Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Romas diecēze uzsāk pāvesta Jāņa Pāvila II beatifikācijas procesu
26.06.2005 pl. 12:49

RadioVaticana.Org

Otrdien, 28. jūnijā Jāņa Laterāna bazilikā tiks svinīgi atklāts pāvesta Jāņa Pāvila II beatifikācijas process.

Tādējādi sāksies pāvesta Vojtilas gājums pretim altāru godam – tieši Romas bīskapu katedrālē, kura 27 gadus bija kļuvusi par Jāņa Pāvila II pastorālās kalpošanas liecinieci. Beatifikācijas procesa atklāšana sāksies pulksten 19.00 ar Pirmo Vesperu dievkalpojumu, gaidot svēto apustuļu Pētera un Pāvila svētkus. Dievkalpojumu vadīs Romas diecēzes ģenerālvikārs, kardināls Kamillo Ruini.
 
Monsinjors Slavomirs Oders iepazīstinās ar sev uzticēto mandātu būt par beatifikācijas lietas postulatoru. Vēlāk sekos zvērests, ko vispirms dos Romas diecēzes vadītājs, kardināls Kamillo Ruini, vēlāk deleģētais tiesnesis Džanfranko Bella, tiesneša palīgs Frančesko Marija Tašotti, procesa uzraugs Džuzepe A’Alonzo un notāri Džuzepe Gobbi, Frančesko Allegrini un Marčello Terramani. Pēc personu saraksta nolasīšanas, kuras tiks iztaujātas procesa norises gaitā, zvērestu dos arī postulators Slavomirs Oders. Šī sesija noslēgsies ar nākamo audienču nosaukšanu, kuras notiks aiz slēgtām durvīm.
 
Pēc juridiskā akta izpildes, visi klātesošie tiks aicināti uz lūgšanu, lai ar Dieva kalpa, pāvesta Jāņa Pāvila II aizbildniecību izlūgtu sev nepieciešamās žēlastības.
 
Piedalīties dievkalpojumā tiek aicināti visi Romas diecēzes ticīgie.

RadioVaticana.Org