Priestera komentārs sv. apustuļu Pētera un Pāvila svētkos 29.06.2021.
Šīsdienas svētki parāda, ka mums ir vajadzīgs Pēteris. Lai saprastu Baznīcu, lai saprastu, ko daru Baznīcā, ir jāsaprot svētais Pēteris. Man personiski apustuļa Pētera un mūsdienu Pētera – pāvesta – raksturojums saistās ar Ganu, cilvēku Zvejnieku, Kunga un Baznīcas kopienas kalpu.
Izklausīsies varbūt nedaudz savādi, ja teiksim, ka šodien mēs svinam paša Dieva svētkus. Patiesībā jau katra diena ticīgam cilvēkam nozīmē dienu, kas ir veltīta Dieva godam. Tomēr šīsdienas Vissvētākās Trīsvienības svētki tiecas īpašā veidā atgādināt to, ka Dievs ir ļoti tuvu cilvēkam.
Priestera komentārs Kunga žēlsirdības svētdienā (11.04.2021.)
Kristus augšāmcēlies! Šodien svinam otro Lieldienu svētdienu – Kunga žēlsirdības dienu. Noslēdzam Lieldienu oktāvu un esam aicināti paturēt prātā Lieldienu noslēpuma pašu sakni. “Dievs ir Mīlestība,” (1 Jņ 4, 16) saka svētais Jānis.
Priestera komentārs Kunga Jēzus kristīšanas svētkos (10.01.2021)
Šodien no Dieva dzirdam daudz apliecinājumu Viņa mīlestībai pret mums. Cik katrs no mums Viņam Kristū esam īpaši dārgs! Lasījām, ka pār Kristu no debesīm atskanēja Tēva vārdi: “Tu esi mans mīļais Dēls: Tu esi man patīkams.” (Mk 1, 11) Kristībā mēs kļūstam par īstiem Dieva bērniem, tātad šie vārdi attiecas arī uz mums.
Šodien, priecājoties un apcerot Kristus dzimšanas noslēpumu, Baznīca mūs aicina pārdomāt par Kunga epifāniju jeb Kunga parādīšanos un svinēt svētkus šim notikumam par godu.
Priestera komentārs Adventa IV svētdienā (20.12.2020)
Tagad, kad ir diezgan saspringts laiks ar gatavošanos svētkiem, dāvanu iegādāšanos, ar daudziem darāmajiem darbiem, kas līdz brīvdienām jāpaspēj, ir arī kāda priecīga sajūta. Priecīgā sajūta ne tikai tāpēc, ka būs svētki un tos varēs svinēt kopā ar savējiem – un tas ir ļoti svarīgi –, bet galvenais prieka iemesls ir tas, ka Dievs ir tuvu.
Priestera komentārs Adventa II svētdienā (06.12.2020)
Latīņu termins adventus (no advenire = tuvoties) ir saistīts ar grieķu terminu parousia, kas nozīmē “klātbūtne” vai, vēl labāk, “ierašanās”. Tas nozīmē: “iesāktā klātbūtne”. Ir zināms, ka šis koncepts radies jau senās tradīcijās. To parasti izmantoja, runājot par ķēniņa klātbūtni vai par viņa ierašanos, lai veiktu pozitīvu darbību, vai arī atsaucoties uz Dievu, kurš uzsāk parousia laiku.
Priestera komentārs Adventa I svētdienā (29.11.2020)
Iedomājieties, ka ir izsludināta kāda īpaši izdevīga akcija vai izpārdošana. Zinām cenu, kas mūs patīkami pārsteidz, zinām sākuma laiku, ļoti labi zinām, kāds būs ieguvums. Tad noteikti koncentrēsimies, lai šo akciju nepalaistu garām. Iezīmēsim akcijas dienu kalendārā vai plānotājā, iestatīsim atgādinājumu telefonā. Citiem vārdiem, būsim nomodā, jo mūs gaida kas nozīmīgs.
Priestera komentārs Visu svēto dienas svētkos (01.11.2020.)
Vārds svētums ir pazīstams jebkuram cilvēkam, tomēr nav iespējams ignorēt arī cilvēcisko gudrību, kuru atspoguļo šis izteiciens: “Cik cilvēku, tik viedokļu.” Protams, katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli, tomēr nevar neievērot, ka jēdziens svētums mēdz pārāk izplūst un kļūst neskaidrs, tieši pateicoties tik daudzajiem vairāk vai mazāk subjektīvajiem viedokļiem par to, ko tad īsti nozīmē būt svētam.
Priestera komentārs. Parastā liturģiskā laika 24. svētdiena (13.09.2020)
Šīs svētdienas Evaņģēlija fragments ir Jēzus skaidrojums lūgšanai, ko ik dienas paceltām rokām vēršam uz debesīm: piedod mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem (Mt 6, 12). Piedod mums, kā arī mēs piedodam, – tā ir žēlsirdības anatomija.