Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Citur Latvijā

Tieslietu ministrs sasauc Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdi
11.10.2021 pl. 20:25
Pirmdien, 11.oktobrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns sasauca Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdi tiešsaistē, lai apspriestu ārkārtējās situācijas laikā ieviestos ierobežojumus un nepieciešamo rīcību Covid-19 infekcijas apkarošanai.

Tieslietu ministrija informē, ka padomes sēdes laikā Jānis Bordāns saņēma reliģisko savienību (baznīcu) vadītāju apliecinājumu, ka tās atbalsta vakcinēšanos pret Covid-19 infekciju.

“Līdz šim reliģiskās organizācijas ir bijušas vienas no apzinīgākajām valstī noteikto epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanā. Ļoti daudziem baznīca ar savu piemēru un dialogu savās draudzēs ir sniegusi būtisku atbalstu un garīgo mierinājumu šajā sarežģītajā laikā. Man ir patiess gandarījums par reliģisko organizāciju ieguldījumu cīņā pret Covid-19 infekcijas izplatību,” saka tieslietu ministrs.

Sarunas laikā ar baznīcu vadītājiem izskanēja aicinājums arī sabiedriskajiem medijiem vēl aktīvāk iesaistīties vakcinēšanās nozīmes skaidrošanā un ar praktiskiem piemēriem uzrunāt iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, pēc iespējas plašāk šajā procesā iesaistot mediķus un veselības ekspertus.

Ministru kabineta rīkojums Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” stājies spēkā šodien – 11. oktobrī – un nosaka, ka bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta var piedalīties reliģiskās darbības norisēs iekštelpās un ārtelpās, ja vienai personai tiek nodrošināti ne mazāk kā 15 m2 no publiski pieejamo telpu platības un tiek lietota sejas maska. Ja reliģiskā darbība tiek veikta t.s. “zaļajā režīmā” (tikai personām ar vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātu), tad ierobežojumi ir būtiski mazāki.

Tm.gov.lv