Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Draudze atjauno savu dievnamu
12.10.2017 pl. 07:24
Lenu baznica
Septembrī noslēgušies remontdarbi 1750. gadā celtai Lēnu Romas katoļu Svētās Trīsvienības baznīcai, taču restaurācijas darbi turpināsies.

"Darbi tika iesākti pirms pusotra gada un sākotnēji bija iecerēts tikai nedaudz labot abu torņu uzgaļus, tomēr, pēc dziļākas un plašākas izpētes, tika konstatēts, ka skārds uz konstrukcijas uzgaļiem ir stipri bojāti. Kā labākais risinājums bija noklāt pilnīgi jaunu skārda pārklājumu, saglabājot torņa uzgaļu formu. Šim nolūkam tika izstrādāts remontdarbu projekts, kas paredzēja arī baznīcas apmetuma labošanu un nokrāsošanu. Tieši tāpēc remontdarbi turpinājās tik ilgi. Darbus veica SIA „Revus” strādnieki no Kuldīgas. Nedaudz tika uzlaboti arī notekūdeņu sistēma un jumts," atklāj draudzes administrators pr. Vjačeslavs Bogdanovs. 

Šīgada Lieldienās Lēnās bija arī skaists, svētsvinīgs brīdis, kurā baznīca "skaļi ierunājās", jo tika atjaunots un uzstādīts atpakaļ tornī baznīcas zvans, kas ir izgatavots 1792. gadā Lubekā.

Remontdarbu laikā tika sakārtota arī baznīcas elektrosistēma, kura netika labota kopš padomju laikiem un ierīkota apskaņošanas sistēma.

Lēnu senajā baznīcā pakāpeniski notiek arī restaurācijas darbi: pašlaik restaurācijā atrodas lielā altāra svētglezna „Vissvētākā Trīsvienība” un arī dažas no krustaceļa svētbildēm. Savu kārtu gaida lielais krusts ar krustā sistā Jēzus attēlu, kas savā laikā atradās uz baznīcas priekšējās sienas virs ieejas. Laika zobu sagrauzts, krusts prasa pamatīgu restaurāciju un šo darbu finansējumu.

Remontdarbus draudze ir veikusi par saviem līdzekļiem.

Katedrale.lv

Lēnu baznīca 2012. gada aprīlī

Lēnu baznīca 2017. gada septembra sākumā

Lēnu baznīca noslēdzoties remontdarbiem