Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Benedikts XVI aicina ticīgos lūgties rožukroni un atbalstīt misijas
03.10.2006 pl. 13:02

Svētdien, 1. oktobrī, Kastelgandolfo Benedikts XVI runāja par rožukroņa lūgšanas un misiju nozīmi.

Uz tikšanos ar pāvestu bija ieradušies vairāki simti svētceļnieku. „Šī ir pēdējā svētdiena manā uzturēšanās laikā Kastelgandolfo. Nākamajā svētdienā tiksimies Vatikānā” – teica pāvests. Viņš skaidroja, ka ir sācies oktobris – rožukroņa lūgšanai un misijām veltīts mēnesis. Lai Marija, Rožukroņa Karaliene, dāvā misionāriem evaņģēlisko dedzību un nepieciešamās žēlastības jums un jūsu tuviniekiem. Noslēdzot savu uzturēšanās laiku Kastelgandolfo, lūdzos par visiem. Lai Dievs jūs svētī” - ar aizkustinājumu sacīja Benedikts XVI.

Atgādinājis, ka sestdien, 7. oktobrī, Baznīca svinēs Marijas – Rožukroņa Karalienes svētkus, pāvests teica, ka šo lūgšanu īpaši mīlēja viņa priekšgājējs Jānis Pāvils II. Pāvests aicināja ticīgos šajā mēnesī bieži skaitīt rožukroni. Rožukronis ir kontemplatīva un kristocentriska lūgšana, kas nav atdalāma no Svēto Rakstu meditācijas. Tā ir kristieša lūgšana, kas iet pa ticības ceļu, sekojot Kristum kopā ar Mariju. Aicinu jūs, dārgie brāļi un māsas, visu šo mēnesi skaitīt rožukroni ģimenēs, kopienās un draudzēs pāvesta un Baznīcas misijas nodomā, kā arī par mieru visā pasaulē – teica pāvests.

Svētdien, 22. oktobrī, tiks atzīmēta Pasaules misiju dienu. Pāvests atgādināja, ka Baznīcas misija ir Kristus misijas turpinājums: nest visiem Dieva mīlestību, sludinot to ar vārdiem un konkrētiem mīlestības žestiem. Šogad misiju dienas temats ir: „Mīlestība – misijas dvēsele”. Svētais Pāvils, tautu apustulis, rakstīja: „Kristus mīlestība mūs aicina”. Lai katrs kristietis pieņem un īsteno šos vārdus, apzinoties, ka ir Mīlestības misionārs tur, kur viņu nolikusi Dieva apredzība. Lai katrs no mums nesavtīgi kalpo brāļiem, lūgšanā smeļot priecīgas un aktīvas mīlestības spēku.

Benedikts XVI runāja par traģisko situāciju Irākā. Par šo tematu viņš runāja arī 30. septembrī, tiekoties ar Babilonijas kaldiešu patriarhu Emmanuelu III Dali. Kristieši un musulmaņi jau vairāk nekā 14 gadsimtus tur dzīvo kopā, kā vienas zemes bērni. Svētais tēvs vēlēja, lai šīs brālīgās attiecības nekad netiktu pārtrauktas. Aicināja visus ticīgos kopā ar viņu lūgties par miera un izlīgšanas dāvanu šai izmocītajai valstij.

„Pilsētas – cerību magnēts” – tāds ir Pasaules cilvēku apdzīvoto vietu dienas temats, kas tiek atzīmēta 2. oktobrī. Šo pasākumu organizē ANO. Pāvests uzsvēra, ka urbanizācijas un emigrācijas uz pilsētām process ir viens no lielākajām problēmām, ko nāksies pārvarēt XXI gadsimta cilvēkiem. „Apliecinu savu atbalstu visiem, kuri vietējā vai starptautiskā līmenī cenšas panākt, lai lielpilsētu degradējošo perifēriju iedzīvotājiem būtu nodrošināti cilvēka cieņai atbilstoši dzīves apstākļi – teica Benedikts XVI.