Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Raksti

Dievbijības dāvana
06.12.2018 pl. 19:06

Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins

Šī dāvana pilnveido reliģiozitātes tikumu, kas pieder pie kardinālā (galvenā) taisnīguma tikuma. Taisnīgums liek atdot katram to, kas viņam tieši pieder.
Dievbijības dāvana
Drosmes dāvana
30.10.2018 pl. 07:38

Liepājas bīskaps Viktors Stulpins

Šī dāvana pilnveido kardinālo drosmes tikumu. Kardinālais drosmes tikums ļauj uzņemties un panest grūtības, lai sasniegtu kādu labumu Dieva dēļ, tā ka cilvēks neļaujas bailēm, pat nāves priekšā, un nepadodas pārgalvībai un vieglprātībai, tiecoties pēc prātīga labuma.
Drosmes dāvana
Sargeņģeļi – Debesu draugi, kuri vienmēr ir mums blakus
02.10.2018 pl. 07:51

Nada Macei (Nada Mazzei)

Mums visiem dzīvē ir bijis tāds gadījums, kad par mata tiesu esam izsprukuši no iekļūšanas nelaimes gadījumā vai noslēpumainā, mums nesaprotamā veidā esam izglābušies kādās nopietnās briesmās. Ir reizes, kad prātā ienāk sen neredzēts un nesatikts draugs – kāds, kurš, kā vēlāk noskaidrojies, tieši tobrīd ir piedzīvojis sarežģījumus savā dzīvē. Tie visi ir atgadījumi, ko, šķiet, nevaram izskaidrot. Vai tas ir mūsu apsargātājs, kurš mūs paglābis no šīm briesmām vai mēģinājis pievērst mūsu uzmanību cilvēkam, kuram ļoti nepieciešama mūsu palīdzība un lūgšanas?
Sargeņģeļi – Debesu draugi, kuri vienmēr ir mums blakus
Pāvesti un ceļojumi
21.09.2018 pl. 13:53

Nu jau pavisam drīz, 24. septembrī, pāvests Francisks izkāps no lidmašīnas Rīgas lidostā, lai visu dienu pavadītu mūsu zemē un tiktos ar ļaudīm, kas gaida viņa ierašanos. Vēl pavisam nesen, augusta beigās, pāvests pabija Īrijā, kur pēdējoreiz pāvests vizitēja 1979. gadā, bet Latvijā pāvesta apciemojumu piedzīvojām salīdzinoši nesen – 1993. gadā, taču gan vienā, gan otrā valstī kopš pēdējās pāvesta vizītes ir daudz kas mainījies.

Pāvesti un ceļojumi
Kāpēc ir svarīgi mācīt bērniem manieres
15.09.2018 pl. 12:22
Daži uzskata, ka būt pieklājīgam ir nenozīmīgi un vecmodīgi, taču dažu iemeslu dēļ par to tomēr derētu padomāt.
Kāpēc ir svarīgi mācīt bērniem manieres
Svētie pāvesti un pāvestu svētie
31.08.2018 pl. 07:23
Gandrīz 30% no visiem pāvestiem ir pasludināti par svētajiem: sākot ar sv. Pēteri, kurš bija pirmais pāvests un pēc Kristus pavēles ganīja Dieva tautu, 52 no pirmajiem 55 pāvestiem kļuva par svētajiem katolicisma pirmajos 500 gados. Pēdējā tūkstošgadē tikai septiņi pāvesti iecelti svēto kārtā, un astotais par tādu tiks pasludināts š. g. oktobrī, kad pāvests Francisks visai pasaulei paziņos, ka pāvests Pāvils VI dzīvojis svētu dzīvi un nu ir uzņemts pie Dieva debesīs. Pāvests Francisks beatificēja viņu 2014. gada 14. oktobrī, un pēc mazliet vairāk nekā četriem gadiem viņš tiks pasludināts par svēto.
Svētie pāvesti un pāvestu svētie
Zvejnieka gredzens - pāvestības simbols
07.08.2018 pl. 08:51
Viena no pāvesta regālijām ir Zvejnieka gredzens jeb Annulus Piscatoris (lat.) – zelta gredzens, uz kura attēlots apustulis Pēteris laivā ar tīklu, simbolizējot apustuļus kā “cilvēku zvejniekus” (Mk 1,17). Šis gredzens sākotnēji kalpoja gan kā pāvestības simbols, gan kā zīmogs, taču mūsdienās pāvestam ir savs atsevišķs īpašais zīmogs, ar kuru tiek apzīmogoti dokumenti. Neskatoties uz to, ka zīmoggredzenam vairs nav praktiskā pielietojuma, senā tradīcija jaunajam pāvestam uzvilkt pirkstā Zvejnieka gredzenu joprojām ir dzīva. Vai šis gredzens patiešām saglabājies kopš paša pirmā pāvesta laikiem?
Zvejnieka gredzens - pāvestības simbols
Apustuļa Pētera vēstules
01.08.2018 pl. 07:12

Priesteris Edijs Silevičs

Gatavojoties Pāvesta Franciska vizītei Baltijas valstīs, ir svarīgi iepazīties ar pāvesta sludināto mācību, bet tāpat vērtīgi ir atgriezties pie pirmsākumiem un ieklausīties, ko Baznīcai ir mācījis pirmais pāvests – Kunga apustulis Pēteris.
Apustuļa Pētera vēstules
Kāre pēc informācijas. Vai ziņkāre ir slikta?
23.07.2018 pl. 07:43
Priesteris Džons Bartuneks (John Bartunek LC, S.Th.D.) sniedz atbildi kādam lasītājam, kurš jautā: “Tēv Džon, daudzi garīgo rakstu autori un svētie brīdinājuši būt piesardzīgiem attiecībā uz pārmērīgu ziņkāri. Kāpēc? Ziņkāre ved pie zināšanām, bet zināšana ir tikums. Tad kā gan ziņkāre var būt slikta?
Kāre pēc informācijas. Vai ziņkāre ir slikta?
Kāpēc pāvesti valkā sarkanas kurpes... un kāpēc pāvests Francisks nolēmis tādas nevilkt?
14.07.2018 pl. 13:37
Iespējams, daudzi atceras pāvestu Jāni Pāvilu II ar sarkanajām kurpēm kājās vai arī ir izbrīnīti, kāpēc pāvests Francisks tādas nevalkā. Bet vai jūs zinājāt, ka šīs sarkanās kurpes ir tikpat antīkas, kā pati Baznīca? Vai arī to, ka tām ir arī īpaša, savā ziņā simboliska nozīme?
Kāpēc pāvesti valkā sarkanas kurpes... un kāpēc pāvests Francisks nolēmis tādas nevilkt?
Lapas:iepriekšējā1234...434445nākamā