Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Iznākusi rokasgrāmata "Caritas. Identitāte. Misija. Garīgums."

“Caritas Latvija” ir prieks Latvijas draudzēm dāvināt sen loloto un nesen izdoto rokasgrāmatu “Caritas. Identitāte. Misija. Garīgums”, kuru veidoja “Caritas Latvija” biroja komanda.

Vēl viena diecēze ASV iesniedz prasību par bankrota izsludināšanu

Vinonas–Ročesteras diecēzē ASV pret priesteriem celta 121 prasība saistībā ar bērnu seksuālo izmantošanu. Novembra beigās kļuva zināms, ka diecēze iesniegs prasību izsludināt bankrotu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Diakona svētības saņēmis kapucīnu brālis Jānis Savickis

3. novembrī kapucīnu brālis Jānis Savickis OFMCap Svētās Mises laikā Rīgas Svētā Alberta baznīcā saņēma diakona svētības. Dievkalpojumā, kuru celebrēja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, piedalījās ne tikai brāļi no Rīgas un Olaines kopienas, brāļi priesterībā un ticīgā tauta, bet arī Mazāko brāļu kapucīnu ordeņa pārstāvji no Varšavas provinces.

Uzņēmējs un lielu uzņēmumu izpilddirektors iegūst gudrību pie trapistu mūkiem

Ar dzīvei jēgu piešķirošajām atziņām bagāta ir nesen klajā nākusī Augusta Turaka (August Turak) jaunākā grāmata “Brālis Džons”, kura ir patiess stāsts par viņa piedzīvoto trapistu klosterī Mepkina abatijā, kurā nejauši nokļuvis, kad 1996. gadā piedzīvojis savu “dvēseles tumšo nakti”.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Rorātmises Svētā Jāzepa katedrālē

Adventa laika skaista tradīcija ir Rorātmise Jaunavas Marijas godam, kas tiek svinēta agrā rīta stundā, pirms rītausmas. Marija bija tā, kura gaidīja mūsu Glābēju īpašā veidā – kā Viņa Māte.

Ziemassvētku notikuma atveidojuma atklāšanas un egles iedegšanas ceremonija Vatikānā

7. decembra pēcpusdienā Svētā Pētera laukumā norisinājās Ziemassvētku egles iedegšanas un Ziemassvētku notikuma atveidojuma atklāšanas ceremonija.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Kuldīgā labdarības koncertā aicina pamanīt otru sev līdzās

Neskatoties uz drēgno laiku, š.g. 25. novembra pēcpusdienā Kuldīgas Sv.Trīsvienības baznīcā bija sapulcējies krietns skaits ļaužu, lai piedalītos labdarības koncertā "Pilnais trauks" un atbalstītu Ivitu cīņā ar smago slimību.

Dievs ir mūsu dzīves stingrais pamats

Vai es esmu kristietis, kurš tikai runā, vai arī tāds, kurš rīkojas? Vai es savu dzīvi veidoju uz Dieva klints, vai gaisīgajām pasaulīguma smiltīm? Vai neesmu augstprātīgs? Vai es pazemīgi kalpoju Kungam? – šos jautājumus, ritot Adventa laikam, 6. decembra Svētās Mises homīlijā aicināja pārdomāt pāvests.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Esi sveicināta, Žēlastības pilnā, Kungs ir ar tevi!

Priestera komentārs Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas svētkos (08.11.2018)

Dažkārt, lai izprastu un skaidri definētu kādu ticības patiesību, Baznīcai ir vajadzīgs laiks. Pārliecība, ka Kristus Māte ir bijusi brīva no ikviena grēka, bija sastopama jau pašos Baznīcas dzīves pirmsākumos, taču tikai 19. gadsimta vidū, pāvesta Pija IX pontifikāta laikā tā kļuva saistoša ikvienam ticīgajam.

Lasīt tālāk

Dievbijības dāvana

Šī dāvana pilnveido reliģiozitātes tikumu, kas pieder pie kardinālā (galvenā) taisnīguma tikuma. Taisnīgums liek atdot katram to, kas viņam tieši pieder.

Lasīt tālāk

Savu laimi nav iespējams celt, ja aizmirstam par citiem

Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadiena. Priestera komentārs (2018.11.18.)

Liturģiskā gada beigas tuvojas. Kā katru gadu, tas noslēdzas ar Svēto Rakstu lasījumiem, kuri mums atgādina par to, ka laiks iet uz beigām, ka arī mūsu pašu dzīves laiks iet uz beigām. Pasaule ir pārejoša, tā nav mūžīga, un pasaule tiks pakļauta Dieva tiesai. Tie ir – kā saka teologi – Bībeles eshatoloģiskie teksti, Dieva Vārds par laiku beigām, un tajos mēs iepazīstam Svēto Rakstu laika izpratni.

Lasīt tālāk