Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

"Baznīcu nakts" programma Kurzemē
20.05.2022 pl. 14:40
Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Piedāvājam ieskatu dažos Kurzemes vēsturiskajā novadā gaidāmajos “Baznīcu nakts” notikumos.

Vēju pilsētā Liepājā, Svētā Dominika Romas katoļu baznīcā no pl. 15.00 līdz 18.00 apmeklētāji būs aicināti liturģiskās mūzikas darbnīcās mācīties dziesmas un dziedājumus, kuri bagātina baznīcas liturģiju. Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā varēs iegādāties cilvēku ar invaliditāti darinātus rokdarbus, šeit būs arī radošā darbnīca, muzikālie priekšnesumi un aktivitātes bērniem.

Lejaskurzemē – Rucavas baptistu draudzes baznīcā būs Liepājas kultūras centra bērnu teātra izrāde “Tikšanās plkst. 8 pie Noasa šķirsta”.

Kurzemes ziemeļos – Valdemārpils evaņģēliski luteriskajā baznīcā varēs ļauties apcerei lūgšanu un meditāciju stacijās, kā arī baudīt flautistes Indras Ozolas un pianista Matīsa Ciņa koncertu. Šeit notiks arī brazīliešu mūzikas koncerts, kurā uzstāsies grupa “Feito no Brasil” (Ražots Brazīlijā – no portug.val.), bet dienas noslēgumā baznīcā būs baudāma pianista Filipa Ēča koncertprogramma.

Turpat netālu Talsu viļņoto pakalnu ainavā viesus gaidīs Ķurbes evaņģēliski luteriskā un Ārlavas baptistu baznīcas. Abavas senlejā un gar ainavisko Tukuma-Kuldīgas ceļu iespējams apmeklēt Sātu, Zemītes un Vānes evaņģēliski luteriskās baznīcas. Ap Kurzemes “iekšējo” jūru – Usmas ezeru būs apskatāmas Usmas, Ugāles, Spāres un Rendas evaņģēliski luteriskās baznīcas.

Gaiķu evaņģēliski luteriskajā baznīcā varēs apskatīt dievnama interjeru, kas veidots baroka stilā ar bagātīgiem kokgriezumiem un skulptūrām. Baznīcā atrodas unikāli gleznojumi uz soliem, kuros kristīgā morāle pausta ar dažādiem simboliem.

Kartē Baznīcu nakts mājas lapāwww.baznicunakts.lv – ir apkopotas ziņas par dievnamiem, kas būs atvērti un piedalīsies “Baznīcu naktī” un “Atvērto baznīcu dienā” notikumos. Ikviens ceļotājs ir aicināts izplānot savu maršrutu un doties apceļot baznīcas kopā ar ģimeni, draugiem, vai varbūt vadot veselu ekskursiju.

Plānots, ka baznīcās, kur ir tāda iespēja, pulksten 12.00, 18.00 un 22.00 zvanīs zvani.  Pulksten 21.00 vienā laikā visās baznīcās lūgs Tēvreizes lūgšanu un dziedās himnu/tautas lūgšanu “Dievs, svētī Latviju!”. Ikviena draudze ir šogad īpaši aicināta tam pievienot aizlūgumus, iestājoties par Ukrainas tautu viņas cīņā par savas valsts brīvību no Krievijas okupācijas.

Baznicunakts.lv
Foto: Katedrāle.lv