Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Caritas palīdzība viesuļvētras "Katrīna" upuriem
05.09.2005 pl. 11:56

Silvija Krivteža

Starptautiskās Caritas organizācijas locekļi vakar kopīgi lūdzās par viesuļvētras “Katrīna” upuriem. Dievkalpojums notika organizācijas galvenajā mītnē Vatikānā.

“Caritas Internationalis” prezidents nosūtīja vēstījumu, kurā apliecina solidaritāti amerikāņu tautai, kas šodien pārdzīvo dabas stihijas radītās traģiskās sekas. Vēstulē, kas adresēta trīs amerikāņu Caritas organizācijām, prezidents Denis Vienots uzsvēra, ka “katrā dabas katastrofā visvairāk cieš nabadzīgie”.

Viesuļvētras “Katrīna” upuru skaits varētu pārsniegt vairākus simtus vai pat tūkstošus. Dabas katastrofas skartās zonas ir apludinātas, trūkst dzeramā ūdens, pārtikas, elektrības un benzīna. “Caritas Internationalis” uzsākusi naudas vākšanas kampaņu, lai sniegtu palīdzību Ņūorleānas un Luiziānas pilsētu iedzīvotājiem. Šīs organizācijas filiāles atrodas 200 pasaules valstīs.

Starptautiskais ‘Sarkanais Krusts’ ir savācis aptuveni 70 miljonus dolāru, ka arī mobilizējis tūkstošiem brīvprātīgo. ASV senāts ceturtdien apstiprināja prezidenta Džordža Buša lūgumu piešķirt 10,5 miljardus dolāru ārkārtas palīdzībai viesuļvētrā “Katrīna” cietušajiem cilvēkiem. Tiek plānots, ka nākamo nedēļu laikā vētras seku likvidēšanai tiks piešķirti vēl vairāki miljardi.

Ņūorleānas arhibīskaps Alfrēds Huges ceturtdien tikās ar Luiziānas gubernatori un kristīgo kopienu līderiem. Viņš aicināja visus meklēt mierinājumu lūgšanā. “Šajā brīdī mums ir nepieciešama palīdzība arī no augšas” – teica Ketlīna Blanko. Ņūorleānas mērs Rejs Nadžins informēja, ka ar katru dienu pieaug vētras upuru skaits. “ASV Katoļu Caritas” misija ir palīdzēt cietušajiem, bet mūsu pienākums – likvidēt dabas stihijas sekas – teica palīdzības organizācijas preses sekretārs Šelli Borusievičs.

Amerikas bīskapi aicina savu diecēžu ticīgos iesaistīties palīdzības vākšanas kampaņā. Kolumba Kavalieru padome atvēra bankas konto ar mērķi palīdzēt cietušajiem Luiziānas, Misisipi, Alabamas un Floridas apgabalos. Kolumba Kavalieri ir viena no lielākajām kristīgo laju organizācijām pasaulē.

RadioVaticana.Org