Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Svētceļojums kājām uz Vissv. Jaunavas Marijas no Kuldīgas svētkiem
20.06.2024 pl. 08:01
Kopš šā gada Liepājas diecēzes kalendārā ir jauna svētku diena, kas ir saistīta ar diecēzes svētvietu Kuldīgā. 7. jūlijs turpmāk būs diena, kad tiks svinēti Vissv. Jaunavas Marijas no Kuldīgas svētki.

Uz šiem svētkiem tiek organizēts svētceļojums kājām no Liepājas. Svētceļojums notiks no 2. līdz 7. jūlijam. Iziešana no Liepājas katedrāles 2. jūlijā pēc Sv. Mises plkst. 8.00. Pieteikšanās pa tālr. 26093782. Dalības maksa 40 EUR. Svētceļojuma maršruts Liepāja - Saraiķi - Pāvilosta - Jūrkalne - Alsunga- Kuldīga.

Kuldīga ir viena no vecākajām Kurzemes pilsētām. Senākais pilsētas nosaukums Jēzusburga netika ieviests, bet jau tad tika domāts par to, ka šī vieta ir īpaši veltīta Dievam. Tās laiks sākās 1242. gadā, kad Vācu ordenim bija dota atļauja celt pili. Šajā pilī bija pirmā baznīca. Pirms reformācijas Kuldīgā katoļiem bija vēl Sv. Katrīnas baznīca un divas koka kapelas ārpus pilsētas.

16. gs. beigās un 17. gs. sākumā Kuldīga bija Kurzemes hercoga Vilhelma rezidence, bet 1656.gadā Kuldīgu iekaroja zviedri, un pils tika izlaupīta. 1701.gadā zviedri pilsētu ieņēma otrreiz un pili izpostīja.

Šī Kuldīgas svētās Trīsvienības un svēto apustuļu Sīmaņa un Jūdas draudzes baznīca turpat 400 gadus pulcina cilvēkus uz Dieva godināšanu.

Dievmātes un Bērna Jēzus statujas izcelsme ir datēta ārkārtīgi fragmentāri, un avoti nav droši. Līdz šim pieņēma, ka šīs statujas liktenis cieši saistīts ar Kurzemes vēsturi. Dievmāte ar Bērnu Jēzu uz rokas stāv uz mēness sirpja, un iespējams izgatavota, vēlīnos viduslaikos (ap 1520/1530). Gan mutiska, gan vēlāk uz papīra pierakstītā tradīcija vēsta, ka tā pārvietota no Kuldīgas pils baznīcas, bet pirms tam, saskaņā ar tradīciju tā bijusi aizbērtā telpā pils pagrabstāvā. Šajā sakarā ievērību pelna 1938.gada vēsturiska piezīme, ka ap 1860.g. mācītājs Harfs Dievmātes statuju nonesis jau no Katrīnas baznīcas bēniņiem un nodevis katoļu baznīcai.

Aicinām visus, kam ir spēks un iespēja piedalīties svētceļojumā.

Svētku programma Kuldīgā:
6. jūlijā plkst. 19.00 Vesperes un Vissv. Sakramenta adorācija.
7. jūlijā plkst. 11.00 Vissv. Sakramenta adorācija un Rožukronis. Plkst. 12.00 Sv. Mise un procesija.

Foto: Dievmātes Debesīs uzņemšanas svētki Kuldīgas sanktuārijā 2020.g.