Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Kāds būs ANO darbības virziens?
15.09.2005 pl. 20:15

Silvija Krivteža

Mūsdienu cilvēces slimība ir netaisnība valstu iekšienē un attiecībās starp valstīm un dažādiem pasaules reģioniem, vācu informācijas aģentūrai KNA teica Svētā Krēsla pastāvīgais novērotājs ANO arhibīskaps Čelestino Miljore.

Viņš atzina, ka politiķi aizvien labāk apzinās cīņas pret nabadzību nozīmi.

Ņujorkā norisinās ANO 60. ģenerālā asambleja. Sammitā piedalās 150 valstu galvas – prezidenti, karaļi, premjerministri. Dalībnieku vidū ir arī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Viņa uzstājās ar runu ANO plenārsēdē.

Atklājot sanāksmi,  Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Kofi Annans pauda vilšanos par dalībvalstu nespēju pārvarēt vairākas domstarpības, kuru rezultātā uz vēlāku laiku tika atlikts jautājums par ANO Drošības padomes reformu. Tāpat Annans norādīja, ka pirms sammita ilgās diskusijās par dokumenta tekstu nav izdevies panākt vienošanos par atbruņošanos un kodolieroču izplatīšanas ierobežošanu.

Dokumentā nav iekļauta terorisma definīcija, kas nosodītu uzbrukumus civiliedzīvotājiem un kaujās neiesaistītām personām. Reformu vietā tajā galvenokārt ietvertas vispārīgas frāzes. Tas ir apkaunojums, ka sarunu pārstāvji nav pavirzījuši tālāk jautājumus par atbruņošanos un ieroču neizplatīšanu galīgajā dokumentā, norādīja Kofi Annans.

Daudzi politiķi uzskata, ka ANO, kas tika izveidota pirms 60 gadiem, vairs nevar pastāvēt līdzšinēja veidolā, tāpēc nepieciešamas izmaiņas gan ANO Drošības padomē, gan Cilvēktiesību komisijā.

RadioVaticana.org