Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Latvijas draudžu ziedojums Ukrainas atbalstam – vairāk nekā 43 000 eiro

Mēnesi pēc tam, kad Ukrainā bija sācies karš, Latvijas Bīskapu konference 25. martā aicināja katoļu draudzes ziedot karā cietušo atbalstam, savāktos līdzekļus pārskaitot nodibinājuma “Caritas Latvija” bankas kontā.

Francisks Materā: tas, kurš pielūdz Dievu, ir brīvs no ikvienas verdzības

Svētdien, 25. septembrī, pāvests ieradās Materā, Itālijas dienvidos, lai celebrētu 27. Nacionālā Euharistijas kongresa noslēguma Svēto Misi. Viņa homīlijas galvenais temats bija “Euharistija”. Svētais tēvs aicināja atgūt maizes garšu, lai mēs būtu brālības apustuļi. Viņš aicināja Baznīcu kļūt par maiguma un žēlsirdības maizi.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

No Baznīcā saziedotiem līdzekļiem Ukrainas armijai iegādāts furgons ievainoto pārvadāšanai

Nodibinājums “Caritas Latvija” ar Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča svētību ir radusi iespēju iegādāties furgonu Ukrainas armijas vajadzībām, ziņo projekta pārstāve Gabriela Kabitsina-Kabjere.

Pāvests uztic Marijai Ukrainu, Mjanmu, Kamerūnu un migrantus

Svētdien, 25. septembrī, pāvests Francisks viesojās Materā, kas atrodas Bazilikatas reģionā. Dažu stundu ilgās vizītes ietvaros Svētais tēvs tikās ar pilsētas iedzīvotājiem un vadīja 27. Euharistiskā kongresa noslēguma dievkalpojumu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Iznācis jaunākais laikraksta "Nāc" numurs

Iznācis jaunais "Nāc" numurs, kurā lasītāji var iepazīties ar priestera Arņa Suleimanova rakstu, kurā var uzzināt kāds ir pamatojums Vissvētākās Jaunavas Marijas dzimšanas dienas svinībām 8. septembrī.

Svētā Pētera baziliku izgaismos video projekcijas

No 2. oktobra uz Svētā Pētera bazilikas fasādes būs skatāma projekcija par Kristus apustuli. Šis pasākums ievadīs vērienīgu kultūras programmu, kuras mērķis ir parādīt svētceļniekiem un tūristiem svētā Pētera tēlu un tajā pašā laikā atjaunot kalpošanu bazilikā, kur atrodas apustuļa kaps.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Sakrālās mūzikas koncerts Ezeres katoļu baznīcā

24. jūlija pēcpusdienā Ezeres Kristus Karaļa Romas katoļu baznīcu piepildīja brīnišķīga mūzika, kuru izpildīja mākslinieki Iveta Apine (soprāns), Jānis Kurševs (tenors) un Māris Žagars (koncertmeistars). Koncertā skanēja psalmu dziedājumi un latviešu autoru garīgā mūzika.

Pāvests: vajadzīga integrāla attīstības vīzija

Ceturtdien, 22. septembrī, Pāvila VI zālē, Vatikānā, uz tikšanos ar pāvestu pulcējās organizācijas “Deloitte Global” rīkotā saieta 600 dalībnieki. Tā ir organizācija, kas darbojas visā pasaulē, lai nodrošinātu revīzijas, nodokļu, juridiskos, finanšu konsultāciju un uzņēmumu riska konsultāciju pakalpojumus.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Liturģijas bagātības saglabāšanas vērtība

Pāvesta Franciska vēstule “Desiderio desideravi” – “Es ilgoties ilgojos” (Lk 22,15), kas izdota šī gada 29. jūnijā, ir lielisks aicinājums no jauna atklāt liturģijas dziļumu. Tā vietā, lai ieslīgtu neauglīgos strīdos par to, kura liturģija ir labāka – Tridentes vai pēc Vatikāna II koncila atjaunotā –, vispirms vajadzētu atklāt tās būtību, un tad atbildes uz jautājumiem par dažādām liturģijas formām kļūs pašsaprotamas.

Lasīt tālāk

Ar ko adorācija ir pilnīgāka par meditāciju

Es skatos uz savu Mācītāju, un Mācītājs skatās uz mani. Un mīlestība piesaista un plūst pārpilnībā.

Lasīt tālāk

Kāpēc Marijas vārds ir "rūgtā jūra" dēmoniem

Viena no vārda Marija nozīmēm ir "rūgtā jūra", un svētais Bonaventūra šo nozīmi saskatīja kā atsauci uz viņas lomu garīgajā cīņā. Vissvētākajai Jaunavai tika dots vārds Marija, kam ebreju valodā ir ļoti interesanta nozīme.

Lasīt tālāk