Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Palasīsim...  Raksti

Dzīve nesakramentālās attiecībās (II)
20.02.2024 pl. 08:07

Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins

Turpinājums. Daudzi šķirtie katoļi, apzinoties sava lēmuma reliģiskās sekas, dažādu iemeslu dēļ paliek nesakramentālās attiecībās. Mēs bieži dzirdam viedokļus, ka cilvēks, kurš nolemj dzīvot smaga grēka stāvoklī, atrodas ārpus Baznīcas.
Dzīve nesakramentālās attiecībās (II)
Gavēnis – mūsu garīgais ceļojums
15.02.2024 pl. 08:10
Pārdomas par Lielā gavēņa jeb četrdesmit dienu gandarīšanas laiku (no 14.02 līdz 27.03) vēlos sākt ar dominikāņu mūka un mistiķa Meistara Ekharta (1260-1327) vārdiem: “Vissvarīgākā garīgā cīņa nav cīņa ar grēku, bet cīņa par tuvumu ar Dievu.” Šie vārdi atgādina svarīgu atziņu par garīgo dzīvi: ja mēs veidosim attiecības ar Jēzu, tad arī spēsim uzvarēt grēku un ļaunumu, jo nevis cīņa ar grēku to uzvar, bet gan mūsu tuvība ar Viņu.
Gavēnis – mūsu garīgais ceļojums
Jauniešu ceļš uz "Jēriku"
10.02.2024 pl. 21:13

Pēc četru gadu pārtraukuma kopiena “Chemin Neuf” atkal aicināja jauniešus iesākt jauno gadu īpašā veidā un ar jaudu! Aicinājām jauniešus uz “Jērikas” rekolekcijām, kuras balstītas sv. Ignācija no Lojolas “Garīgajos vingrinājumos”, kas tika pielāgoti tieši jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Jauniešu ceļš uz "Jēriku"
"Tā ir uzticība"
27.01.2024 pl. 09:14
Sv. Avilas Terēzes piemiņas dienā tika publicēts jaunākais pāvesta Franciska apustuliskais pamudinājums (adhortācija), kas runā par citu karmelītu svēto un Baznīcas doktori – sv. Terēzi no Bērna Jēzus un no Svētā Vaiga.
"Tā ir uzticība"
Ģimene – mīlestības civilizācijas sirds
15.01.2024 pl. 08:09
Mūsdienās ģimene atrodas strauju un nopietnu sabiedrisku un kulturālu pārmaiņu ietekmē. Apzinoties to, ka laulība un ģimene ir viens no visvērtīgākajiem cilvēces sasniegumiem, Baznīca vēlas sniegt savu mācību un palīdzību tiem, kuri, izprotot laulības un ģimenes vērtību, cenšas palikt tai uzticīgi.
Ģimene – mīlestības civilizācijas sirds
Dzīve nesakramentālās attiecībās
03.01.2024 pl. 08:06

Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins

Daudzi šķirtie katoļi, apzinoties sava lēmuma reliģiskās sekas, dažādu iemeslu dēļ paliek nesakramentālās attiecībās. Mēs bieži dzirdam viedokļus, ka cilvēks, kurš nolemj dzīvot smaga grēka stāvoklī, atrodas ārpus Baznīcas.
Dzīve nesakramentālās attiecībās
Jēzus dzimšanas svētku tradīcijas
18.12.2023 pl. 07:56

Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins

Tuvojoties Ziemassvētkiem, cilvēki sāk atcerēties par dažādām, ar svētkiem saistītām tradīcijām. Daudzi interneta portāli publicē tradīciju apkopojumus. Mūsdienās, urbanizācijas un tehnoloģiju gadsimtā, daudzas Ziemassvētku tradīcijas sāk izzust. Pasauli ir pārņēmis tirgošanās un peļņas bums, un svētki bieži tiek nosvinēti pirms svētkiem.
Jēzus dzimšanas svētku tradīcijas
"Sagatavojiet ceļu Kungam!"
10.12.2023 pl. 21:13

Bīskaps Viktors Stulpins

Otrās Adventa svētdienas temats ir sagatavot Kunga ceļu, darīt taisnas Viņa takas (Is 40,3). Ko gan gaidām, ja ne jaunas debesis un jaunu zemi, kur mājos taisnība? Citiem vārdiem sakot, gaidām Kristus Valstību – Viņa atnākšanu mūsu dvēselēs pilnīgā veidā.
"Sagatavojiet ceļu Kungam!"
Desmit padomi ne tikai Adventam
09.12.2023 pl. 21:14

“Katra cilvēka uzdevums ir būt savas dzīves veidotājam. Cilvēkam dzīve ir jāvērš par mākslas šedevru” – rakstīja svētais Jānis Pāvils II. Skaisti un patiesi vārdi, vai ne? Taču rodas jautājumi: “Kā to izdarīt? Ko nozīmē “būt savas dzīves veidotājam”? Ar ko sākt?” Par laimi, kristīgā mācība ne tikai izvirza mērķus, bet arī palīdz tos sasniegt.

Desmit padomi ne tikai Adventam
Advents
03.12.2023 pl. 10:49
Šodien, pirmajā Adventa svētdienā, mēs sākam jaunu liturģisko gadu. Baznīcas gads nesakrīt ar kalendāro gadu, lai gan tajā ir vienāds dienu un nedēļu skaits (52). Tas sākas ar pirmo Adventa svētdienu un beidzas ar nākamā kalendārā gada Kristus Vispasaules Karaļa svinībām.
Advents
Lapas:123...626364nākamā