Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

"Kunga Eņģelis" kopā ar pāvestu: miera process Ziemeļīrijā un Pasaules Jauniešu dienu svinības Ķelnē
01.08.2005 pl. 20:19

Silvija Krivteža

Pāvests Benedikts XVI vakar pirmo reizi savā vasaras rezidencē Kastelgandolfo skaitīja lūgšanu “Kunga Eņģelis”. Pils pagalmā bija ieradušies vairāki simti svētceļnieku.

Svētais tēvs pateicās pilsētas iedzīvotājiem par sirsnīgo sagaidīšanu. Miera procesa veicināšana Ziemeļīrijā un pamudinājums piedalīties Pasaules Jauniešu dienu svinības Ķelnē bija pāvests uzrunas galvenie temati.

Benedikts XVI norādīja uz Īrijas Republikas armijas oficiālu paziņojumu par bruņoto cīņu pārtraukšanu un miera sarunu uzsākšanu. Šī labā ziņa, lai arī kontrastē ar pēdējo dienu traģiskajiem notikumiem, tomēr rada cerību Zaļās Salas labākai nākotnei un visai starptautiskajai kopienai:

“Ļoti priecājos, ka varu dalīties šajās izjūtās. Aicinu visus, bez izņēmuma, drosmīgi turpināt uzsākto ceļu un veikt visu iespējamo, lai tiktu stiprināta savstarpējā uzticība,izlīgšana, taisnība un ilgstošs miers”.

Pāvests pieminēja arī tuvojošās Pasaules Jauniešu dienu svinības Ķelnē, kurās no 18. līdz 21. augustam piedalīsies arī pats. No visas pasaules malām jaunieši, sekojot Trīs Ķēniņu piemēram, dodas svētceļojumā, lai saskaņā ar šī pasākuma tematu, atnāktu un pielūgtu Kungu.

“Aicinu jaunos kristiešus no visas pasaules, arī tos, kuri dažādu iemeslu dēļ nevarēs piedalīties šajā nozīmīgajā Baznīcas dzīves notikumā, garīgi svētceļot pie mūsu ticības avota. Saskaņā ar mūsu mīļotā pāvesta Jāņa Pāvila II ieceri Pasaules Jauniešu dienas ir kļuvušas par jauniešu tikšanos ar Kristu, apzinoties, ka vienīgi Viņš cilvēkam dāvā dzīvību, prieku un mīlestību. Katrs kristietis ir aicināts ienākt aizvien dziļākā vienotībā ar krustā sisto un augšāmcelušos Kungu, pielūgt Viņu lūgšanā un meditācijā, taču, pirmāmkārtām, dievbījīgi piedalīties Euharistijā, vismaz svētdienā, kas ir mazās iknedēļas Lieldienas. Tādā veidā varam kļūt par Viņa patiesiem mācekļiem, katrā brīdī gatavi sludināt un liecināt par Evaņģēlija skaistumu un tā atjaunošo spēku”.

Pēc lūgšanas “Kunga Eņģelis” pāvests apsveica atsevišķas svētceļnieku grupas. Kā parasti, viņš uzrunāja arī poļu ticīgos. “Sirsnīgi sveicu klātesošos poļu svētceļniekus. Rīt sākas augusts – dažādu nozīmīgu notikumu atceres mēnesis. Šodien kopā ar jums atceros Varšavas sacelšanos. Lai žēlsirdīgais Dievs dāvā pasaulei mieru. Visiem dodu savu apustulisko svētību”.

RadioVaticana.org