Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Raksti

Kristus ir dzīvs! Viņš dzīvo!
21.04.2019 pl. 10:51

Bīskaps Viktors Stulpins

Reiz dzīvoja kāds zēns, kas bija miesīgi un garīgi nepilnvērtīgs, kurš bieži izdeva neparastas skaņas un kaitināja skolotāju. Pirms Lieldienu brīvdienām skolotāja klasē bērniem izdalīja plastikāta olas, lai pēdējā ticības mācības stundā viņi tur ieliktu kaut ko, kas attēlotu jaunu dzīvību. Bērni salika ko nu kurš: viens pavasara ziediņu, cits cālēnu, cits Lieldienu zaķi... taču skolotāja pamanīja, ka viena ola palika tukša.
Kristus ir dzīvs! Viņš dzīvo!
Lielās nedēļas noslēpums un zīmes
16.04.2019 pl. 09:29

Deivids Lemārs (David La Mar)

"Kāpēc šī nakts atšķiras no visām pārējām naktīm?" šo jautājumu uzdod Pesach Haggadah jeb jūdu pashas mielasta laikā pats jaunākais pie galda, kurš māk runāt un spēj uzdot jautājumus. Kristieši uzdod līdzīgu jautājumu par Lielo nedēļu: “Kāpēc šī nedēļa atšķiras no visām pārējām nedēļām?"
Lielās nedēļas noslēpums un zīmes
Palmu (Pūpolu) svētdiena: Viņš būs īstais Jērs, kurš atbrīvos cilvēci no grēka
14.04.2019 pl. 10:19

Priesteris Andris Marija Jerumanis (2011.g.)

Ar Pūpolu svētdienu iesākas Klusā (Lielā) nedēļa. Tā ir nedēļa, kad Kristus dodas uz Jeruzalemi, lai pēc ebreju tradīcijas svinētu Pashu – svētkus, kas katru gadu atgādina, ka Dievs izveda Izraēļa tautu no Ēģiptes verdzības.
Palmu (Pūpolu) svētdiena: Viņš būs īstais Jērs, kurš atbrīvos cilvēci no grēka
Nepilngadīgo aizsardzība Baznīcā
12.04.2019 pl. 16:17

Liepājas diecēzes bīskaps un
Latvijas Bīskapu konferences priekšsēdētājs Viktors Stulpins

No 21. līdz 24. februārim Romā norisinājās bīskapu konference, veltīta nepilngadīgo aizsardzībai Baznīcā, kurā piedalījās nacionālo bīskapu konferenču priekšsēdētāji, kā arī dažādu kongregāciju vadītāji un citi Baznīcas pārstāvji. Tikšanās mērķis bija pārrunāt Baznīcā notikušos vardarbības noziegumus pret nepilngadīgajiem, kā arī meklēt atbildes un risinājumus šai problēmai.
Nepilngadīgo aizsardzība Baznīcā
Ieskats "Christus vivit", kas veltīts jaunatnei un visai Dieva tautai
02.04.2019 pl. 13:11
Ieskats pāvesta Franciska pēcsinodālajā apustuliskajā pamudinājumā "CHRISTUS VIVIT", kas publicēts šodien, 2. aprīlī, un veltīts jaunatnei un visai Dieva tautai. Tam iedvesma smelta no pārdomu un dialogu bagātības, kas bija oktobrī notikušajā Bīskapu sinodes XV kārtējā ģenerālajā asamblejā, kuras tēma bija “Jaunieši, ticība un aicinājuma izzināšana”. Vēstījums sadalīts deviņās nodaļās, kas sastāv no 299 paragrāfiem.
Ieskats "Christus vivit", kasveltīts jaunatnei un visai Dieva tautai
Lepnības briesmas un pazemības spēks
20.03.2019 pl. 10:26

Pr. Viljams Keisijs (William Casey)

Iesāksim šīs pārdomas par pazemību kā tikumu fundamentu, lasot fragmentu no svētā apustuļa Pāvila vēstules Filipiešiem:
Lepnības briesmas un pazemības spēks
Vērtīgās vīnogas
16.03.2019 pl. 14:01

Bruno Rīders OSB

Kristus to vien gaida, lai varētu dāvināt savu mīlestību. Viņš sauc par svētīgiem tos, kam skaidra sirds un kas pēc tās ilgojas.
Vērtīgās vīnogas
Plosiet savas sirdis, nevis savas drēbes (Joēla 2, 13)
06.03.2019 pl. 07:53

Priesteris Kristaps Oliņš

Sākoties Lielā gavēņa laikam, kristieši (diemžēl ne visi) sāk domāt par to, ko apņemties gavēnī: no kā varētu atteikties un ko varētu apņemties. Būtiski ir uzsvērt, ka pats svarīgākais nav uzvesties atbilstoši gavēņa laika atmosfērai, proti, ievērot gavēni vien ārēji un formāli.
Plosiet savas sirdis, nevis savas drēbes (Joēla 2, 13)
Priesteris, kurš upurēja savu dzīvi, gandarot par priesteru grēkiem
25.02.2019 pl. 11:06

Dr. Patriks Kenijs (Dr.Patrick Kenny)

“Es ticu,” rakstīja pr. Villijs Doils SJ (Willie Doyle S.J.), kurš mira kā žēlsirdības moceklis Pirmajā pasaules karā, “ka Mūsu Kungs aicina gandarītājus, kuri būtu gatavi daudz ciest par grēkiem, īpaši priesteru grēkiem.”
Priesteris, kurš upurēja savu dzīvi, gandarot par priesteru grēkiem
Liepājas Katoļu pamatskolai – 25
21.02.2019 pl. 16:05

Materiālu sagatavoja Ieva Liede

Latvijas Kultūras kanona literatūras nozares vērtību izlasē ir ietverta dzejniece Vizma Belševica un viņas dzejas krājums ”Dzeltu laiks”, kur varam lasīt dzejoļa ”Melns-sarkans-zelts...” rindas: ”Mazs osis aug un grib par lielu koku kļūt.” Šīs rindas izvēlētas arī par Katoļu pamatskolas 25 gadu jubilejas svinību moto.
Liepājas Katoļu pamatskolai – 25
Lapas:123...434445nākamā