Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Francisks tiekas ar tēviem, kuri Svētajā Zemē zaudēja meitas
28.03.2024 pl. 17:39
Trešdienas, 27. marta, vispārējās audiences laikā pāvests, pabeidzis katehēzi par pacietības tikumu, pastāstīja, ka klātesošo vidū ir divi tēvi – viens arābs, otrs izraēlietis, - kuri zaudēja savas meitas, bet kļuva draugi. Francisks aicināja pievērst uzmanību viņu priekšzīmei, kā arī mudināja visus ticīgos lūgties par mieru.

Bassams Aramims ir arābs, bet Rami Elahanans – izraēlietis. Viena meitai bija 10, otra – 13 gadi. Viņas abas tika nogalinātas. Pēc piedzīvotās traģēdijas abi tēvi savstarpēji satuvinājās un kļuva draugi, lai veicinātu izlīgšanas procesu. Pāvests norādīja, ka, neraugoties uz kara ienaidu, viņiem svarīga ir draudzība. Viņi abi izcieta vienu un to pašu krustā sišanu. Bassams piedzīvoja savas 10 gadus vecās meitas nāvi 2007. gadā. Viņu pie skolas nošāva izraēliešu karavīrs. Savukārt Rami savu 13 gadus veco meitu zaudēja 1997. gadā Jeruzalemē palestīniešu terorista-pašnāvnieka atentātā. Pēc tam abi tēvi satikās un sāka kopā darboties miera, taisnīguma un izlīguma veicināšanas labā. “Padomāsim par šo divu cilvēku tik skaisto liecību, kuri cieta par savām meitām Svētajā Zemē notiekošā kara dēļ”, mudināja Svētais tēvs. “Dārgie brāļi, paldies par jūsu liecību!”

Vispārējās audiences noslēgumā pāvests aicināja visus ticīgos lūgties par mieru Ukrainā un Svētajā zemē. “Brāļi un māsas, lūgsimies par mieru”, viņš sacīja. “Lai Kungs dod mieru izmocītajā Ukrainā, kas ļoti daudz cieš no bombardēšanas; arī lai Izraēlā un Palestīnā – lai Svētajā Zemē iestātos miers. Lai Kungs dāvā visiem mieru kā Lieldienu dāvanu!”

Apsveicis jauniešus, slimniekus, vecos ļaudis un jaunlaulātos, pāvests aicināja mūs visus dzīvot šīs Klusās nedēļas dienas lūgšanā, lai mēs atvērtos Kristus Pestītāja žēlastībai, kas ir prieka un žēlsirdības avots.

Vaticannews.va