Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvesta Franciska pārdomas par Dieva valstību
27.11.2017 pl. 18:56
«Lai Marija palīdz mums satikt Jēzu un pieņemt Viņu Vārda un Euharistijas liturģijā, mūsu brāļos un māsās, kas cieš badu, slimības, vajāšanas un netaisnības, lai pēc tam mēs varētu ienākt Viņa Gaismas un Miera valstībā,» – apcerē pirms lūgšanas «Kunga eņģelis» teica pāvests.

Kristus Karaļa svētkos tiek lasīts Mateja evaņģēlijs par pēdējās tiesas norisi. «Kad Cilvēka Dēls atnāks savā diženumā un visi eņģeļi kopā ar Viņu, tad Viņš apsēdīsies savā godības tronī un Viņa priekšā tiks sapulcinātas visas tautas. Un Viņš nošķirs viņus citu no cita, kā gans nošķir avis no āžiem.» Pāvests skaidroja, ka avis jeb taisnīgos Jēzus nostādīs sev pa labai, bet āžus jeb ļaunos pa kreisai rokai.

«Taisnīgie jūtas pārsteigti, jo neatceras, kad būtu tikušies ar Jēzu un būtu kaut kādā veidā Viņam palīdzējuši. Bet Jēzus saka: ko jūs esat darījuši vienam no maniem vismazākajiem brāļiem, to jūs esat man darījuši. Šie vārdi mūs nebeidz pārsteigt, jo tie atklāj, cik tālu aizsniedzas Dieva mīlestība. Jēzus identificējas ar mums nevis tad, kad mums klājas labi, kad esam veseli un laimīgi, bet tad, kad atrodamies dažādās grūtībās, lai apslēptā veidā satiktos un pastieptu mums savu roku kā ubags. Jēzus atklāj tiesāšanas būtisko kritēriju, kas ir konkrēta mīlestība pret tuvāko. Šādā veidā atklājas mīlestības spēks, Dieva karaliskums. Viņš ir kopā ar cietošiem un aicina mūs veikt žēlsirdības darbus», – sacīja Svētais tēvs.

Turpinot uzrunu, pāvests uzsvēra, ka tos, kuri nerūpējās par saviem brāļiem, Evaņģēlijā aprakstītais karalis nostāda sev pa kreisai rokai. Arī viņi jūtas pārteigti un jautā: «Kungs, kad mēs esam redzējuši Tevi izsalkušu vai izslāpušu, vai kā svešinieku, vai kailu, vai slimu, vai cietumā un neesam Tev pakalpojuši?» Ja mēs būtu Tevi redzējuši, noteikti būtu Tev palīdzējuši! Bet karalis atbildēja: ko jūs neesat darījuši vienam no šiem vismazākajiem, to jūs neesat man darījuši. Savas dzīves noslēgumā tiksim tiesāti par to, cik daudz būsim mīlējuši, palīdzējuši un kalpojuši Jēzum mūsu vismazākajos brāļos, – atgādināja pāvests.

Svētais tēvs norādīja, ka Jēzus atnāks laiku beigās, lai tiesātu tautas. Taču Viņš nāk arī šodien un aicina mūs pieņemt Viņu mūsu brāļos un māsās. Pēc lūgšanas «Kunga eņģelis» pāvests apsveica ukraiņu ticīgos. Ukrainas tauta piemin traģisko notikumu – Holodomoru, kad miljoniem cilvēku nomira bada nāvē. «Lūdzos par Ukrainu, lai ticības spēks palīdz tautai dziedināt savas pagātnes brūces un stiprināt miera ceļus», teica Svētais tēvs.

Francisks pieminēja arī piektdien veikto bruņoto uzbrukumu mošejai Ēģiptes Sīnāja pussalā, kur lūgšanas laikā nogalināti vairāk nekā 200 cilvēki. Svētais tēvs apliecināja garīgo tuvumu un lūgšanu par nogalinātajiem, cietušajiem un viņu tuviniekiem. «Lai Dievs atbrīvo mūs no šādām traģēdijām un atbalsta visus tos cilvēkus, kuri darbojas miera labā» sacīja pāvests. Viņš atgādināja, ka sestdien Argentīnas pilsētā Kordobā notika Katalinas Marija Rodrigezas beatifikācijas svinības. Tikšanās noslēgumā Francisks aicināja ticīgos lūgties par savas vizītes Mjanmā un Bangladešā norisi.

Radiovaticana.va