Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Apvienības ''Laulāto Tikšanās'' animatoru rekolekcijas, kas veltītas pāvesta Franciska pamudinājumam ''Amoris Laetitia'' jeb ''Mīlestības līksme''

Laikā no 1. līdz 3. decembrim “Laulāto tikšanās” animatoru kopiena pulcējās viesmīlīgajās Līvbērzes rekolekciju mājās, lai tuvāk iepazītu, pārdomātu un dziļāk integrētu pāvesta pamudinājumu “Mīlestības līksme” savā kalpošanā un garīgajā ceļā.

Asīze svinēs 800 gadus, kopš atveidots pirmais Ziemassvētku notikums

8. decembrī – Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas svētkos, Asīzē tiks atklātas 800 gadu atceres svinības, pieminot pasaulē pirmo Betlēmes atveidojumu. Tālajā 1223. gadā Grečo kalnu ciematiņā Itālijā to sarīkoja svētais Francisks.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Labdarības akcija ''Zvaigzne Austrumos'' aicina ziedot gultu izgatavošanai bēgļu centriem Ukrainā

Ir sākusies ikgadējā Adventa laika labdarības akcija “Zvaigzne Austrumos”. Akcija šogad norisinās jau desmito gadu. Tās idejas autors un vadītājs ir baptistu mācītājs Pēteris Eisāns, kurš pirms desmit gadiem kopā ar domubiedriem sāka meklēt veidus, kā iepriecināt bērnus kara un krīžu skartajās teritorijās.

Svētā Franciska Ksavera pēdējā vēlēšanās bija pievērst Ķīnu kristietībai

Svētais Francisks Ksavers (1506-1552), kura piemiņas dienu Baznīcā svinam 3. decembrī, bija ambiciozs misionārs, kurš bija gatavs kuģot pie katras tautas uz zemes, lai ikvienu pievērstu kristīgajai ticībai.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Liepājas diecēzes liturģiskajā kalendārā iekļautas jaunas svētku dienas

Ņemot vērā, ka jau ilgāku laiku Latvijas Baznīcas provinci veido četras diecēzes un katrā no tām veidojas savas svētku dienas, Liepājas diecēze lūdza Dievišķā kulta un Sakramentu disciplīnas dikastēriju iekļaut divas papildu svētku dienas tās liturģiskajā kalendārā.

Pāvests: reliģijas ir aicinātas sargāt Dieva radību

Šodien pasaulei ir nepieciešamas alianses, kas nav vērstas pret kādu, bet iestājas visu labā, un to veidošanā svarīga loma ir reliģijām. Par to svētdien Francisks runāja video vēstījumā par godu "Ticības paviljona" atklāšanai Dubaijā. Svētais tēvs atgādināja, ka tā ir pirmā reize, kad šāda iniciatīva tiek īstenota ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām konferences laikā.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Grāmatas "Jērs un lauva RIMBENIEKS" atvēršanas svētki Liepājā

21. novembrī plkst.17.00 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Grunta zālē (Zivju iela 7) notiks grāmtas “Jērs un lauva RIMBENIEKS” par izcilo neatkarīgās starpkaru Latvijas valstsvīru, Liepājas mēru un garīdznieku Ēvaldu Rimbenieku (1888 – 1943) atvēršanas svētki.

Pāvests aicina padomāt par Baznīcas sievišķīgo dimensiju

Ceturtdien, 30. novembrī, pāvests Vatikānā pieņēma audiencē Starptautiskās teoloģiskās komisijas locekļus. Francisks pateicās klātesošajiem par šo vizīti un viņu darbu un atzīmēja, ka viņu vidū ir pārāk maz sieviešu, taču tieši daiļā dzimuma pārstāvēm piemīt skaistāka un radošāka pieeja teoloģijas pētniecībai.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Advents

Šodien, pirmajā Adventa svētdienā, mēs sākam jaunu liturģisko gadu. Baznīcas gads nesakrīt ar kalendāro gadu, lai gan tajā ir vienāds dienu un nedēļu skaits (52). Tas sākas ar pirmo Adventa svētdienu un beidzas ar nākamā kalendārā gada Kristus Vispasaules Karaļa svinībām.

Lasīt tālāk

"Pateicības svētceļojums"

Patriotu mēnesī svētceļnieku grupa no Latvijas devās uz Romu, lai iepazītu kristīgo Romu, svinētu Latvijas 105. dzimšanas dienu un pateiktos pāvestam Franciskam par viņa vizīti Latvijā pirms 5 gadiem.

Lasīt tālāk

"Meklējiet vispirms Dieva valstību un Viņa taisnību, bet viss cits jums būs pielikts klāt" (Mt 6, 33)

Liepājas bīskapa Viktora Stulpina sprediķis Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā Liepājas sv. Jāzepa katedrālē 2023. gada 18. novembrī.

Lasīt tālāk