Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Aicinājums uz lūgšanu un gavēni!

Kristīgo baznīcu vadītāji izdevuši aicinājumu, kurā pirmo Adventa nedēļu aicina veltīt īpašai aizlūgšanai par situāciju, kurā mūsu zeme un visa pasaule gaida Ziemsvētkus.

Šveice: kristieši un ebreji pieprasa atvērt kulta vietas

Ženēvā dzīvojošie katoļi, protestanti un ebreji prasa atvērt kulta vietas, kas Covid-19 dēļ tika slēgtas 1. novembrī. Minētās kopienas pauž “dziļu sarūgtinājumu” par to, ka jaunajā, 25. novembra dekrētā, līdz ar kuru Valsts padome ir ļāvusi atvērt vairākas iestādes, bet joprojām liedz atvērt baznīcas un sinagogas, nav rēķinājusies ar “reliģisko kopienu nozīmi un to garīgo praksi”.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji ir piesaistījušas ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai un tautas nobalsošanai (referendumam) par ģimenes institūta stiprināšanu likumos.

Pāvests: "Nostaļģija ir īsta garīga patoloģija"

No 26. līdz 29. novembrim online režīmā notiek 10. Baznīcas Sociālās mācības festivāls. Pie tā dalībniekiem pāvests vērsās ar uzrunu, pievēršoties nākotnes cerībai.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Četri bērni pirmo reizi saņēma Svēto komūniju

Lai kādi laiki nāk un iet pāri Latvijai, mēs tomēr ilgojamies pēc mierinājuma, atbalsta un cerības, tāpēc ir tik svarīgi, lai arī šodien mēs savā draudzē, kur esam kā ģimenē, varētu  to saņemt.

Lūgšana un žēlsirdības darbi – ceļš, kas mūs ved pie Jēzus

“Tuvība” un “modrība” bija divi atslēgas vārdi, kuriem pievērsās pāvests pirmajā Adventa svētdienā, Svētā Pētera bazilikā celebrējot Euharistiju kopā ar jaunajiem kardināliem.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Turpinās Kolkas baznīcas un apkārtnes labiekārtošanas darbi Foto galerija

Turpinot dalību Dundagas novada pašvaldības Vietējo iniciatīvu projektu konkursā, Kolkas Jūras Zvaigznes Dievmātes Romas katoļu draudze šajā rudenī īstenojusi projektu „Kolkas katoļu baznīcas apkārtējās ainavas uzlabošana: dzīvžoga sakopšana un atjaunošana, dekoratīvā kroņa nostiprināšana zvana tornī”.

Baznīca nav "draugu klubiņš", bet ir Svētā Gara darbs

Trešdienas vispārējās audiences laikā pāvests pievērsās Apustuļu darbos aprakstītajai pirmajai kristiešu kopienai, kas bija “neatlaidīga lūgšanā”. Turpinot katehēžu ciklu par lūgšanu un atgriežoties pie avotiem, Francisks atgādināja, kas ir Baznīca.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Sagatavoties Kunga atnākšanai

Priestera komentārs Adventa I svētdienā (29.11.2020)

Iedomājieties, ka ir izsludināta kāda īpaši izdevīga akcija vai izpārdošana. Zinām cenu, kas mūs patīkami pārsteidz, zinām sākuma laiku, ļoti labi zinām, kāds būs ieguvums. Tad noteikti koncentrēsimies, lai šo akciju nepalaistu garām. Iezīmēsim akcijas dienu kalendārā vai plānotājā, iestatīsim atgādinājumu telefonā. Citiem vārdiem, būsim nomodā, jo mūs gaida kas nozīmīgs.

Lasīt tālāk

Atgūstot cerību un solidaritāti

Eiropas Savienības Bīskapu konferenču prezidentu vēstījums Eiropas institūcijām un dalībvalstīm.

Lasīt tālāk

Pieci lūgšanas noteikumi

Senatnē mūkiem bija ieradums tiekoties apjautāties nevis par veselību vai laicīgām lietām, bet gan jautāt: „Kā tev iet ar lūgšanu?” Viņi lūgšanu uzskatīja par garīgās dzīves mērauklu, – ja cilvēks lūdzas, viņš dzīvo, ja nelūdzas, gars mirst un iestājas garīgā nāve. No tā izriet būtiska atziņa – kādi esam mēs, tāda ir arī mūsu lūgšana.

Lasīt tālāk