Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

3. jūnijā notiks tiešsaistes konference "Gribu dzīvot"

Laikā, kad pasaule cīnās ar pandēmiju, vēl vairāk apjaušam, ka katra cilvēka dzīvība ir dārga un vērtīga. Tiešsaistes konference, kas sāksies 3. jūnijā pl. 10 sastāvēs no divām lekcijām ("Cilvēka dzīvība", "Aborts kā gribēts vai negribēts zaudējums: teoloģiskie un psiholoģiskie aspekti") un cilvēku pieredzes stāstiem.

Vardarbīgu protestu rezultātā cietuši dievnami sešos ASV štatos

Katoļu baznīcas un katedrāles vairākās pilsētās bija starp ēkām, kas tika sabojātas ASV notikušajos protestos un nemieros.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Bīskapu konference: Ticīgie var pulcēties uz dievkalpojumiem, ievērojot 2 m distancēšanos

Latvijas Bīskapu konference pateicas visiem, kas šajā ārkārtējā situācijā atbildīgi rīkojās ievērojot noteiktos ierobežojumus, kā arī tiem, kas atbalstīja draudžu baznīcas ar savu kalpojumu un ziedojumu.

Lietuva: nominēts jauns Telšu diecēzes bīskaps

Pirmdien, 1. jūnijā, pāvests nominēja līdzšinējo Kauņas palīgbīskapu Algirdas Jurevičius par Telšu diecēzes vadītāju.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

"Nāc" atgriežas pie saviem lasītājiem

Liepājas diecēzes informatīvā izdevuma "Nāc" redakcija ar prieku ziņo, ka 2. jūnija vakarā tiks drukāts jaunais - 114. numurs, kurš iepriekš bija plānots 31. martā.

Svētais Gars mums atgādina, ka esam Dieva mīļotie bērni

Svētdien, 31. maijā, pāvests celebrēja Vasarsvētku dievkalpojumu Svētā Pētera bazilikā. Homīlijā viņš meklēja atbildi uz jautājumu, kas ir tas, kas mūs vieno. Kas ir mūsu vienotības pamatā?

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Latviju no jauna veltīs Māras zemes Karalienes aizbildniecībai

Pirmdien, 4. maijā, svinēsim mūsu valsts Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 30. gadadienu. 1990. gada 4. maijā 134 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu".

Francisks priesteriem: Mīlestībai nav noteikta karantīna

Pāvests Francisks ir nosūtījis vēstuli Romas diecēzes priesteriem. Svētais tēvs atzīst, ka Lielajā nedēļā bija vēlējies tikties ar viņiem un kopīgi svinēt Hrizmas pasvētīšanas Misi. Nevarot to izdarīt, viņš nolēma uzrakstīt vēstuli.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Baznīca svin: Kunga debeskāpšana

Priestera komentārs Kunga debeskāpšanas svētkos (21.05.2020)

Lieldienās mēs ar prieku svinējām Kristus uzvaru pār nāvi, Viņa augšāmcelšanos no mirušajiem. Šie svētki mums ļāva priecāties par to, ka dzīvība uzveic nāvi, bet mīlestība – grēku. Bet ko līdzētu šī dzīvības dāvana, ja tā būtu paredzēta tikai šīs pasaules dzīvei!

Lasīt tālāk

Viņa priestera devīze bija "Ecce servus Tuus" (Lūk, Tavs kalps)

2010. gada 19. maijā no mums šķīrās monsinjors Antons Smelters (1923-2010). Šodien, pieminot priestera Antona desmito nāves gadadienu, atcerēsimies, ko 2011. gadā par savu novadnieku un radinieku Katoļu Kalendāram rakstīja bīskaps Antons Justs (1931-2019).

Lasīt tālāk

Jo labāk ir ciest, labu darot, nekā darot ļaunu

Bīskapa Viktora Stulpina sprediķis Lieldienu 6. svētdienas Sv. Misē Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē (17.05.2020)

Kad pirms vairāk kā 30 gadiem sākās Trešā atmoda, daudzi ticēja un cerēja, ka mūsu zemē var sākties labāka dzīve. Tomēr, kad iekārta bija mainījusies, daudzi piedzīvoja vilšanos, kuru dažādos veidos piedzīvo arī šodien. Valsti, kurā dzīvojam, nemitīgi satricina dažādas avantūras, gan politiskās, gan ekonomiskās, tā, ka dažkārt tikai nedaudzi saprot, kas īsti notiek.

Lasīt tālāk