Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Raksti

Klusais antipopulists
21.04.2017 pl. 14:17
Benedikts XVI esot bijusi slikta izvēle, bieži teikts. Viņa biogrāfs Pēters Zēvalds domā: viņš bija labākais, kas varēja notikt ar katoļu Baznīcu pēc lielā Jāņa Pāvila II.
Klusais antipopulists
Redzēt pestīšanu
15.04.2017 pl. 18:31

Arhibīskaps Malkolms Makmahons (Malcolm McMahon) O.P.

Kāda ir Jēzus augšāmcelšanās ietekme uz mums? Jūs varat nodomāt, ka atbilde taču ir acīmredzama, taču tā nesaskan ar to, ko ikviens padomājis. Daži teiks: “Un kas par to? Pat ja Jēzus ir piecēlies no mirušajiem un šim faktam ir aculiecinieki, tad kāda tam saistība ar mani un tevi?”
Redzēt pestīšanu
Sešas īsas un spēcīgas lūgšanas par vīru
05.04.2017 pl. 15:09
Lūgties par saviem bērniem? Vairums mammu piekritīs, ka tas padodas viegli. Bet lūgties par savu vīru? Kura to dara regulāri? Gribat lūgties par savu dzīvesbiedru, bet neizdodas sameklēt atbilstošus vārdus? Varbūt šie palīdzēs.
Sešasīsas un spēcīgas lūgšanas par vīru
Svētais Nikolass Ouvens un "priesteru alas"
23.03.2017 pl. 13:42

22. martā Romas katoļu Baznīcā piemin svēto Nikolasu Ouvenu. Šis svētais, vairāk pazīstams kā “mazais Džons”, bija mazs augumā, taču liels saņemtās cieņas ziņā, ko viņam veltīja jezuītu biedri. Šis pazemīgais, Oksfordā dzimušais amatnieks izglāba daudzu priesteru un laju dzīvības Anglijā katoļu vajāšanu laikā (1559-1829), kad virkne likumdošanas aktu noteica katoļticīgo sodīšanu par savas ticības praktizēšanu. Gandrīz 20 gadu garumā Nikolass pielietoja savas amata prasmes un talantus, lai visā valstī būvētu slepenas paslēptuves priesteriem.

Svētais Nikolass Ouvens un "priesteru alas"
Džeimss Mārtins SJ: Ienīstat grēksūdzi? Lūk, kāpēc jums vajadzētu mainīt savas domas
06.03.2017 pl. 12:11

t.Džeimss Mārtins SJ

Man ir draugs katolis, kurš ienīst grēksūdzi. Es netaisos atklāt kādus man uzticētos noslēpumus, pasakot, ka mans draugs nicina grēksūdzi tik ļoti, ka desmit gadu laikā ne reizi nav bijis uz to. Viņš minēja vairākus iemeslus, kādēļ neiet uz to, kas oficiāli tiek saukts par Izlīgšanas sakramentu. Viņš baidās, ka viņa grēku nu jau ir daudz par daudz, lai tos visus izsūdzētu uzreiz vienā paņēmienā; viņš ir nobijies no tā, ko priesteris varētu pateikt (viņš ir piedzīvojis dažus nelāgus gadījumus); un viņš ir pārāk aizņemts.
Džeimss Mārtins SJ: Ienīstat grēksūdzi? Lūk, kāpēc jums vajadzētu mainīt savas domas
Septiņi svētā Jāņa Bosko pa­domi bērna disciplinēšanai
21.02.2017 pl. 11:30

Fil­ips Kosloski

Vi­ena no izaicinošākajām li­etām bērnu audz­i­nāšanā ir zi­nāt, kā un kad disciplinēt. Kā rīkoties vecākiem (vai sko­lo­tā­jam), ja bērns pre­cīzi zina, kā uzspiest uz tieši tās pogas, lai varētu mak­simāli izai­ci­nāt, un šķiet, ka nekādi netikt ar to galā?
Septiņi svētā Jāņa Bosko pa­domi bērna disciplinēšanai
Roberts Barons: Skorsēzes "Klusēšana" un piejūras mocekļi
13.02.2017 pl. 18:28
No 17.februāra kinoteātros sāks demonstrēt režisora Martina Skorsēzes vēsturisku drāmu "Klusēšana". Bīskaps Roberts Barons* sniedz savu komentāru par filmu, kas veidota pēc Šūsaku Endo (Shusaku Endo) romāna un stāsta par diviem jezuītu priesteriem, kuri, neskatoties uz nežēlīgām ticīgo vajāšanām Japānā, dodas uz šo zemi, lai atrastu priesteri, kurš, kā baumo, pēc spīdzināšanām ir atsacījies no ticības.
Roberts Barons: Skorsēzes "Klusēšana" un piejūras mocekļi
Cik mums būtu jādomā par savu pagātni?
28.01.2017 pl. 14:56
Pr. Maikls Šmics (Michael Schmitz)* atbild uz jautājumu: Cik lielu vērību man būtu jāpievērš savai pagātnei? Man ir teikts, ka man ir jāaizmirst pagātne un jāvirzās uz priekšu, tomēr šķiet, ka tājā slēpjas kas vairāk?
Cikmums būtu jādomā par savu pagātni?
Vatikāna II koncila 'gaisma' Latvijā
05.01.2017 pl. 16:47

Priesteris Andris Marija Jerumanis

2016. gada 10. decembrī Sv. Jēkaba katedrālē Rīgā pēc svinīgas Svētās Mises, kuru svinēja Baltijas valstu apustuliskais nuncijs V. E. arhibīskaps Lopess Kintana un V. E. arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, notika Vatikāna II koncila dokumentu latviešu tulkojuma atvēršana. Kopš noslēdzies Vatikāna II koncils, ir pagājis 51 gads un beidzot esam sagaidījuši koncila dokumentu bilingvālu izdevumu latīņu un latviešu valodā. Protams, dokumenti iepriekš bija pieejami citās valodās, bet trūka iespējas tos Latvijā lasīt mātes valodā, kas šos dokumentus padarītu saprotamākus ne tikai intelektuālā, bet arī sirds līmenī.
Vatikāna II koncila 'gaisma' Latvijā
Kā svētais Jāzeps mums māca izdzīvot Adventu
13.12.2016 pl. 18:11

Pr. Eds Brūms OMV (Ed Broom OMV)

Svētais Jāzeps mums var iemācīt piedzīvot auglīgu Adventu daudzu iemeslu dēļ. Klusi apcerēsim piecus šī svētā neordināros tikumus, lai mēs daudz dedzīgāk izdzīvotu Adventa laiku un ļautu Jēzum piedzimt mūsu sirds dziļumos šajos Ziemassvētkos!
Kā svētais Jāzeps mums māca izdzīvot Adventu
Lapas:123...363738nākamā