Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Atklāta ieslodzīto rokdarbu izstāde
16.06.2022 pl. 14:13
15. jūnijā Liepājas Sv. Jāzepa katedrāles tornī tika atklāta izstāde, kurā apskatāmi dažādi gleznojumi, rokdarbi, pērļojumi, adījumi un daudzas citas lietas, ko paši savām rokām radījuši Liepājas cietuma ieslodzītie.

Izstādes idejas autore Inese Sebre, kura kalpo ieslodzījuma vietā, saka: „Šie cilvēki lielākoties bērnībā ir cietuši no dažāda veida vardarbības, ir auguši nelabvēlīgās ģimenēs, kur saņēmuši nicinājumu un tikuši atstumti. Viņiem pašiem ir grūti sevī saskatīt kaut ko labu, atšķirt savus sliktos darbus no tā, kas ir viņš pats, un saprast, ka viņa vērtība nemainās no tā, ko kāds viņam ir nodarījis vai pateicis.

Apmeklējot Liepājas cietumu, cenšos saskatīt katrā ieslodzītajā Jēzu, vienalga, vai tas izcieš sodu par slepkavību vai zagšanu - visi viņi ir cilvēki, kuriem kādreiz ir trūkusi mīlestība vai kuri ir cietuši fizisku vai emocionālu vardarbību. Sarunās ar viņiem atklājas viņu sāpes un aizvainojumi, viņi nekad neļaus samelot, viņi māca atbildēt par saviem vārdiem arī mums, tiem, kuri strādā ar viņiem vai kalpo ieslodzījuma vietās.

Liels paldies jāsaka cietuma personālam par sadarbību un atsaucību izstādes veidošanā un par to darbu, ko viņi veic, kopā radot un atrodot ieslodzītajos tās pērles, kuras šodien redzam šajā izstādē. Sarunājos ar cietumniekiem privāti un bieži esmu motivējusi viņus lasīt, bet... cietuma bibliotēka jau ilgu laiku nav tikusi atjaunota, lielai daļai grāmatu izplēstas lapaspuses... Tāpēc radās doma, ka varētu izveidot šo izstādi, kurā parādīt sabiedrībai, ka arī tie, kurus bieži vien atstumjam, ir Dieva mīlēti, talantīgi cilvēki, un kurā varam savākt ziedojumus jaunu grāmatu iegādei. Jēzus mums māca mīlēt tuvākos un lūgties par ienaidniekiem. Apskatot izstādi un atbalstot ar ziedojumu, varam palīdzēt ieslodzītajiem tikt pie jaunām grāmatām un tā izpildīt Jēzus aicinājumu apmeklēt ieslodzītos.”

Izstāde katedrāles tornī būs apskatāma līdz 15. jūlijam. Katedrāle darba dienās ir atvērta no 8.00 līdz 18.30, bet svētdienās no 9.00 līdz 16.30.