Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Raksti

Bīskapiju pirmatnējās robežas senajā Latvijā
23.05.2017 pl. 15:57
Viduslaikos Baznīca bija Rietumeiropas sabiedrības vadošais spēks, tās kultūras radītāja un sargātāja [1]. Iekaroto Latviju un Igauniju kā koloniālo, feodālo valstiņu konfederāciju nosauca par Livoniju. Profesors A. Švābe Livoniju sauca par Māras valsti [2], bet J. Vaivods to dēvēja par Baznīcas valsti.
Bīskapiju pirmatnējās robežas senajā Latvijā
Pēc 100 gadiem Fatima joprojām sniedz spēcīgu vēstījumu
13.05.2017 pl. 11:20

Elīze Harisa (Elise Harris)

Lai gan Dievmātes parādīšanās Fatimā notika pirms 100 gadiem, Vatikāna pastāvīgais Fatimas eksperts teicis, ka tās satur vēsti, kas ir gan svarīga, gan ļoti nepieciešama mūsdienu pasaulē.
Pēc 100 gadiem Fatima joprojām sniedz spēcīgu vēstījumu
Seši sv. Ignācija no Lojolas padomi, kā veikt dzīves izvēles
09.05.2017 pl. 12:39

Pr. Mihaels Renniers (Michael Rennier)

Būdams skolotājs mūsu draudzes skolā, es bieži jautāju bērniem, par ko viņi vēlas kļūt, kad izaugs lieli. Vispopulārākā atbilde ir – par slavenu sportistu (es neesmu tāds vienīgais!). Veterinārārsts, zinātnieks un ārsts arī tiek bieži minēti. Jautājumi par to, kāpēc esi šeit un kas tevi darīs laimīgu, pārāk bieži tiek ignorēti.
Sešisv. Ignācija no Lojolas padomi, kā veikt dzīves izvēles
Patiesība par mūžīgo dzīvi
26.04.2017 pl. 15:19

t. Pēteris Upenieks MIC (1906-1972)

"Labo cīņu es izcīnīju, savas gaitas pabeidzu, ticību uzglabāju.” (2 Tim 4,7). Gan apustulis Pāvils, gan citi svētie šīs zemes grūtībās skatījās uz mūžīgo atalgojumu. Arī mums dziļi dvēselē par debesīm ir jāiegaumē trīs patiesības: 1. Es dzīvoju debesīm; 2. Debesis ir skaistas; 3. Debesis ir tuvu.
Patiesība par mūžīgo dzīvi
Klusais antipopulists
21.04.2017 pl. 14:17
Benedikts XVI esot bijusi slikta izvēle, bieži teikts. Viņa biogrāfs Pēters Zēvalds domā: viņš bija labākais, kas varēja notikt ar katoļu Baznīcu pēc lielā Jāņa Pāvila II.
Klusais antipopulists
Redzēt pestīšanu
15.04.2017 pl. 18:31

Arhibīskaps Malkolms Makmahons (Malcolm McMahon) O.P.

Kāda ir Jēzus augšāmcelšanās ietekme uz mums? Jūs varat nodomāt, ka atbilde taču ir acīmredzama, taču tā nesaskan ar to, ko ikviens padomājis. Daži teiks: “Un kas par to? Pat ja Jēzus ir piecēlies no mirušajiem un šim faktam ir aculiecinieki, tad kāda tam saistība ar mani un tevi?”
Redzēt pestīšanu
Sešas īsas un spēcīgas lūgšanas par vīru
05.04.2017 pl. 15:09
Lūgties par saviem bērniem? Vairums mammu piekritīs, ka tas padodas viegli. Bet lūgties par savu vīru? Kura to dara regulāri? Gribat lūgties par savu dzīvesbiedru, bet neizdodas sameklēt atbilstošus vārdus? Varbūt šie palīdzēs.
Sešasīsas un spēcīgas lūgšanas par vīru
Svētais Nikolass Ouvens un "priesteru alas"
23.03.2017 pl. 13:42

22. martā Romas katoļu Baznīcā piemin svēto Nikolasu Ouvenu. Šis svētais, vairāk pazīstams kā “mazais Džons”, bija mazs augumā, taču liels saņemtās cieņas ziņā, ko viņam veltīja jezuītu biedri. Šis pazemīgais, Oksfordā dzimušais amatnieks izglāba daudzu priesteru un laju dzīvības Anglijā katoļu vajāšanu laikā (1559-1829), kad virkne likumdošanas aktu noteica katoļticīgo sodīšanu par savas ticības praktizēšanu. Gandrīz 20 gadu garumā Nikolass pielietoja savas amata prasmes un talantus, lai visā valstī būvētu slepenas paslēptuves priesteriem.

Svētais Nikolass Ouvens un "priesteru alas"
Džeimss Mārtins SJ: Ienīstat grēksūdzi? Lūk, kāpēc jums vajadzētu mainīt savas domas
06.03.2017 pl. 12:11

t.Džeimss Mārtins SJ

Man ir draugs katolis, kurš ienīst grēksūdzi. Es netaisos atklāt kādus man uzticētos noslēpumus, pasakot, ka mans draugs nicina grēksūdzi tik ļoti, ka desmit gadu laikā ne reizi nav bijis uz to. Viņš minēja vairākus iemeslus, kādēļ neiet uz to, kas oficiāli tiek saukts par Izlīgšanas sakramentu. Viņš baidās, ka viņa grēku nu jau ir daudz par daudz, lai tos visus izsūdzētu uzreiz vienā paņēmienā; viņš ir nobijies no tā, ko priesteris varētu pateikt (viņš ir piedzīvojis dažus nelāgus gadījumus); un viņš ir pārāk aizņemts.
Džeimss Mārtins SJ: Ienīstat grēksūdzi? Lūk, kāpēc jums vajadzētu mainīt savas domas
Septiņi svētā Jāņa Bosko pa­domi bērna disciplinēšanai
21.02.2017 pl. 11:30

Fil­ips Kosloski

Vi­ena no izaicinošākajām li­etām bērnu audz­i­nāšanā ir zi­nāt, kā un kad disciplinēt. Kā rīkoties vecākiem (vai sko­lo­tā­jam), ja bērns pre­cīzi zina, kā uzspiest uz tieši tās pogas, lai varētu mak­simāli izai­ci­nāt, un šķiet, ka nekādi netikt ar to galā?
Septiņi svētā Jāņa Bosko pa­domi bērna disciplinēšanai
Lapas:123...373839nākamā