Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Ukraina: grieķu - katoļu bīskaps atzīts par 2005. gada cilvēku
21.02.2006 pl. 17:36

Bīskaps Milans Šašiks saņēmis Ukrainas Aizkarpatu reģiona aktīvākā cilvēka goda titulu. Jau trešo gadu slovāku tautības bīskaps vada Mukačevas grieķu - katoļu eparhiju.

Kā pats atzina, neraugoties uz sasniegumiem, vēl ir daudz neatrisinātu problēmu. Viena no tām ir dialogs un attiecību veicināšana ar pareizticīgo Baznīcu. Tikai dažos gadījumos ir izdevies panākt kompromisu.

“Grieķu - katoļu Baznīca, kas pirms Otrā pasaules kara dominēja visā Aizkarpatu reģionā, komunisma režīma laikā tika smagi vajāta un apspiesta” – teica bīskaps Milans Šašiks. “Līdz šim ticīgie ir atguvuši tikai vienu trešdaļu no saviem īpašumiem. Tas ir viens no saspīlējuma un nesaskaņu galvenajiem iemesliem. Lai tās mazinātu grieķu - katoļu draudzēs tiek celtas jaunas svētnīcas. Ja mēs agresijai atbildētu ar agresiju, tad nonāktu līdz karam” – uzsvēra grieķu - katoļu Baznīcas vadītājs. Pēdējo 15 gadu laikā ir uzcelti 90 jauni dievnami un kapelas, kurās jau tiek svinēta liturģija, un vairāk nekā sešdesmit tiek būvētas. Taču neraugoties uz to, aptuveni 100 draudzēm vēl nav savas svētnīcas.


Foto: www.kbs.sk