Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Raksti

Sv. Jāzeps – Vispārējās Baznīcas aizbildnis
26.10.2021 pl. 18:20
1870. gada 8. decembrī pāvests Pijs IX  ar dekrētu “Quemadmodum Deus” (no lat. val. – “Tāpat kā Dievs”) pasludināja sv. Jāzepu par Vispārējās Baznīcas aizbildni. Pāvesta dekrēta paziņošana neizpalika bez pārsteigumiem. Šajā laikā pāvesta dokumenti tika pakļauti Itālijas valdības kontrolei un Pijs IX likumīgi izvairījās no valdības kontroles, izsludinot nevis bullu vai pāvesta vēstuli, bet Ritu kongregācijas dekrētu.
Sv. Jāzeps – Vispārējās Baznīcas aizbildnis
Biežas grēksūdzes svētība
11.10.2021 pl. 20:54

t. Pēteris Upenieks MIC (1906-1972)

Tā ir liela dāvana, ko mums, cilvēkiem, Jēzus ir devis, piešķirdams apustuļiem grēku piedošanas varu. Nekādu labumu slimnieks negūtu no avota, lai arī cik liels būtu tā dziedinošais spēks, ja viņam šis avots būtu tālu un nebūtu pieejams. Kaut arī ārsts parakstītu slimniekam labākās zāles, bet, ja slimnieks atteiktos tās pieņemt, tad tās nevar palīdzēt. Tāpat arī Grēksūdzes sakraments neko nepalīdzēs grēciniekam, kas paliktu no tās tālu un atteiktos to pieņemt vai atliktu no dienas uz dienu.

Biežas grēksūdzes svētība
Rožukroņa vērtība mūsu dzīvē
04.10.2021 pl. 14:19

Priesteris Andris Ševels MIC, Daugavpils Jēzus Sirds katoļu draudzes prāvests

Oktobra mēnesī draudzēs un arī ģimenēs mēs kopīgi lūdzamies Rožukroni, kas visā pasaulē ir viena no visizplatītākajām un iemīļotākajām katoļticīgo lūgšanām. Katoliskā Baznīca vienmēr ir apzinājusies šīs lūgšanas īpašo nozīmi un iedarbību. Pāvests Leons XIII 1883. gadā oktobra mēnesi veltīja Jaunavas Marijas godināšanai, aicinot ik dienas lūgties Rožukroni.
Rožukroņa vērtība mūsu dzīvē
Mīlestības svētā - Terēze no Bērna Jēzus
30.09.2021 pl. 17:07

Andris Gribuška

Stāsts par svēto Terēzi no Bērna Jēzus, kuru pieminam 1. oktobrī, – tas ir galvenokārt klostera klusumā norisinājies kādas lielas mīlestības stāsts – tik lielas, ka Dievs caur dažādiem apstākļiem licis, ka tas kļūst zināms visā pasaulē.
Mīlestības svētā - Terēze no Bērna Jēzus
Baznīcas nožēlai ir jābūt paustai ne tikai vārdos
25.09.2021 pl. 13:26

Jānis Meļņikovs SJ

Vatikāna pontifikālā komisija nepilngadīgo un mazaizsargāto personu aizsardzībai* sadarbībā ar Polijas bīskapu konferenci no 19.-22. septembrim rīkoja konferenci “Mūsu kopīgā misija aizsargāt Dieva bērnus” (Our Common Mission of Safeguarding God’s Children). Tās mērķis bija pievērst uzmanību seksuālajai vardarbībai Baznīcā, īpaši Centrālajā un Austrumeiropā. Konferencē piedalījās 20 valstu pārstāvji. Latviju tajā pārstāvēja Latvijas bīskapu konferences priekšsēdētājs bīskaps Viktors Stulpins un Latvijas konsekrēto konferences viceprezidents, priesteris Jānis Meļņikovs SJ.
Baznīcas nožēlai ir jābūt paustai ne tikai vārdos
Svētie – mūsu ceļabiedri. Sv. Jānis no Avilas, priesteris un Baznīcas mācītājs
22.09.2021 pl. 13:10

Priesteris Vjačeslavs Bogdanovs

2012. ga­dā pā­vests Be­ne­dikts XVI Baznīcas mācītāja go­dā iecēla priesteri Jā­ni no Avi­las, ku­ru dro­ši var saukt arī par tau­tas mi­si­onā­ru. Viņš ir viens no pēdējiem, kas iecelts šajā augstajā godā.
Svētie – mūsu ceļabiedri. Sv. Jānis no Avilas, priesteris un Baznīcas mācītājs
Grēksūdzes sakramenta svētība
17.09.2021 pl. 15:40

t. Pēteris Upenieks MIC (1906-1972)*

Iedomāsimies nabaga Kainu. Pēc padarītā grēka viņš nekur neatrod mieru. Tāds nemiers ir vajājis daudzus grēciniekus. Pēc padarītā grēka viņi nekur neatrod mieru. Lūgsim Svētā Gara gaismu, lai mēs spētu pazīt, kāda labdarība ir grēku piedošana.
Grēksūdzes sakramenta svētība
Svarīgākais tēva uzdevums
10.09.2021 pl. 12:41

Priesteris Andris Ševels MIC,Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests

Mūsdienās vairums vīriešu ir nodarbināti ar milzum daudz, viņuprāt, svarīgām lietām, bet bieži aizmirst, ka viņu galvenais dzīves uzdevums ir būt mīlošiem un atbildīgiem vīriem un tēviem. Par šo problēmu grāmatas „Ir vērts būt tēvam” priekšvārdā runā tās autors Jaceks Puļikovskis, vīrs un triju bērnu tēvs: „Vīra un tēva loma – tā ir manas dzīves vissvarīgākā karjera.
Svarīgākais tēva uzdevums
Sv. Jāzeps – laimīgas nāves aizbildnis
03.09.2021 pl. 15:21
Mēs jau neskaitāmas reizes baznīcā sv. Jāzepa svētkos esam dzirdējuši, ka par šī svētā dzīvi daudz neko nezinām, ka viņš ir klusējošs Svētajos Rakstos aprakstīto pestīšanas notikumu dalībnieks. Šķiet, nebūtu jādomā par tādu grūti pieņemamu patiesību kā nāve. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šābrīža situācijā par to dzirdam tik daudz, ka kļūst nomācoši. Tomēr augšāmcelšanos nevar piedzīvot, neizejot cauri nāves vārtiem.
Sv. Jāzeps – laimīgas nāves aizbildnis
Koncertēšana baznīcās
26.08.2021 pl. 14:38

Sagatavoja Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins

1987. gadā Dievišķā kulta kongregācija izdeva instrukciju par koncertiem baznīcās. Tajā piedāvāja bīskapu konferencēm un atbilstoši to kompetencei arī nacionālajām liturģijas un sakrālās mūzikas komisijām pārdomas un interpretāciju par kanoniskajām normām, kas attiecas uz dažādu mūzikas žanru atskaņošanu baznīcās, galvenokārt ārpus liturģiskajām svinībām.
Koncertēšana baznīcās
Lapas:123...525354nākamā