filma seko daudziem notikumiem, kas veidoja Lūisa ticību no pusaudža vecuma līdz jaunekļa vecumam un pēc tam. Kamēr katrā Lūisa vecuma posmā ir cits aktieris, filmas zvaigzne ir Makss Maklīns - teātra veterāns ar vairāk kā divdesmit gadu skatuves pieredzi, kurš atveido pusmūža Lūisu. Maklīns bija unikāli piemērots šim darbam, jo klātienes teātra iestudējumos ir atspoguļojis vairākus Lūisa darbus, tostarp „The Screwtape Letters”.

Intervijā telekanālam “CBN News” Maklīns skaidroja, ka Lūisa jaunībā ir daudz notikumu, kas viņu noveda pie drūma skatījuma uz Dievu, piemēram, zēna gados zaudēja māti ar vēzi un pats piedzīvoja Pirmā pasaules kara tranšeju karadarbības šausmas. Maklīns teica, ka pagrieziena punkts notika, kad Lūiss apcerējis Visuma būtību:

“Viņš teica savu argumentu pret Dievu … vai Visums bija tik nežēlīgs un netaisns,” sacīja Maklīns. „Bet tad viņš sev jautāja: „Kur tu ņēmi šo priekšstatu par nežēlīgu un netaisnu? Tu sauc līniju par greizu, jo tev ir priekšstats par taisnu līniju.””

Filmas autors un režisors ir divkārtējais Emmy un BAFTA balvas ieguvējs Normans Stouns. Filma „The Most Reluctant Convert: The Untold Story of C.S. Lewis” ir patiess Lūisa dzīves apraksts, ko veidojusi komanda, kas novērtē Lūisa paveikto. 2019. gadā, kamēr filma tika izstrādāta, Stouns kādā intervijā sacīja: “Tu netiec tik tuvu tādam cilvēkam kā Lūiss, lai ar empātiju un sapratni izstāstītu viņa stāstu, bez tā, ka viņa dzīve un vārdi dziļi ietekmē paša ticību un sapratni. Un tieši viņa domāšanas svaigums — viņa dzīves un ticības uztvere, kļūstot par kristieti, par spīti visiem erudītiem, ateistiskiem iebildumiem — atstāj iespaidu.”

Filma „The Most Reluctant Convert: The Untold Story of C.S. Lewis” ir pieejama straumēšanai „Pure Flix” , kas ir straumēšanas pakalpojums, kas nodrošina reliģisku un ģimenei draudzīgu saturu.

Aleteia.org