Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests paziņo par Sinodei veltītu ekumenisku lūgšanu vigīliju
16.01.2023 pl. 14:09
Svētdien, pēc lūgšanas “Kunga eņģelis”, pāvests pievērsās diviem gaidāmajiem Baznīcas dzīves notikumiem – Lūgšanu nedēļai par kristiešu vienotību un Ekumeniskajai lūgšanu vigīlijai par Bīskapu sinodi. Svētais tēvs arī kārtējo reizi mudināja turpināt atbalstīt ukraiņu tautu.

Jau 18. janvārī sāksies par tradīciju kļuvusī Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību, kas ilgs līdz 25. janvārim. Šī gada tematam ir izvēlēti vārdi no pravieša Isaja grāmatas: “Iemācieties darīt labu, tiecieties pēc taisnības” (1, 17). “Pateiksimies Kungam, kurš uzticīgi un pacietīgi vada savu tautu uz pilnīgu vienotību”, sacīja pāvests, “un lūgsim, lai Svētais Gars mūs apgaismo un atbalsta ar savām dāvanām”.

Atgādinām, ka šajā nedēļā kristieši tiek aicināti gan individuāli, gan arī kopā lūgties par vienotību. Šajā sakarā kādas valsts vai kāda noteikta apgabala dažādu konfesiju ticīgie katru gadu sagatavo lūgšanas, dievkalpojuma tekstus un meditācijas. Šogad to darīja ASV kristieši no Minesotas.

Uzrunas turpinājumā Francisks paziņoja par kādu gaidāmu notikumu. “Kristiešu vienotības ceļš un Baznīcas sinodālās atgriešanās ceļš ir saistīti”, viņš sacīja. “Tāpēc es izmantoju izdevību, lai paziņotu, ka sestdien, 30. septembrī, Svētā Pētera laukumā notiks ekumeniska lūgšanu vigīlija, lai uzticētu Dievam Bīskapu sinodes 16. ordinārās ģenerālās asamblejas darbus”. Svētais tēvs norādīja, ka jauniešiem, kuri piedalīsies vigīlijā būs speciāla programma visu nedēļas nogali. Par to parūpēsies Tezē kopiena. “Es jau tagad aicinu visu kristīgo konfesiju brāļus un māsas piedalīties šajā Dieva tautas kopā sanākšanā”, teica pāvests.

Francisks arī šoreiz aicināja neaizmirst izmocīto ukraiņu tautu, kas tik ļoti cieš. “Paliksim viņiem līdzās ar savu sirdi, ar savu palīdzību, ar savu lūgšanu”, viņš mudināja.

Noslēgumā, sveicot Svētā Pētera laukumā sanākušos Romas ticīgos un svētceļniekus no citām vietām, īpaši ticīgos no Spānijas un Sicīlijas, pāvests novēlēja, lai, apmeklējot apustuļa Pētera kapu, viņi stiprinās savā ticībā un liecības sniegšanā.

Foto: Pāvests ar dažādu kristīgo konfesiju līderiem, noslēdzot Lūgšanu nedēļu par kristiešu vienotību 2022. gadā (Vatican Media)

Vaticannews.va