Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Rīgā un Aglonā pieminēs pāvesta vizītes pirmo gadadienu

Šī gada septembrī aprit gads, kopš Latvijā, kā arī pārējās Baltijas valstīs viesojās pāvests Francisks. Atminoties 24. septembri, kad pāvests apmeklēja Latviju – Rīgu un Aglonu –, abās vietās norisināsies šim notikumam veltīti dievkalpojumi.

Omāna: iesvētīta jauna katoļu baznīca

Vairāk nekā tūkstotis cilvēku piedalījās civilajās un liturģiskajās svinībās, kas 7. un 8. septembrī bija sarīkotas sakarā ar jaunas katoliskās baznīcas iesvētīšanu Omānas sultanātā. Dievnams ir veltīts svētajam Franciskam Ksaveram, Misiju aizbildnim, un atrodas Salalahas pilsētā Dhofaras gubernatorātā.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Aglonas bazilika - viena no skaistākajām vietām Latvijā

Ceļojumu žurnālists un blogeris Pavlo Fedjikovičs (Pavlo Fedykovych), kurš raksta tādiem slaveniem izdevumiem kā Lonely Planet, The Independent Travel, The Guardian Travel, BBC Travel, sastādījis Latvijas, viņaprāt, 11 skaistāko vietu sarakstu, kas nupat publicēts populārākā ASV ziņu kanāla CNN tīmekļvietnē CNN Travel.

Franciska ceļojums uz Āfriku: prieks, cerība un atbildība

10. septembrī noslēdzies pāvesta Franciska apustuliskais ceļojums pa Āfriku. Sešu dienu laikā viņš apmeklēja Mozambiku, Madagaskaru un Maurīciju. Pēc aptuveni vienpadsmit stundu ilga lidojuma Svētais tēvs otrdienas vakarā ieradīsies Romas Čiampino lidostā.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Pirmizrādi piedzīvos opera "Suitu sāga", kuras libreta autors ir priesteris Gatis M. Bezdelīga

2019. gada 8. novembrī pl. 19.00 Liepājas koncertzālē "Lielais Dzintars" notiks latviešu orģināloperas "Suitu sāga", kuru komponējis Rihards Dubra, bet libreta autors ir priesteris Gatis Mārtiņš Bezdelīga, pirmizrāde.

Pāvesta vēstule patriarham Bartolomejam par sv. Pētera relikvijām

Pāvests ir uzrakstījis vēstuli Konstantinopoles ekumeniskajam patriarham Bartolomejam, kurā skaidro apustuļa Pētera relikviju dāvanas nozīmi. Šī gada jūnijā, patriarhāta delegācijai viesojoties Vatikānā, Francisks uzdāvināja Bartolomejam relikviāriju ar deviņām sv. Pētera kaulu daļiņām.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Ceļš uz Aglonu ir sācies Foto galerija

Šodien, 27. jūlijā, ar svētceļojuma devīzes vārdiem no apustuļa Pāvila vēstules korintiešiem "Jūs nepiederat sev", kājām uz Aglonu no Liepājas ceļu uzsāka Liepājas diecēzes svētceļnieki.

Pāvests: Pirmo vietu meklēšana vājina brālīguma garu

“Kristīgās dzīves iezīmēm ir jābūt pazemībai un nesavtīgai mīlestībai. Pirmo vietu meklēšana nes lielu kaitējumu gan sabiedrības, gan ekleziālajai kopienai, un vājina brālīguma garu,” uzrunā pirms lūgšanas “Kunga eņģelis” teica pāvests.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Pāvests Francisks par Amazones reģiona Bīskapu sinodi

No 6. līdz 27. oktobrim Vatikānā norisināsies Bīskapu sinode, kas veltīta Amazones reģionam.
Intervijā portālam Vatican Insider pāvests sacīja, ka Amazones sinode būs "Svētā Gara vadīts kopības darbs. Gaidāmā sinode ir "steidzama" sapulcēšanās, - tā nebūs ne zinātnieku, ne politiķu, bet gan Baznīcas, un tajā paredzētajās diskusijās galvenā uzmanība būs pievērsta evaņģelizācijai".

Lasīt tālāk

Atšķirībā no mums, Jēzus patiešām pazīst citu sirdis

Jēzus zināja, ko rakstu mācītāji domā (Mt 9,4). Viņš zina arī to, ko mēs domājam. Viņš zina visu. Dieva pilnīgajā visa zināšanā nav trūkumu. Tas gan neattiecas uz Viņa radībām - pat ne eņģeļiem: kritušajiem vai nekritušajiem.

Lasīt tālāk

Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs Aglonā: "Kā visi mirst Ādamā, tā visi atkal kļūs dzīvi Kristū"

Arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča teiktais Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku Svētajā Misē Aglonā 2019. gada 15 augustā.

Lasīt tālāk