Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Citur Latvijā

Aglonā notiks iekšējās lūgšanas skola
07.02.2024 pl. 21:19
Aglonas bazilikā Lielā gavēņa laikā sākot ar 2024. gada 17. februāri notiks iekšējās jeb klusās lūgšanas skola. Sešu nodarbību ciklā aicināts piedalīties ikviens, kurš sirdī sajūt ilgas pēc iekšējās jeb klusās lūgšanas un kurš ir gatavs izbrīvēt laiku, lai apmeklētu visas nodarbības un praktizētu iekšējo lūgšanu ikdienā.

Par iekšējās lūgšanas nozīmi Sv.Terēze no Jēzus ir rakstījusi: “Tiem, kuri veic iekšējo lūgšanu, es ieteiktu, īpaši sākumā, meklēt draudzīgus kontaktus ar tiem, kuri tāpat praktizē iekšējo lūgšanu. Lai palīdzētu paklupt, man bija daudz draugu, bet lai pieceltos – es paliku pilnīgi viena.”

Iekšējās lūgšanas skolas nodarbības Aglonas bazilikā vadīs priesteris Daumants Abrickis. Skolas nodarbību pamatā ir Romas katoļu Baznīcas un Karmela svēto mācība par iekšējo lūgšanu. Nodarbību laikā dalībniekiem būs iespēja apgūt iekšējās lūgšanas pamatus un iepazīt tās praksi, lūgties vienam par otru, dalīties ar lūgšanā piedzīvoto prieku un grūtībām, atbalstīt vienam otru ceļā uz svētumu. Savukārt starp kopīgajām iknedēļas tikšanās reizēm dalībnieki ir aicināti praktizēt iekšējo lūgšanu individuāli ikdienā savās mājās.

Nodarbības Aglonas bazilikā notiks sestdienās 2024. gada 17., 24. februārī, 2., 9., 16.martā un noslēguma tikšanās 6. aprīlī no plkst. 09.00 līdz 11.40. Nodarbības sāksies ar dalībnieku sadraudzību, kam sekos priestera Daumanta Abricka uzruna par iekšējo lūgšanu. Pēc tam būs laiks iekšējās lūgšanas praktizēšanai, un noslēgumā – atbildes uz dalībnieku jautājumiem.

Pieteikšanās Iekšējās lūgšanas skolai notiek līdz Pelnu dienai, 2024. gada 14. februārim, elektroniski aizpildot ANKETU.

Papildu informācija par nakšņošanu un ēdināšanu klosterī pie priestera Daumanta Abricka (mob. +371 26310874).

Anna Briška