Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Raksti

Svētā Franciska no Sales padomi stiprai laulībai
28.01.2019 pl. 20:25

Pr. Maikls Renniers (Michael Rennier)*

Svētais, kurš konsultējis daudz precēto pāru, izmanto 3 metaforas, runājot par mīlestību laulāto starpā.
Laulība, kā saka svētais Francisks no Sales, ir divu siržu saadīšana kopā. Tas ir prieks, kas pieejams vienādā mērā bagātajiem un trūcīgajiem, un, droši, viens no labākajiem veidiem, kā rast laimi.
Svētā Franciska no Sales padomi stiprai laulībai
Kā trīs gudrie kļuva par trim ķēniņiem
05.01.2019 pl. 17:01

tēvs Daniels Hērnemanns OSB

Kā trīs gudrie kļuva par trim ķēniņiemJa vēsturiski vislabāk informētais evaņģēlists Lūkass mums par viņiem būtu pastāstījis, tad mēs varbūt zinātu vairāk. Taču Jēzus piedzimšanas stāstā viņus piemin tikai Matejs: magi, no grieķu valodas magoi, ir piederīgi mēdiešu-persiešu priesteru kārtai, sapņu tulki un pareģi, astrologi, kas ieraudzījuši uzlecam zvaigzni un sekojuši tās gaismai cauri Jeruzalemei līdz pat Jēzus dzimšanas vietai Betlēmē.
Kā trīs gudrie kļuva par trim ķēniņiem
Bīskaps Viktors Stulpins: Šie svētki ir aicinājums mums atgriezties pie Dieva, kas ir visa Avots
24.12.2018 pl. 17:30
Sekojot Betlēmes zvaigznei, šajā vakara stundā mēs visi piedalāmies miljoniem cilvēku lielā svētceļojumā, kas pārtraukuši savus darbus, savu atpūtu un, atstājuši savas mājas, dodas uz baznīcām.
Bīskaps Viktors Stulpins: Šie svētki ir aicinājums mums atgriezties pie Dieva, kas ir visa Avots
Četras perspektīvas, kā reaģēt uz skandāliem katoliskajā Baznīcā
19.12.2018 pl. 18:01

Patija Armstronga

Skaidrs, ka Baznīcā seksuālās izmantošanas skandālu radīto putekļu nosēdumus tik drīz neizdosies notīrīt. Nav līdz galam skaidrs, kā katolim vajadzētu uz to reaģēt. Ierosmei apkopoti četru katoļu autoru padomi, kā rīkoties, sastopoties ar skandālu postošo ietekmi.

Četras perspektīvas, kā reaģēt uz skandāliem katoliskajā Baznīcā
Dievbijības dāvana
06.12.2018 pl. 19:06

Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins

Šī dāvana pilnveido reliģiozitātes tikumu, kas pieder pie kardinālā (galvenā) taisnīguma tikuma. Taisnīgums liek atdot katram to, kas viņam tieši pieder.
Dievbijības dāvana
Drosmes dāvana
30.10.2018 pl. 07:38

Liepājas bīskaps Viktors Stulpins

Šī dāvana pilnveido kardinālo drosmes tikumu. Kardinālais drosmes tikums ļauj uzņemties un panest grūtības, lai sasniegtu kādu labumu Dieva dēļ, tā ka cilvēks neļaujas bailēm, pat nāves priekšā, un nepadodas pārgalvībai un vieglprātībai, tiecoties pēc prātīga labuma.
Drosmes dāvana
Sargeņģeļi – Debesu draugi, kuri vienmēr ir mums blakus
02.10.2018 pl. 07:51

Nada Macei (Nada Mazzei)

Mums visiem dzīvē ir bijis tāds gadījums, kad par mata tiesu esam izsprukuši no iekļūšanas nelaimes gadījumā vai noslēpumainā, mums nesaprotamā veidā esam izglābušies kādās nopietnās briesmās. Ir reizes, kad prātā ienāk sen neredzēts un nesatikts draugs – kāds, kurš, kā vēlāk noskaidrojies, tieši tobrīd ir piedzīvojis sarežģījumus savā dzīvē. Tie visi ir atgadījumi, ko, šķiet, nevaram izskaidrot. Vai tas ir mūsu apsargātājs, kurš mūs paglābis no šīm briesmām vai mēģinājis pievērst mūsu uzmanību cilvēkam, kuram ļoti nepieciešama mūsu palīdzība un lūgšanas?
Sargeņģeļi – Debesu draugi, kuri vienmēr ir mums blakus
Pāvesti un ceļojumi
21.09.2018 pl. 13:53

Nu jau pavisam drīz, 24. septembrī, pāvests Francisks izkāps no lidmašīnas Rīgas lidostā, lai visu dienu pavadītu mūsu zemē un tiktos ar ļaudīm, kas gaida viņa ierašanos. Vēl pavisam nesen, augusta beigās, pāvests pabija Īrijā, kur pēdējoreiz pāvests vizitēja 1979. gadā, bet Latvijā pāvesta apciemojumu piedzīvojām salīdzinoši nesen – 1993. gadā, taču gan vienā, gan otrā valstī kopš pēdējās pāvesta vizītes ir daudz kas mainījies.

Pāvesti un ceļojumi
Kāpēc ir svarīgi mācīt bērniem manieres
15.09.2018 pl. 12:22
Daži uzskata, ka būt pieklājīgam ir nenozīmīgi un vecmodīgi, taču dažu iemeslu dēļ par to tomēr derētu padomāt.
Kāpēc ir svarīgi mācīt bērniem manieres
Svētie pāvesti un pāvestu svētie
31.08.2018 pl. 07:23
Gandrīz 30% no visiem pāvestiem ir pasludināti par svētajiem: sākot ar sv. Pēteri, kurš bija pirmais pāvests un pēc Kristus pavēles ganīja Dieva tautu, 52 no pirmajiem 55 pāvestiem kļuva par svētajiem katolicisma pirmajos 500 gados. Pēdējā tūkstošgadē tikai septiņi pāvesti iecelti svēto kārtā, un astotais par tādu tiks pasludināts š. g. oktobrī, kad pāvests Francisks visai pasaulei paziņos, ka pāvests Pāvils VI dzīvojis svētu dzīvi un nu ir uzņemts pie Dieva debesīs. Pāvests Francisks beatificēja viņu 2014. gada 14. oktobrī, un pēc mazliet vairāk nekā četriem gadiem viņš tiks pasludināts par svēto.
Svētie pāvesti un pāvestu svētie
Lapas:iepriekšējā12345...454647nākamā