Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Vatikāns pauž neizpratni par Itālijas veikto akciju pret IOR (papildināts)
22.09.2010 pl. 20:06

Svētais Krēsls paudis neizpratni un izbrīnu par Romas prokuratūras uzsākto izmeklēšanu pret „Istituto per le Opere di Religione” (IOR) – Reliģisko darbu institūtu – lasām Vatikāna Valsts sekretariāta izdotajā paziņojumā.

Finanšu policija nobloķējusi Vatikāna bankas līdzekļus 23 miljonu eiro apmērā, kas atradās Itālijas bankas Credito Artigiano kontos, un nopratinājusi divas IOR augstākās amatpersonas, t.sk., prezidentu Ettori Gotti Tedeski.

Vatikāna paziņojumā pasvītrots, ka informācija par finanšu operācijām ir pieejama Itālijas Centrālajai bankai. Pārskaitījumi, ko šobrīd izmeklē prokuratūra, ir veikti ārpus Itālijas, un to adresēts ir Reliģisko darbu institūts. „Ir zināma Svētā Krēsla vairākkārt apliecinātā griba nodrošināt finanšu pārskatamību. Šajā sakarā IOR sadarbojas gan ar Itālijas Centrālo banku, gan starptautiskajām organizācijām ar mērķi Svēto Krēslu iekļaut tā dēvētajā Baltajā sarakstā. Vatikāna Valsts sekretariāts vēlas paust vislielāko uzticību IOR prezidentam un vadītājam” – lasām paziņojumā.

Profesors Ettore Gotti Tedeski Reliģisko darbu institūta prezidenta pienākumus veic gadu. Šajā amatā viņš stājies 2009. gada 23. septembrī. Līdz tam vadījis finanšu grupas Santander Consumer Bank Itālijas nodaļu.

Vatikāna preses sekretārs aicina neizplatīt neprecīzu informāciju par IOR.

„Reliģisko darbu institūts” (IOR) nav banka šī vārda tiešajā nozīmē – atgādina pr. Federiko Lombardi vēstulē, ko nosūtījis britu biznesa laikrakstam The Financial Times. Vatikāna preses dienesta vadītājs tajā atspēko publicētās neprecizitātes attiecībā uz institūta darbību, kas, viņaprāt, nomelno tā menedžeru labo slavu. IOR pārvalda katoļu institūciju aktīvus jeb naudas līdzekļus, kas veic reliģisko un karitatīvo darbību starptautiskajā līmenī – vēstulē raksta pr. Lombardi. – Institūts atrodas Vatikāna valsts teritorijā, tāpēc tas nav pakļauts citu banku pārraudzībai un jurisdikcijai. Tomēr tā īpašais statuss pieprasa daudzas starptautiskās vienošanās, lai Svētā Krēsla darbība ļautu to iekļaut Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) „baltajā sarakstā”. Vatikāna preses dienesta vadītājs uzsvēra, ka tam ir īpaša nozīme Eiropas Savienības pieņemto jauno normu īstenošanā, kas attiecas uz terorisma un naudas atmazgāšanas apkarošanu.

Pr. Federiko Lombardi atzīst, ka jautājumu par transakciju varēja noskaidrot ātri un vienkāršā veidā. Runa ir par pārskaitījumiem, kuru adresāts ir pats IOR, bet transakcijai izmantotie līdzekļi atradās citu banku kontos. Šī problēma radās pārpratuma dēļ, kas pašlaik tiek noskaidrots. Laikraksta L’Osservatore Romano vakardienas numurā pasvītrots, ka tomēr bija iespējams novērst visas neskaidrības starp „Reliģisko darbu institūtu” un Itālijas Centrālo banku bez Romas prokuratūras starpniecības

Radiovaticana.org