Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

"Caritas Latvija" jauniešu iniciatīvu projektu konkursā atbalstu gūst visas 13 iesniegtās idejas

Šī gada jūlijā nodibinājums „Caritas Latvija” izsludināja jauniešu iniciatīvu projektu konkursu, kurā ar savām idejām piedalīties varēja jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem un ar Baznīcu saistītas organizācijas. Konkurss ir noslēdzies un nodibinājums ziņo, ka atbalstītas tiks visas konkursā iesniegtās idejas.

Ir nepieciešama ticības, žēlsirdības un cerības "sakustēšanās"

Sestdien, 23. septembra pēcpusdienā, pāvests celebrēja Svēto Misi Marseļas Velodroma stadionā. Homīlijā viņš pakavējās pie Bībeles stāsta par ķēniņu Dāvidu, kurš uz Jeruzalemi nolemj pārvietot Derības arku.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Mūžībā devies priesteris Pēteris Skredeļs

31. augustā 78 gadu vecumā mūžībā devies priesteris Pēteris Skredeļs (attēlā pa kreisi). Priesteris dzimis 1944. gada 18. novembrī Rēzeknes Verēmu ciema Lejas Ančupānos piecu bērnu ģimenē.

Francisks Marseļā tiekas ar reliģiju līderiem

Marseļa – lielākā Francijas osta Vidusjūras krastos. Diemžēl šī skaistā jūra ir kļuvusi par milzīgu kapsētu, kur daudziem brāļiem un māsām ir atņemtas tiesības pat uz kapa vietu – 22. septembra vakarā, stāvot pie bojāgājušajiem jūrniekiem un migrantiem veltītā pieminekļa, teica pāvests.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Laucienā iesvēta atjaunoto kapliču

19. augustā Laucienā tika iesvētīta atjaunotā katoļu kapsētas kapliča, kā arī notika kapusvētki. Pateicoties ziedotājiem, Giļoku ģimenei un Andra Siliņa uzņēmuma celtniekiem kapliča ieguvusi cienīgāku izskatu un tajā var svinēt Svēto Misi.

Pirms 70 gadiem Francisks saklausa aicinājumu uz priesterību

Dienā, kad Baznīca svin apustuļa un evaņģēlista, svētā Mateja, svētkus, Dievs iesēja aicinājuma sēklu pāvesta Franciska sirdī. 1953. gada 21. septembrī, būdams septiņpadsmit gadus jauns zēns, Horhe Mario Bergoljo pēc grēksūdzes sajuta sevī Dieva žēlsirdības pieskārienu, kas viņu klusi aicināja uz konsekrēto dzīvi.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Atdzimst svētceļojums Alsunga - Jūrkalne

15. augustā notiks Zāļdienas svētceļojums no Alsungas uz Jūrkalnes baznīcu. Kopš seniem laikiem Jūrkalnes baznīca ir bijusi svētceļojuma vieta Kurzemē, kur tika svinēti Vissv. Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki un svētītas lauku zāles.

Francisks: piedodot cits citam, mēs liecinām par Dievu

Piedošana ir skābeklis, kas attīra naida piesārņoto gaisu, piedošana ir pretindes līdzeklis, kas dziedē aizvainojuma brūces, svētdien uzrunā pirms lūgšanas "Kunga eņģelis" teica pāvests Francisks.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Jubilejas gads – "Cerības svētceļnieki 2025"

Pāvests Francisks norāda, ka mums visiem ir steidzami vajadzīga atdzimšana, tāpēc Jubilejas gadam izvēlēts temats “Cerības svētceļnieki”. Kristieši ir saņēmuši cerības lāpu, kas jātur iedegta, lai “katrs varētu atkal atrast spēku un drosmi raudzīties nākotnē ar atvērtu garu, paļāvīgu sirdi un tālredzīgu gudrību”. Taču tas būs iespējams tikai tad, ja atgūsim brālības garu. Jubilejas garīgajai dimensijai jāiet roku rokā ar sociālās dzīves fundamentālajiem aspektiem.

Lasīt tālāk

Daži maldīgi priekšstati par šķīstību

Tas nav aizliegumu saraksts, bet ceļš, kas ved uz patiesas mīlestības prieku.

Lasīt tālāk

Sv. Akvīnas Toms – garīgās dzīves meistars

Sv. Akvīnas Toma svētkos Rīgas Starpdiecēžu garīgajā seminārā ir tradīcija aicināt kādu lektoru, kurš sniedz akadēmisku uzrunu saistībā ar šo dižo Garīgā semināra aizbildni. Šogad tā tika uzticēta Jēzus un Marijas dominikāņu misionāru klostermāsai Diānai Jaks. Tā kā iespēja būt klāt un dzirdēt šīs vērtīgās atziņas bija tikai retajam, tādēļ publicējam māsas Diānas OP sagatavoto uzrunu.

Lasīt tālāk