Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Raksti

Cerības tikums
21.09.2020 pl. 17:07

Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins

Turpinot pārdomāt teologālos tikumus, pievērsīsimies cerības tikumam. Kas tad ir cerība kā tikums?
Cerības tikums
Garīgā dzīve un ikdiena: Marta un Marija (IV)
14.09.2020 pl. 12:48

Diāna Jaks OP

Turpinājums Jēzus un Marijas Dominikāņu māsas misionāres Diānas Jaks OP rakstam "Garīgā dzīve un ikdiena: Marta un Marija".
Garīgā dzīve un ikdiena: Marta un Marija (IV)
Vissvarīgākās minūtes dienā
01.09.2020 pl. 16:02

Priesteris Andris Ševels MIC, Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests

Viens no galvenajiem Jēzus mācekļa uzdevumiem ir atklāt Dieva klātbūtni savā ikdienā un iemācīties Viņā klausīties. Tas ir svarīgi vismaz divu iemeslu dēļ: pirmkārt tādēļ, ka no Dieva vārda klausīšanās dzimst ticība un tādējādi tā tiek arī stiprināta; otrkārt, lai varētu pazīt Dieva gribu un, ticībā tai paklausot, atbildēt Viņam, rīkojoties tā, kā Dievs vēlas. Bet kā gan mūsdienu informācijas pārpludinātajā pasaulē iemācīties klausīties un saprast, kad runā Dievs, kad pasaule un kad ļaunais gars? Kā iemācīties sastapties ar Dievu un kā atpazīt un pildīt Viņa gribu?
Vissvarīgākās minūtes dienā
Brālim Danielam no Tezē – 99
27.08.2020 pl. 19:20
Brālis Daniels, pēdējais Tezē ekumeniskās kopienas līdzdibinātājs, šoceturtdien svinēja savu 99. dzimšanas dienu. Šis šveicietis toreiz bija ceturtais brālis, kurš pievienojās jaunajai kopienai Francijā.
Brālim Danielam no Tezē – 99
Kad kristieši sāka lūgties "Esi sveicināta, Marija..."?
03.08.2020 pl. 14:26

"Esi sveicināta, Marija..." jeb "Eņģeļu sveicinājums", iespējams, ir viena no zināmākajām lūgšanām, kas raksturīga tikai katolicismam. Tā atkārto vārdus, ko eņģelis Gabriels teica, sveicot Mariju Lūkas evaņģēlijā, un beidzas ar lūgumu, lai Marija lūdz Dievu par grēcinieku tagad un viņu nāves stundā. „Esi sveicināta” ir arī viena no centrālajām lūgšanām marioloģijā un viena no lūgšanām, kas tiek izmantota rožukronī.

Kad kristieši sāka lūgties "Esi sveicināta, Marija..."?
Ticības tikums (II)
03.07.2020 pl. 12:45

Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins

Esam apskatījuši ticību kā dzīves pamatu, tās īpašības un augļus. Pāri visam jāatceras, ka ticība – tā ir Dieva dāvana, bet cilvēkam ir jābūt atvērtam šai dāvanai un jāsadarbojas ar to.
Ticības tikums (II)
Ubi Petrus, ibi Ecclesia (Kur Pēteris, tur Baznīca)
25.06.2020 pl. 16:48
Pāvests Francisks jau no pirmajām sava pontifikāta dienām ir bijis dažādi uzņemts Baznīcā. Vispirms jau tas, ka viņš nāk no cita kontinenta un mentalitātes. Veids, kā viņš runāja Sv. Mises laikā, krasi atšķīrās no iepriekšējiem pāvestiem. Dažkārt parādījās izteicieni, ka pāvesta sprediķi ir vienkārša draudzes prāvesta sprediķi. Arī tas, ka viņš izvēlējās palikt dzīvot “Martas mājās”, nevis izmantot pāvesta pils apartamentus, bija nepieņemami.
Ubi Petrus, ibi Ecclesia (Kur Pēteris, tur Baznīca)
Garīgā dzīve un ikdiena: Marta un Marija (III)
22.06.2020 pl. 17:05

Diāna Jaks OP

Turpināsim doties pie Martas un Marijas Lūkasa evaņģēlijā, lai dziļāk izprastu mūsu garīgo dzīvi, kas ik dienas norisinās mūsu sirdī. Tur, kur mēs pavadām visvairāk laika un patērējam visvairāk enerģijas. Starp vienkāršām nodarbēm, lietām, kuras mūs aizrauj, kuras mīlam, pēc kurām ilgojamies, bet arī starp tām, kas mūs nomāc, mums nepatīk, no kurām bēgam. Tā visa vidū – ikdienas putekļos – pulsē mūsu garīgā dzīve.
Garīgā dzīve un ikdiena: Marta un Marija (III)
Vai sociālās distancēšanās laikā grēksūdze var notikt pa tālruni vai tiešsaistē?
27.04.2020 pl. 13:11
Tikpat lielā mērā, cik pasaule šobrīd sastopas ar karantīnas, sociālās distancēšanās un mājās palikšanas noteikumiem, lai izvairītos no koronavīrusa pandēmijas izplatīšanās, katoļticīgajiem nākas piedzīvot negaidītus izaicinājumus, un nest pat upurus piekļuves un piedalīšanās jomā – kā gan tagad saņemt Baznīcas sakramentus?
Vai sociālās distancēšanās laikā grēksūdze var notiktpa tālrunivai tiešsaistē?
Ceļš, pa kuru iet
26.04.2020 pl. 11:06

Priesteris Andris Ševels MIC

Pirmo gadsimtu kristieši uzskatīja, ka kristietība ir ticības ceļš, kas ved cilvēku uz laimi, jo tā māca dzīvot piepildītu, pilnvērtīgu dzīvi. Virs zemes mēs esam tikai ceļotāji un viesi. Vēstulē ebrejiem ir teikts, ka tie, kuri ticēja Kristum, ilgojās „pēc labākas – pēc Debesu tēvijas” (Ebr 11,16).
Ceļš, pa kuru iet
Lapas:123...474849nākamā