Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Pakistānā grib aizliegt Jaunā Gada svinības
03.01.2005 pl. 11:04

Ervīns Svilāns, Vatikāna radio

Šabab-e Milli kustības pārstāvji, kas ir Pakistānas Džamaat-e Islami partijas jauniešu atzarojums, aicināja valsts vadītājus visā valstī stingri aizliegt svinēt Jaunā Gada svinības pēc gregoriāņu kalendāra, jo šo kalendāru izdomājuši kristieši.

Viņuprāt tas pretojas islāma mācībai. Pēc musulmaņu kalendāra Jaunais Gads ir paredzēts šī gada 10. februārī.

Kā stāstīja viens no Šabab-e Milli kustības pārstāvjiem Huma Aiubs, tad tāda svētku svinēšana ir sazvērestība pret islāmu, kas uzspiež svešu kultūru un tradīcijas.

Pakistānas musulmaņu jaunieši izsaka savu neapmierinātību par to, ka kristiešu jaunajā gadā viena no neatņemām sastāvdaļām ir šampanietis jeb alkohols, kas islāma reliģijā ir aizliegts. Tāpat Aiubs paziņoja, ja valdība neaizliegs Jaunā Gada svinības, tad kustības dalībnieki darīs visu iespējamo, lai izjauktu Jaunā Gada vulgāro svētku izdarības. Visi Pakistānas iedzīvotāji ir pret Jaunā Gada svētku svinībām, jo to tikai svin noteikta, neliela cilvēku grupa, kas ir kristieši un kas nepraktizē islamu, - teica Huma Aiubs.

Ziemeļrietumu Pakistānas provincē Jaunā Gada svinības ir aizliegtas jau no pagājušā gada, bet šogad Šabab-e Milli kustības pārstāvji vēlas, lai šis aizliegums būtu ieviests visā valstī. Šis likums attieksies uz visiem valstī dzīvojošiem musulmaņiem, izņemot kristiešus un ārzemniekus, kam šos svētkus būs jāsvin klusi un neuzkrītoši savās mājās un viesnīcās.