Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Ģimene atklāj pasaulei skaistuma un cerības apvāršņus
14.10.2015 pl. 13:33
Vatikānā turpinās ģimenes tēmai veltītā Bīskapu sinode. Daudzi būs pamanījuši, ka tajā piedalās arī kāds bērns. Tas ir 3 mēnešus vecais Dāvids, kurš ne velti nu jau tiek saukts par „sinodes bērnu”.

Viņš ir Patrīcijas un Massimo Paloni divpadsmitā atvase. Abi vecāki ir Neokatehumenālā ceļa locekļi. Kopš 11 gadiem šī itāļu ģimene atrodas misijā Māstrihtā, Holandē. „Mēs esam ļoti pateicīgi Svētajam tēvam, kurš mūs uzaicināja piedalīties sinodē, jo arī tā ir iespēja pagodināt Dievu par visu, ko Viņš mūsu dzīvē ir darījis,” intervijā Vatikāna Radio sacīja daudzbērnu ģimenes tēvs. „Mēs saņēmām ticību no saviem vecākiem. Šī ticība auga pateicoties kristīgās iniciācijas ceļam. Tas ir nopietns formācijas ceļš, pa kuru ejot, veidojas jauns cilvēks. Jo vairāk vājinās pirmdzimtā grēka spēks, jo vairāk stiprinās Kristības žēlastība. Tādā veidā dzimst jaunais cilvēks, kurš ir spējīgs mīlēt un dot dzīvību. Tāpēc mēs ar prieku pieņemam visus bērnus, ko Dievs mums dod. Mēs nolēmām pamest Romu, lai dotos uz Holandi, kas ir misiju zeme. Tas nav viegli, bet esam priecīgi, jo redzam, ka Dievs mums ļoti daudz palīdz.”

Patrīcija izteica cerību, ka šajā sinodē varēs vairāk no jauna atklāt enciklikā „Humanae vitae” izteikto patiesību. „Kad es biju saderinājusies,” viņa stāstīja, „gatavojoties laulībām, es lasīju šo encikliku un saskatīju tajā cerības vēsti. Tā man atklāja brīvības apvāršņus, kas sasniedzami, izvēloties dzīvību. Dievs mūs ir svētījis ar daudziem bērniem. Katrs bērns ir atnesis daudzas žēlastības, sevišķi, ir nostiprinājis mūsu abu laulību. Kad draugi ierodas pie mums mājās un kopā ēdam, viņi saka: "Cik skaisti ir kopā ēst!" Tas ir īpaši aktuāli Holandē, kur vairs nepastāv šī tradīcija pulcēties kopā pie viena galda. Esot visiem kopā, mēs paužam vienotību. Lūk, es ceru, ka tādā veidā pasaulei tiks atklāta skaistuma un cerības vēsts, jo pasaules gaida gaismu, un šī gaisma noteikti ir kristīgā ģimene!”

Uz jautājumu, ko ģimenes prasa no Baznīcas, kas pulcējusies kopā šajā sinodē, Massimo atbildēja, ka viens no svarīgākajiem jautājumiem ir ticības tālāknodošana nākamajām paaudzēm. Kā mēs, vecāki, varam nodot ticību saviem bērniem? „Noteikti, Baznīca ir aicināta būt par gaismu, ieraugu un sāli pasaulei,” viņš sacīja, uzsverot, ka tāpēc ir vajadzīga īsta ticība. Taču lai to veidotu, draudzēs ir steidzami nepieciešama kristīgā iniciācija.

Paloni ģimene šobrīd dzīvo ļoti sekularizētā vidē. Ko viņiem nozīmē būt par pretrunu zīmi pasaulē? Šajā sakarā Massimo norādīja, ka daudzi cilvēki priecājas par lielo bērnu skaitu viņu ģimenē. Cilvēkos tiešām ir nostaļģija pēc Dieva. Sirds dziļumos cilvēks ilgojas pēc labā, pēc gaismas. Katehumenālā ceļa ģimenes, kas ir atvērtas dzīvībai, dodas uz zemēm vai apgabaliem, kur ļaudis ir vistālāk no kristīgās ticības, lai atklātu viņiem Jēzus Kristus priecīgo vēsti. Šīs ģimenes pašas nemitīgi saņem formāciju. Patrīcija pastāstīja, ka tās atrodas nemitīgā kontaktā ar Dieva Vārdu, saņem sakramentus, piedalās liturģijā. Tādā veidā Dieva Vārds atskan viņu pašu dzīvē. „Mēs sev jautājam: Ko Dievs caur šo vārdu man grib pateikt?” sacīja daudzbērnu māte. Tā, maz pamazām, veidojas šis jaunais cilvēks. Mēs visi esam saņēmuši Kristības sēklu, kurai vajag augt. Tam ir vajadzīga palīdzība, jo sabiedrībā, kurā šodien dzīvojam, ir grūti izdzīvot savu ticību vienatnē. Citu kristiešu atbalsts ir ļoti svarīgs. „Mūsu mazā kopiena priekš mums ir liels dārgums”, piebilda Patrīcija. „Tāpat kā daudzi pāri visā pasaulē, arī mēs esam piedzīvojuši grūtības un krīzes momentus. Šī kopiena mūs ir pasargājusi. Tā ir kā mazs šķirsts, kas mūs ir pavadījusi plūdos un negaisos, orientējot mūsu skatienu uz Kristu”.

Atskatoties uz līdz šim paveikto Bīskapu sinodes darbu, Karakasas arhibīskaps, kard. Horhe Uroza Savino atzina, ka tas ir bijis ļoti auglīgs. Bīskapu starpā valda brālības gars. Sinožu zālē ir brīva un draudzīga atmosfēra. „Cilvēks ilgojas pēc daudzām lietām. Dažreiz tās ir labas, citreiz sliktas lietas”, sacīja kardināls. „Mums jādod cilvēcei labās lietas, ko piedāvā Evaņģēlijs. Tas ir liels dārgums”. Baznīcas gans ir pārliecināts, ka sinode sniegs mūsdienu ģimenei skaidru atbildi un palīdzēs tai cauri visām grūtībām iet uz priekšu.

Radiovaticana.va
Foto: ANSA