Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Kādi noteikumi mājsēdes laikā saista baznīcās?

21. oktobrī pl.14.30 notika Tieslietu ministrijas Reliģijas lietu padomes attālinātā sēde, kurā tika izskaidroti noteikumi, kas jāievēro draudzēm "mājsēdes" laikā līdz 15. novembrim. Tieslietu ministrs pateicās draudzēm par sapratni un organizētību šajā grūtajā laikā, ievērojot attiecīgos ierobežojumus.

Pāvests sveic svētceļojuma "Ar Luteru uz Romu" dalībniekus

Pirmdienas rītā Vatikānā bija ieradušies ap 500 luterāņu jauniešu no Vācijas. No 23. līdz 30. oktobrim viņi piedalās ekumeniskā svētceļojumā, kas saucas “Ar Luteru uz Romu”. Grupas ietvaros ir arī koris ar nosaukumu “Ar Luteru pie pāvesta”. Tiekoties ar Svēto tēvu, koris nodziedāja dziesmu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Mūžībā devies Daugavpils dekāns Mihails Sivickis

Pēc smagas slimības 18. oktobrī mūžībā devies Daugavpils dekanāta dekāns un Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs draudzes prāvests Mihails Sivickis, ziņo Daugavpils Jēzus Sirds draudze.

Ievērojams anglikāņu bīskaps uzņemts katoļu Baznīcā

Ievērojams anglikāņu bīskaps, kuru reiz uzskatīja par potenciālo nākamo Kenterberijas arhibīskapu, ir stājies pilnīgā kopībā ar katoļu Baznīcu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Palīdzi "Radio Marija Latvija" skanēt Kuldīgā

"Radio Marija Latvija" ir pieteikusies konkursam uz frekvenci Kuldīgā FM 106,9. Šobrīd Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izvērtē kandidātus, kuri ir pieteikušies.

"Lauku slimnīca" Svētā Pētera laukumā

Savās uzrunās pāvests Francisks Baznīcu bieži sauc par "lauku slimnīcu", aicinot to doties uz perifērijām, lai mierinātu noskumušos un dziedinātu grēka ievainotās sirdis.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

"Kāna Welcome" - kopīgas izaugsmes ceļš pārim

Šogad oktobra beigās Latvijā, arī Liepājā, tiks uzsākta kopienas Chemin Neuf organizēta programma "Kāna Welcome", kas paredzēta laulātajiem pāriem draudzēs.

Jēzum, kurš spēj visu, mēs varam lūgt pilnīgi visu

Vai mēs, lūdzot no Dieva kādu žēlastību, ietveram lūgšanā visu savu dzīvi, savus ievainojumus, pazemojumus, salauztos sapņus, kļūdas, un visu to, kas grauž mūsu sirdi? – jautāja pāvests, 24. oktobrī uzrunājot Svētā Pētera laukumā uz lūgšanu “Kunga eņģelis” sanākušos ticīgos.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Sv. Jāzeps – Vispārējās Baznīcas aizbildnis

1870. gada 8. decembrī pāvests Pijs IX  ar dekrētu “Quemadmodum Deus” (no lat. val. – “Tāpat kā Dievs”) pasludināja sv. Jāzepu par Vispārējās Baznīcas aizbildni. Pāvesta dekrēta paziņošana neizpalika bez pārsteigumiem. Šajā laikā pāvesta dokumenti tika pakļauti Itālijas valdības kontrolei un Pijs IX likumīgi izvairījās no valdības kontroles, izsludinot nevis bullu vai pāvesta vēstuli, bet Ritu kongregācijas dekrētu.

Lasīt tālāk

Dzert no Jēzus biķera...

Svētdienas, 17. oktobra, evaņģēlija lasījumā mēs dzirdējām, ka Zebadeja dēli - Jēkabs un Jānis - vēršas pie Jēzus un atklāj Viņam savas sirds ilgas: Dari mums, lai mēs Tavā godībā sēdētu viens Tavā labajā un otrs Tavā kreisajā pusē! Brāļu lūgumā mēs atpazīstam godkāres balsi.

Lasīt tālāk

Arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča vēstījums, atklājot sinodālo ceļu

Dārgie brāļi un māsas Kristū,
šodien mūsu arhidiecēzē, atsaucoties pāvesta Franciska aicinājumam, aizsākas īpašs garīgas pieredzes laiks, kuru saucam par kopīgā jeb sinodālā ceļa pieredzi. Šī pāvesta iniciatīva vienlaicīgi aizsāk šo procesu arī visās citās diecēzēs un tās mērķis ir garīga atjaunotne visā Katoliskajā baznīcā, tās draudzēs un kopienās.

Lasīt tālāk