Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests: Lielie un mazie konflikti izkropļo cilvēces seju
15.05.2017 pl. 16:41
Aizvadītās nedēļas svarīgākais notikums bija pāvesta svētceļojums uz Fatimas sanktuāriju, kur norisinājās Dievmātes Parādīšanās liecinieku – Franciska un Jacintas Marto kanonizācijas svinības. Tajās piedalījās aptuveni miljons ticīgo no Portugāles un daudzām citām valstīm.

Svētdienas, 14. maija, pusdienlaikā pāvests uzrunāja Svētā Pētera laukumā sapulcējušos svētceļniekus, sakot:

«Dārgie brāļi un māsas, labdien! Vakar atgriezos no svētceļojuma uz Fatimu. Sveiksim Fatimas Dievmāti! Mariāniskā lūgšana šodien ir ieguvusi īpašu nozīmi. Tā ir atmiņas un pravietojuma pilna lūgšana visiem, kuri vēstures notikumus uzlūko ar ticības acīm. Fatimā es kopā ar Dieva tautu iegrimu lūgšanā, kas tur kā upe plūst jau simts gadus, izlūdzot Marijas mātišķo aizbildniecību visai pasaulei. Es pateicos Dievam par man dāvāto iespēju doties pie Mātes kā cerības un miera svētceļniekam» – apcerē pirms lūgšanas «Debesu Karaliene» sacīja pāvests. Viņš sirsnīgi pateicās Leiria-Fatimas bīskapam, valsts amatpersonām un visiem, kuri sniedza svarīgu ieguldījumu vizītes norisē.

Francisks norādīja uz sava svētcelojuma spilgtākajiem mirkļiem. Viens no tādiem bija lūgšana Dievmātes Parādīšanās kapelā. Kopā ar viņu klusumā lūdzās arī sanktuārija laukumā sapulcējušies ticīgie. Šīs dziļās un intensīvās lūgšanas centrā bija augšāmcēlies Kristus. Viņš dzīvo savas tautas vidū Vārda un Euharistijas noslēpumā. Viņš ir klātesošs slimajos cilvēkos, kuriem Fatimā, tāpat kā katrā mariāniskajā svētnīcā, tiek pievērsta īpaša uzmanība, sacīja Svētais tēvs.

Jaunava Marija izvēlēja Fatimas bērnu – Franciska, Jacintas un Lūcijas – vienkāršās un tīrās sirdis, lai nodotu pasaulei savu vēstījumu. Šie bērni kļuva ne tikai par Parādīšanās lieciniekiem, bet arī par kristīgās dzīves piemēru. Pasludinot par svētiem Francisku un Jacintu, pāvests aicina ticīgos sekot viņu piemēram, stiprināt saikni ar Kristu un būt par Evaņģēlija lieciniekiem. Baznīca ir aicināta rūpēties par visiem bērniem.

Svētais tēvs uzsvēra, ka Francisks un Jacinta ir svēti nevis tādēļ, ka bija redzējuši Dievmāti, bet savas uzticības Marijas aicinājumam dēļ. Pēc tikšanās ar «skaisto Kundzi» viņi katru dienu lūdzās Rožukroni, gandarīja un upurēja savas ciešanas par dvēselēm, kurām visvairāk ir vajadzīga žēlsirdība, un arī par kara izbeigšanu.

Arī šodien ir vajadzīga lūgšana un gandarīšana, lai saņemtu atgriešanās žēlastību un lai tiktu izbeigti visi kari, kas plosās pasaulē. Šie lielie un mazie konflikti izkropļo cilvēces seju. «Ļausim sevi vadīt gaismai, kas izplūst no Fatimas. Marijas Bezvainīgā Sirds ir mūsu patvērums, mierinājums un ceļš, kas ved pie Kristus», sacīja Francisks.

Pēc lūgšanas «Debesu Karaliene» pāvests uzticēja Marijai, miera Karalienei, visas tautas, kas cieš karus un konfliktus, īpaši Tuvo Austrumu reģionā. Cik daudzi nevainīgi cilvēki – kristieši, musulmaņi un dažādu reliģisko minoritāšu pārstāvji, piemēram, jazīdi cieš vardarbību un diskrimināciju. Francisks aicināja lūgties par vajātajiem kristiešiem un pateicās tiem, kuri sniedz viņiem konkrētu palīdzību un cenšas veidot labāku un taisnīgāku pasauli.

Svētais tēvs pieminēja, ka sestdien Dublinā, Īrijā, altāru godā tika paaugstināts jezuītu priesteris Džons Sulivans, kurš savu dzīvi bija veltījis jauniešu audzināšanai. Viņu sauca par visu nabagu un cietošo tēvu.

Maija otrajā svētdienā Itālijā, Latvijā un citās valstīs tiek atzīmēta Mātes diena. Šajā sakarā pāvests sveica visas māmiņas, uzticot tās Marijas, Jēzus Mātes aizbildniecībai. Tikšanās noslēgumā viņš aicināja klātesošos klusumā palūgties par savu māmiņu un aicināja neaizmirst tās, kuras jau ir atgriezušās Tēva mājās.

Radiovaticana.va