Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Filmas "Pāvests Jānis Pāvils II" pirmizrāde
21.11.2005 pl. 09:02

Silvija Krivteža

Ceturtdien, 17. novembrī, Vatikānā notika kanādiešu režisora Džona Kenta Harisona filmas „Pāvests Jānis Pāvils II” saīsinātās versijas projekcija.

Pāvesta loma tika uzticēta diviem aktieriem: Karijam Elvesam un Jonam Voigtovam (attēlā). Filma ir itāļu - amerikāņu - poļu kino apvienību koprodukts. Tā tika uzņemta Krakovā un Romas apkārtnē.

Filma sākas ar atentātu svētā Pētera laukumā. Tad seko plaša Polijas vēstures notikumu un ilgā pontifikāta apskats. Filmu noskatījās arī Benedikts XVI. Viņš atsauca atmiņā sava priekšgājēja testamenta fragmentu par 1981. gada 13. maijā veikto atentātu: „Dievišķā Apredzība brīnumainā veidā mani izglāba no nāves. Viņš, kurš ir dzīvības un nāves vienīgais Kungs, pagarināja dzīvi, zināmā mērā Viņš man to dāvāja no jauna. No šī brīža tā vēl vairāk pieder Viņam”.

„Šī filma manī, un domāju, ka arī visos, kuriem bija iespēja satikt un iepazīt pāvestu, radīja pateicību Dievam par Baznīcai un pasaulei dāvāto Baznīcas ganu – cilvēcisku un garīgu personību”, - teica Benedikts XVI.

Filmas „Pāvests Jānis Pāvils II” galvenais producents ir itāliešu firma Lux Vide. Polijas Televīzija filmu demonstrēs piecos turpinājumos. Tajā pašā laikā Polijas kinoteātros būs skatāma arī filmas 130 minūšu garā versija. Amerikāņu koproducents, Televīzija CBS, filmu demostrēs divās daļās. 27. un 28. novembrī to radīs arī Itālijas Televīzija RAI UNO.

RadioVaticana.org