Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Raksti

"Amoris laetitia" interpretēšanas radītie jautājumi
10.01.2018 pl. 18:58
Jau ilgāku laiku pasaulē un Baznīcā virmo diskusijas par pēcsinodes apustulisko pamudinājumu “Amoris laetitia” (AL). Arī mūsu zemē parādās intensīvāka interese par šo dokumentu. Vispirms jau tāpēc, ka izdevniecība “KALA Raksti” gatavojas izdot šī dokumenta tulkojumu latviešu valodā, un it sevišķi, kad daudzos ārzemju portālos tika publicēta ziņa, ka kardināls no Latvijas, Jānis Pujats, izsakot savu privāto viedokli, ir parakstījis trīs Kazahstānas un divu Itālijas bīskapu paziņojumu, kas ir viņu “publisks un nepārprotams patiesības apliecinājums“, veltīts Baznīcas mācībai par Laulības nešķiramību, un kas ir kā “žēlsirdības kalpojums patiesībā” šodienas Baznīcai un pāvestam.
"Amoris laetitia" interpretēšanas radītie jautājumi
Pāris idejas, lai tavas Jaunā gada apņemšanās būtu patiešām vērtīgas
06.01.2018 pl. 10:17
Plānot Jaunajā gadā sākt ievērot diētu ir tik neoriģināli. Un plus arī tas, ka šīs apņemšanās parasti nedarbojas, vismaz ne ilgstoši. Vai tik neesat jau pirmajā dienā ar to izgāzušies? Kad prātojam par to, kā nākošajā gadā kļūt labākiem, garīga rakstura apņemšanās būtu jāizvirza saraksta augšgalā. Šādi mērķi var mūsos radīt izmaiņas, kas būs nozīmīgākas, un, pilnīgi noteikti, pastāvīgas.
Pārisidejas, lai tavas Jaunā gada apņemšanās būtu patiešām vērtīgas
Ar ko atšķiras bazilika no katedrāles?
22.11.2017 pl. 07:32
Reizēm katoļiem nākas apmeklēt baznīcas ēku, kura nav tipiska parastā draudzes baznīca. Tai piemīt majestātisks skaistums, aiz kura slēpjas bagātīga celtnes vēsture. Dažreiz šīs baznīcas sauc par bazilikām, bet citreiz - par katedrālēm. Kāda tad ir atšķirība?
Ar ko atšķiras bazilika no katedrāles?
Vai tava draudze ir skaista? Vai tam ir kāda nozīme?
07.11.2017 pl. 12:03

Pr. Roberts Maktīgs SJ (Robert McTeigue)

Vai tu savu draudzes baznīcu raksturotu kā skaistu? Elpu aizraujošu? Neaizmirstamu? Vai tu vēlies, kaut tev būtu vairāk laika izpētīt tās dārgumus? Ja atbilde ir “nē”, vai tu vēlētos, lai tā būtu “jā”? Vēl svarīgāks jautājums – vai tam patiešām ir nozīme, ka tava draudzes baznīca ir skaista?
Vai tava draudze ir skaista? Vai tam ir kāda nozīme?
Visu svēto diena: gaisma dvēselēm
01.11.2017 pl. 07:29
1. un 2. novembra vakarā kapsētās, jo īpaši katoliskajās zemēs, var skatīt iespaidīgu ainu. Dvēseļu dienas vakarā pēdējās atdusas vietas apgaismo simtiem tā saukto “dvēseļu uguntiņu”. Tas ir svinīgs noslēgums dubultajiem svētkiem, kas sākas 1. novembrī – Visu svēto dienā.
Visu svēto diena: gaisma dvēselēm
Katoļu garīgā dzīve un tās vadītāji Kurzemē līdz XVI gs. beigām
25.10.2017 pl. 08:15
Nezinātājam var likties pavisam nesaprotami, kā katoliskās Livonijas sastāvdaļa – Kurzeme – un arī pārējā Livonija tik īsā laikā kļuva luteriska, jo no Mārtiņa Lutera pirmās uzstāšanās ar savām 95 tēzēm Vitenbergā 1517. gada 31. oktobrī bija pagājis samērā nedaudz gadu, kad luterānisma sludinātāji Andrejs Knopkens un Silvestrs Tegetmeijers tik tālu Rīgā bija samusinājuši rāti un arī pilsoņus pret katoļu Baznīcu un garīdzniecību, ka tie jau 1524. gadā uzsāka atklātu cīņu, uzbrūkot klosteriem, baznīcām, dedzinot svētbildes un liturģiskos priekšmetus.
Katoļu garīgā dzīve un tās vadītāji Kurzemē līdz XVI gs. beigām
Kā katoļu jaunietim saglabāt savu ticību universitātē?
07.10.2017 pl. 11:25

Donna Kūpere

Rudens iezīmējas ar svarīgu pārmaiņu laiku dabā. Līdzīgi ievērojamu pārmaiņu periods iesākas daudzu jauno cilvēku dzīvēs, kad viņi uzsāk savas gaitas universitātē. Tas ir aizraujošs laiks, taču dažreiz arī izaicinājumiem pilns laiks. Daudzas bērnībā par tuvām un dārgām uzskatītas lietas tiks apšaubītas. Tas īpaši attiecas uz katoļticīgajiem studentiem, kuriem būs jāpieņem izšķiroši lēmumi par neatkāpšanos no ticības un to, kā izvēlēties to praktizēt.
Kā katoļu jaunietim saglabāt savu ticību universitātē?
Atbildot bēgļiem un migrantiem: 20 pastorālās rīcības punkti
04.10.2017 pl. 07:27
Globālā migrācija ir mūsdienu pasaules lielākais izaicinājums un katoliskās Baznīcas prioritāte. Vārdos un darbos. Pāvests Francisks vairākkārtīgi izrāda dziļu līdzcietību visiem, kuri ir pārvietoti. Par to liecina viņa tikšanās ar bēgļiem un migrantiem uz Lampedūzas un Lesbas salām. Par to liecina aicinājums uz viņu pilnīgu pieņemšanu: uzņemt, aizsargāt, virzīt un integrēt migrantus, bēgļus un cilvēku tirdzniecības upurus.*
Atbildot bēgļiem un migrantiem: 20 pastorālās rīcības punkti
Sv. Jāņa no Krusta padomi dzīvei
19.09.2017 pl. 10:39
Sv. Jānis no Krusta ir fascinējošs svētais. Viņš pazīstams ar savu dzeju un dziļo garīgo izpratni, sevišķi ar pieredzi, par kuru viņš rakstījis savā darbā “Dvēseles tumšā nakts”. Viņa gudrība aizsniedzas pāri viņam pašam, un daudzi viņa izteicieni ir sakrāti un apkopoti gadu gaitā. Te būs maza viņa izteicienu izlase, kas var nodrošināt pāris garīgo pārdomu un apceres mirkļus.
Sv. Jāņa no Krusta padomi dzīvei
Kas ir Svētās Mises intences?
16.09.2017 pl. 10:39
Viena no katoliskās kultūras daļām, kuru dažkārt ir grūti saprast un kura bieži tiek pārprasta, ir paradums ziedot Svētās Mises nodomam. Ik dienas celebrējot Svēto Misi, priesteris katras Euharistijas svinības upurē par kādu konkrētu personu vai intenci (noteiktā nodomā). Tā darot, viņš lūdz īpašas žēlastības no Dieva šai personai vai intencei.
Kas ir Svētās Mises intences?
Lapas:123...383940nākamā