Novembrī, kad zāle vairs nezaļo un koku zari kļūst kaili, kad dienas sarūk un vakari ir tik gari, tad pati daba saka mums priekšā, ka viss šajā pasaulē ir ļoti trausls un pārejošs. Vasarā mums šķiet, ka zaļums būs mūžīgs un jaunībā liekas, ka dzīvosim vienmēr. Būsim reālisti! Tā dzīvē nemēdz būt. Viss paiet – bagātība, skaistums, veselība, fiziskais spēks... Dzīves steigā mēs daudz ko nepamanām, jo nespējam apstāties, lai izdarītu pareizos secinājumus. Un, lūk, viss, ko līdz šim uzskatījām par pašsaprotamu, vienā mirklī var izrādīties trausls kā, piemēram, ledus, kas pēkšņi ieplaisā zem bezbēdīga slidotāja kājām.
“Lai slavēts Dievs, mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs, kas mūs Kristū svētījis visādā garīgā svētībā debesīs. Viņā Viņš mūs izredzējis pirms pasaules radīšanas, lai mēs mīlestībā būtu svēti un nevainīgi Viņa priekšā.” (Ef 2,3–4)
Svētums ir ne tikai nepelnīta Dieva dāvana, bet arī mūsu pienākums, kuram jānosaka visa kristīgā dzīve: “Tāda ir Dieva griba, lai jūs kļūtu svēti” (1 Tes 4,3). Apustuliskajā vēstulē Novo millennio ineunte pāvests Jānis Pāvils II iepazīstināja mūs ar savu Baznīcas redzējumu 21. gadsimtā. Viņš uzsvēra, ka “perspektīva, kurā ir jāiekļaujas visam Baznīcas pastorālajam darbam, ir svētums. (...)
Šogad aprit 350 gadi, kopš Jēzus parādījās sv. Margaritai Marijai Alakokai. Īpašs jubilejas gads aizsākās 2023. gada 27. decembrī un turpināsies līdz nākamā gada 27. jūnijam.
Šodien, 19. septembrī, plkst.11.30 pēc Romas laika tika publicēts Ticības Mācības dikastērijas dokuments "Miera Karaliene", kas ir nota par Medžugorjes garīgo pieredzi. Dokuments sastāv no ievada, Medžugorjes garīgo augļu apraksta, tad seko ziņojums par galvenajiem aspektiem, kurā aplūko titulu, ar kuru sevi dēvē Marija - Miera Karaliene, kā arī par to kas ir miera avots, un tālāķ apskata arī kristocentrisko vēstījumu aspektu, Svētā Gara darbību, aicinājumu un atgriešanos liecības, lūgšanu, Sv. Mises vietu garīgajā pieredzē un citus aspektus. Beigās seko secinājumi, kuros ir teikts, ka visi "apkopotie elementi ļauj mums uzskatīt, ka ir izpildīti nosacījumi Nihil obstat (nekas nav pret) lēmuma pieņemšanai.
Šos vārdus, ko lasām Lūkasa evaņģēlijā, Kristus izteica, sūtot septiņdesmit divus mācekļus pa diviem uz dažādām pilsētām un ciemiem, kur Viņš pats bija nodomājis iet, lai sludinātu. Kristus viņus sākumā pamāca: “Kurā pilsētā jūs ieiesit un jūs tur uzņem (..) sakiet viņiem: tuvu pie jums ir nākusi Dieva valstība. Bet, ja jūs ieiesit pilsētā un jūs tur neuzņem, tad izejiet uz tās ielām un sakiet: pat jūsu pilsētas putekļus, kas pielipuši pie mūsu kājām, mēs nokratām, bet to ziniet, ka Dieva valstība ir tuvu klāt! Es jums saku, ka Sodomas ļaudīm viņā dienā būs vieglāk nekā šādai pilsētai.” Tas ir viņu uzdevums, bet savu pamācību Jēzus noslēdz ar autoritātes uzticēšanu: “Kas jūs klausa, tas Mani klausa.”
15. septembrī Baznīca piemin Sāpju Dievmāti, kas pazīstama arī kā Mater Dolorosa. Šie svētki atgādina par Vissvētākās Jaunavas Marijas garīgo moceklību viņas pilnīgās vienotības ar Kristus ciešanām dēļ.
2016. gadā pāvests Francisks, atbildot uz “Radio France” korespondentes Matilde Imberti jautājumu par sekularizācijas cēloņiem, norādīja uz divām problēmām – pirmkārt, cilvēka pašpietiekamību, vēlmi pārkāpt savas robežas un ieņemt Dieva vietu, otrkārt, evaņģelizācijas trūkumu, kas izriet no kristiešu remdenuma ticībā. Tur, kur trūkst Evaņģēlija sludināšanas, sāk izplatīties sekularizācija.
Misionārs Dons Tērbits (Donald Turbitt) no Amerikas Savienotajām Valstīm ir biežs viesis Latvijā. Jau vairāku gadu garumā viņš sludina evaņģēliju, vadot lekcijas un aizlūgšanu Kristīgu vīru rekolekcijas dalībniekiem, ko organizē Latvijas Svētā Jāzepa vīru kustība. Arī šogad no 26. līdz 28. jūlijam rekolekcijas notiks Līvbērzē. Piedāvājam fragmentu no Dona 2023. gada lekcijas, ko viņš teica rekolekciju dalībniekiem.