Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Jelgavas diecēzē iesvētīts diakons

10. aprīlī Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrālē diakona svētības saņēma Latvijas Staprdiecēžu augstākā garīgā semināra audzēknis Raimonds Kuzņecovs no Tukuma draudzes.

Šajos grūtajos laikos vajadzīgi uzticīgi Dieva draugi

Ceturtdien, 15. aprīlī, svētās Terēzes no Avilas vārdā nosauktajā Katoļu universitātē noslēdzās starptautisks kongress par tematu “Izcilā sieviete”. Četru dienu ilgais pasākums tika sarīkots sakarā ar šīs svētās pasludināšanas par Baznīcas doktori atceres 50. gadadienu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Romā par diakonu ordinēts jezuīts no Latvijas

6. aprīlī Romā, Il Gesù baznīcā plkst. 16.00 (pēc vietējā laika) par diakonu tika ordinēts latviešu jezuīts Ivars Juhņevičs, kurš tādejādi uzsāka jaunu sava aicinājuma ceļa posmu.

Mūžībā devies bijušais LKSAA "Dzintars" prezidents

11. aprīlī Frankfurtē pie Meinas savās mājās un meitas aprūpē 104 gadu vecumā mūžībā devies bijušais Latviešu leģiona 19. divīzijas rotas komandieris, Latviešu virsnieku apvienības biedrs un arī Latviešu Katoļu Studentu un Akadēmiķu Apvienības prezidents atvaļināts kapteinis Atis Antons Homka.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Tiešsaistes konferences ar dominikāņu brāļiem

Lieldienu laikā brāļi dominikāņi divas reizes nedēļā piedāvā tiešsaistes konferences: trešdienās krievu valodā t. Pijus OP (Eglinas Virginijus) stāstīs par „Ko darīt, lai iegūtu Dieva svētību?”, bet piektdienās latviešu valodā t. Oskars OP (Oskars Jabloņskis) vadīs ticības ceļā ar tēmu „Mācoties staigāt”.

Lai degtu ticības lampa, ir vajadzīga lūgšanas eļļa

Pāvesta Franciska katehēzes temats bija: “Baznīca – lūgšanas skolotāja”. Viņš atgādināja, ka Baznīcā viss sākas no lūgšanas un viss attīstās, pateicoties lūgšanai. Lūgšana ir balsts, kas uztur Baznīcu un pasauli. Tā ir ticības elpa. Tāpēc ļaunais, gribot apkarot Baznīcu, sāk ar šķēršļu likšanu lūgšanai.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Lielās nedēļas un Lieldienu dievkalpojumi Liepājas diecēzē 2021

Dievkalpojumu laiki Liepājas diecēzes katoliskajās draudzēs Lielajā nedēļā un Kristus Augšāmcelšanās svētkos.

Saņēmuši žēlsirdību no Dieva, kļūsim žēlsirdīgi pret citiem

Dieva Žēlsirdības svētdienā, 11. aprīlī, Svētā Gara baznīcā, Romā, pāvests vadīja Euharistijas svinības un skaitīja mariānisko lūgšanu “Regina Coeli”. Viņš aicināja ticīgos nebūt vienaldzīgiem, nedzīvot savu ticību tikai “pa pusei”, bet īstenot to žēlsirdības darbos.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Dieva Vārds atklāj patiesību

Kā tas iespējams, ka tik daudzus gadus mēs klausāmies Dieva vārdu svētdienas Svētajā Misē, bet paliekam pret to nedzirdīgi? Daudzi cilvēki šo vārdu nesaprot un pat nemēģina atcerēties.

Lasīt tālāk

Žēlsirdības svētdiena ir aicinājums apzināties savu vērtību Dieva acīs

Priestera komentārs Kunga žēlsirdības svētdienā (11.04.2021.)

Kristus augšāmcēlies!
Šodien svinam otro Lieldienu svētdienu – Kunga žēlsirdības dienu. Noslēdzam Lieldienu oktāvu un esam aicināti paturēt prātā Lieldienu noslēpuma pašu sakni. “Dievs ir Mīlestība,” (1 Jņ 4, 16) saka svētais Jānis.

Lasīt tālāk

Bīskaps: "Priesteris Gatis vienmēr centās atrast veidus, kā kalpot cilvēkiem" Foto galerija

Bīskapa V. Stulpina sprediķis priestera Gata Mārtiņa Bezdelīgas bēru Misē, kas notika 6. aprīlī Saldus Romas katoļu baznīcā. Misē bija klātesoši daži ticīgie un priesteri no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī pr. Gata kursa biedri no Garīgā seminārā, tai skaitā arī bīskaps Andris Kravalis.

Lasīt tālāk