Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Izsludināta pieteikšanās Liturģiskās mūzikas darbnīcām ar komponistu Pāvelu Bembeneku
03.04.2019 pl. 17:05
No 24. līdz 29. (30.) jūnijam Liepājā notiks Liturģiskās mūzikas darbnīcas, kuras vadīs poļu komponists un diriģents Pāvels Bembeneks (Paweł Bębenek).

Latvijā jau 2018. gadā interesentiem bija lieliska iespēja piedalīties un muzicēt poļu liturģiskās mūzikas komponista un diriģenta Pāvela Bembeneka vadītajās liturģiskās mūzikas darbnīcās Liepājā.

Turpinot šo skaisto tradīciju, visi, kam sagādā prieku dziedāt un muzicēt kopā Dieva godam, aicināti līdz 16. jūnijam pieteikties liturģiskās mūzikas darbnīcām „Jēzu, uzticos Tev!”, kas notiks Liepājā, Sv. Dominika klosterī, Jelgavas ielā 17. Nav tik svarīga muzikālā izglītība, lai dziedātu, komponists ļoti mīl strādāt ar amatieriem (jeb amatoriem – tiem, kas mīl, to ko dara).

Darbnīcas sāksies 24. jūnijā (pirmdien) Sv. Jāņa Kristītāja svētkos ar Svēto Misi plkst. 18.30 Sv. Dominika baznīcā; kulminācija gaidāma 29. jūnijā (sestdien), Sv. ap. Pētera un Pāvila svētkos, plkst. 18.00 muzicējot Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē Sv. Misē un nelielā koncertā pēc tās. Savukārt ar tiem, kurus svētdienā nebūs aizsaukusi mājup kalpošana savās draudzēs, kopīgi nosvinēsim svētdienas Svēto Misi Sv. Dominika baznīcā plkst. 12.00, bet pēc pusdienām būs iespēja aizbraukt uz Pāvilostas Svētā Gara baznīcu, lai tur slavētu Dievu, kā arī iepazīties ar Latvijas rietumu piekrastes skaistumu.

Aicinām pieteikties dalībniekus gan korī (pirmais mēģinājums koristiem būs jau 24. jūnija vakarā un darbs ritēs visu nedēļu), gan mūziķus orķestrim (pirmais mēģinājums ceturtdien, 27. jūnijā, plkst. 14.30, tālāk sekos ieraksts 28. jūnijā un muzicēšana Sv. Jāzepa katedrālē 29. jūnijā – bet priecāsimies, ja varēsim kopā muzicēt arī svētdienā).

Visiem dalībniekiem nodrošināti nošu materiāli, trīs ēdienreizes, kafijas pauzes, pēc vajadzības naktsmājas klosterī. Vēlamais ziedojums sākot no 25 EUR. Bet tiem, kuriem nav nepieciešamas naktsmājas klosterī un ēdināšana, brīvs ziedojums pēc iespējām.

Piezīme – vietu skaits ir ierobežots, tāpēc priekšroka tiks dota tiem, kuri pieteiksies pirmie un piedalīsies pēc iespējas visās nodarbībās un ierakstā.

Liturģiskās mūzikas darbnīcu laikā būs noorganizēta dalībnieku bērnu pieskatīšana.

Ziedojumu iespējams arī pārskaitīt iepriekš uz kontu Sprediķotāju ordeņa Liepājas Svētā Dominika klosteris, LV86HABA0551009350530 ar norādi „Ziedojums Mūzikas darbnīcām ar P. Bembeneku”.

Nedēļas nopietnākais darbs būs 28. jūnijā (piektdien), kad kultūras centrā „Wiktorija” ierakstīsim albumu ar P. Bembeneka dziesmām latviešu valodā. Plānots ierakstīt 13-18 dziesmas, darba ļoti daudz, tādēļ ir iespēja vēl pirms darbnīcu sākuma apgūt kora partijas, lai darbnīcu laikā tās būtu tikai jāatgādina un varētu brīvi sekot diriģenta vadībai.

Šādi P. Bembeneka dziesmu mācīšanās mēģinājumi jau ir noritējuši Salaspilī un Smiltenē un turpināsies aprīlī un maijā dažādās pilsētās. Tās vada Sv. Dominika baznīcas sholas vadītāja Kristīne Locika. Zemāk pievienots uz šo brīdi zināmais mēģinājumu saraksts, lai labāk sagatavotos vasaras liturģiskās mūzikas darbnīcām:

7. aprīlī 16.30 - Alsungā,
11. aprīlī 19.00 - Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrālē,
12. aprīlī 19.15 - Madonas Kristus Karaļa katoļu baznīcā,
6. maijā 11.00 - Kuldīgā, Dominikāņu māsu klosterī,
21. maijā 19.00 - Rīgā, Betānijas māsu klosterī.

Gaidīti aicinājumi arī no citām pilsētām!

Pieteikšanās uz dziesmu mācīšanos un informācija 26705843, Kristīne.

Uzziņai: Pāvels Bembeneks (1972) ir liturģiskās mūzikas komponists, diriģents un vokālās mūzikas pasniedzējs, Polijas Baznīcas mūziķu asociācijas biedrs, Bidgoščas Mūzikas akadēmijas maģistrs, kurš vada liturģiskās mūzikas darbnīcas Polijā un citās valstīs – ASV (Čikāgā), Lielbritānijā (Londonā u.c.), Krievijā (Sankt-Pēterburgā), Ukrainā (Ļvovā un Hmelņickā) un Lietuvā (Viļņā), Šveicē u.c.