Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Klusums un kontemplācija palīdz saprast Vārdu
07.10.2006 pl. 12:45

Vatikāna Redemptoris Mater kapelā Benedikts XVI kopā ar Starptautiskās Teoloģijas komisijas locekļiem svinēja Euharistiju.

Jau ziņots, ka no 2. līdz 6. oktobrim Vatikānā norisinājās minētās komisijas rīkotā plenārsēde. To vadīja Ticības Mācības kongregācijas prefekts kardināls Viljams Levada un sekretārs Luiss Ladarija SJ. Dalībnieku uzmanības lokā bija dokumenta projekts par bērnu likteni, kuri miruši bez kristības sakramenta, kā arī dabiskā morāles likuma izklāsts Jāņa Pāvila II enciklikās Veritatis splendor un Fides et ratio.

Atgādinājis, ka Baznīca šodien svin svētā Bruno liturģiskos svētkus, Benedikts XVI sprediķī runāja par klusuma un kontemplācijas nozīmi katra kristieša, bet īpaši teologa dzīvē. Viņš uzsvēra, ka arī runāšana ir cēla misija, kas ļauj mums saprast ticības patiesības.

Caur vārdiem klātesošs kļūst Vārds. Vārds nāk no Dieva. Vārds ir Dievs. Kā mēs, kas esam daļa no šīs pasaules, ar saviem vārdiem varam darīt klātesošu Vārdu? Domas attīrīšanas procesā attīrās arī mūsu vārdi. Kā mēs varam atvērt pasauli un ieiet tajā bez ieiešanas Dieva klusumā, no kura izriet Vārds? Lai attīrītu mūsu vārdus, lai attīrītu pasaules vārdus, mums ir nepieciešams klusums, kas kļūst par kontemplāciju. Tas ieved mūs Dieva klusumā. Tur mēs nonākam līdz vietai, kur dzimst Vārds, pestīšanu nesošais Vārds – teica Benedikts XVI.