Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Aktuāli  Svētceļojums uz Svēto Zemi, Aglonas Dievmātes mozaīkas iesvētīšanu Nācaretē (atcelts)

Svētceļojums uz Svēto Zemi, Aglonas Dievmātes mozaīkas iesvētīšanu Nācaretē (atcelts)

Šā gada 15. maijā Nācaretē, Pasludināšanas bazilikā tiks iesvētīta Aglonas Dievmātes mozaīka.

Aicinām pieteikties svētceļojuma uz Svēto Zemi, lai ņemtu dalību šajā vēsturiskajā notikumā. Kopā lūgsimies vietā, kur Dievs vēlreiz atklāja savu mīlestību uz cilvēci, kad pasludināja pestīšanas plāna sākumu. Ar mozaīkas iesvētīšanu svētceļniekiem, kuri apmeklēs šo baziliku, būs iespēja iepazīties ar mūsu zemes svētvietu un aicinās apmeklēt Aglonu un mūsu zemi.

Informācija par svētceļojumu ir atrodama mājaslapās: www.svetcelojums.lv un www.shalomisrael.lv.

Pasludināšanas bazilika Nācaretē ir uzcelta laika posmā no 1961.līdz 1969. gadam. Tā ir viena no svētceļnieku biežāk apmeklētajām svētnīcām Svētajā zemē (tādas ir Kunga Kapa bazilika Jeruzalemē un Kristus Piedzimšanas bazilika Betlēmē). Šī bazilika ir uzcelta vietā, kur erceņģelis Gabriels pasludināja Jaunavai Marija, ka Dievs viņu ir izvēlējies par pasaules Pestītāja Māti. To ir apmeklējuši tādi pāvesti kā sv. Pāvils VI (1964), sv. Jānis Pāvils II (2000) un Benedikts XVI (2009).

Bazilikā kalpo franciskāņu mūki, kuriem blakus ir klosteris. Pati bazilika sastāv no divām baznīcām, apakšējā baznīca un augšējā baznīca. Apakšējā baznīca ietver sevī Pasludināšanas grotu un senās drupas, bet augšējā ir mūsdienīga. Abas baznīcas ir savstarpēji savienotas ar lielu astoņstūrainu atveri.

Bazilika ir bagātīgi greznota ar elementiem un simboliem, kas atklāj Evaņģēlijā atklāto Marijas personu. Tajā ir daudz dažādu A un M burtu variāciju. Šie burti ir Ave Maria lūgšanas pirmo vārdu pirmie burti. Otrs simbols, kas bieži atkārtojas, ir cipars astoņi, kam arī sava nozīme kristietībā (kaut vai astoņas Kalna svētības no Mt. 5, 1- 11).

Augšējā baznīcā pie sienām ir izveidotas daudzu valstu Dievmātes svētbildes. Tās veidotas dažādā tehnikā. Baziliku ieskauj krusta eja, kas arī ir greznota ar Dievmātes svētbildēm no dažādām zemēm. Tās arī veidotas gan kā mozaīka, gan no porcelāna. Katra no tām ataino šīs zemes reliģisko un māksliniecisko tradīciju. Dažām svētbildēm blakus ir pievienoti attiecīgo zemju karogi vai uzraksti to zemju valodā.

*Diemžēl vīrusa Covid-19 izraisītās krīzes dēļ svētki maijā nenotiks. Projekta idejas autors Jeruzālemes Svētā kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas vadītājs Jānis Smelters skaidro, ka visdrīzāk mozaīkas atklāšanas notiks šī gada novembrī, bet par to konkrēta informācija vēl sekos. Aktualitātēm var sekot līdzi projekta “Aglonas Dievmāte Nācaretē” Facebook kontā.