Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Vēstījumi

Svētās Zemes grieķu-melhītu arhibīskapa aicinājums visas pasaules kristiešiem
05.10.2007 pl. 12:44

Svarīgi ir apmeklēt Svētās Zemes sanktuārijus, taču vēl svarīgāk tās ‘dzīvos akmeņus’, proti, kristiešus. Esiet laipni gaidīti – ar šādu draudzības un miera aicinājumu pie visas pasaules kristiešiem vērsās grieķu-melhītu katoļu arhib. Eliass Hakūrs, uzstājoties Vestminsteres katedrālē.

Nesen Londonā viņš svinēja Euharistiju sakarā ar organizācijas „Palīdzība Baznīcai, kas cieš” 60. gadadienu.

Viņš uzsvēra, ka Jēzus ir dzimis un dzīvojis Svētajā Zemē un tās kristieši ir tautas, kura klausījās Labo Vēsti, tiešie pēcteči. „Šodien no Tuvajiem Austrumiem pienāk ziņas par vardarbību un asins izliešanu”, teica arhibīskaps, „taču tā ir vēsts par ‘tukšo kapu’, jo tas, kurš tajā bija guldīts, ir augšāmcēlies”. Hakūrs mudināja palikt Svētajā Zemē, neskatoties uz grūtībām, kā arī aicināja pārējo pasauli apliecināt draudzību un apmeklēt tās kristiešus. „Dodieties svētceļojumos. Būsiet laipni gaidīti. Brauciet šurp un iepazīstiet mūs”, viņš piebilda.

Arhibīskaps pastāstīja, ka sarežģīto sociālo un ekonomisko apstākļu dēļ, daudzi kristieši pamet Svēto Zemi. Ja 1948. gadā 60 procenti Betlēmes iedzīvotāju bija kristieši, tad tagad tikai nepilni 10 procenti. Viņš lūdza visas pasaules ticīgajiem, būt vienotiem ar saviem brāļiem Svētajā Zemē, taču bez jebkādas pretestības pret ebrejiem vai musulmaņiem. Visu reliģiju piederīgajiem jāveicina dialogs un miers.

Grieķu-melhītu katoļu arhib. Eliass Hakūrs ir trīskārtējais Nobela miera prēmijas ieguvējs. Viņš ir pēc izcelsmes arābs, pēc tautības izraēlietis, ļoti ievērojama personība Svētajā Zemē sevišķi ar savu nenogurstošo darbību dialoga veicināšanas procesā. Kādā Galilejas ciemā nodibinājis izglītības centru ‘Mar Elias’, ko šodien apmeklē četri tūkstoši studentu un pirmo jaukto universitāti, kur mācās gan palestīnieši, gan ebreji.