Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Pasaules Baznīcu ekumeniskās padomes asambleja Porto Alegrē
17.02.2006 pl. 11:45

Pāvests Benedikts XVI ir nosūtījis vēstījumu Pasaules Baznīcu ekumeniskajai padomei, kas no 14. līdz 23. februārim pulcējas Porto Alegrē, Brazīlijā, uz savu devīto asambleju.

Pirmoreiz šī sanāksme, kas tiek sasaukta ik pēc 7 gadiem, notiek Latīņamerikā. Iepriekšējā notika 1998. gadā Hararē, Zimbabvē.
 
Lai arī Katoļu Baznīca nav Pasaules Baznīcu ekumeniskās padomes locekle, tā sadarbojas ar šo organismu caur teoloģisko komisiju „Ticība un konstitūcija”. Arī šais dienās sanāksmē Porto Alegrē piedalās katoļu oficiālā delegācija, kurai ir novērotājas funkcijas.
 
Pontifikālās kristiešu vienības veicināšanas padomes prezidents, kardināls Valters Kaspers, kurš vada minēto delegāciju, nolasīja pāvesta Benedikta XVI vēstījumu, kurā Svētais tēvs sveic asamblejas dalībniekus, kas aplūko tematu „Dievs, pārveido pasauli saskaņā ar savu žēlsirdību!” Pāvests raksta, ka pēc 40 auglīga darba gadiem ar citām kristīgajām Baznīcām, Katoļu Baznīca arī turpmāk vēlas veikt šo ceļu, cenšoties un cerot, ka kādu dienu kristieši sasniegs vienotību un kopā sludinās Evaņģēlija vēsti visiem cilvēkiem.
 
Benedikts XVI piebilst, ka kopā ar citu konfesiju kristiešiem lūdzot Dievam savā žēlsirdībā pārveidot pasauli, Katoļu Baznīca lūdzas arī, lai Dievs svētī ekumenisko dialogu ar sasniegumiem, kurus tik ļoti vēlamies panākt.