Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Citur Latvijā

VAS "Latvijas Pasts" un Vatikāna Pasts kopīgi izdod pastmarku
02.09.2022 pl. 15:46

Atzīmējot simto gadskārtu kopš noslēgts un stājies spēkā Konkordāts starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu, Latvijas Pasts vienlaikus ar Vatikāna Pasta uzņēmumu izdod šim notikumam veltītu pastmarku un aploksni.

Ceturtdien, 1. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiek rīkota VAS “Latvijas Pasts” un Vatikāna Pasta kopīgi izdotās pastmarkas atklāšana par godu Latvijas Republikas un Svētā Krēsla konkordāta noslēgšanas simtgadei – informē Latvijas Ārlietu ministrija.

Pasākumā piedalās Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Apustuliskās nunciatūras Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Čongs Davuns (Da Woon CHEONG), VAS “Latvijas Pasts” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns un Latvijas Romas katoļu Baznīcas pārstāvji.

Latvijas Republikas un Svētā Krēsla konkordāts stājās spēkā ar ratifikācijas dokumentu apmaiņu Romā 1922. gada 3. novembrī. Tas bija viens no pirmajiem starptautiskajiem līgumiem, ko noslēdza Latvijas Republikas valdība, un kļuva par paraugu citiem konkordātiem ne vien Eiropā, bet arī citos kontinentos.  

Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu nodibinātas 1921. gada 10. jūnijā. Atzīmējot to simtgadi, pāvests Francisks 2021. gada 10. maijā privātā audiencē pieņēma Valsts prezidentu Egilu Levitu. Savukārt 2022. gada 14. martā vizītē pie Svētā Krēsla ieradās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Svētais Krēsls nekad nav atzinis Latvijas inkorporāciju Padomju Savienībā un ir nemitīgi atbalstījis latviešu tautu neatkarības atgūšanas centienos.

Pastmarkai izmantots logo, kas bija izveidots minētās simtgades svinībām. Tajā redzam savijamies Latvijas un Vatikāna karogus, tādējādi veidojot skaitli 100. Attēls simbolizē vienotību un vienprātību starp abām valstīm. Tā autors – mākslinieks Ģirts Grīva.

Jaunos filatēlijas izdevumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/.

Vaticannews.va/Pasts.lv


Foto: Kristaps Gulbis, Ārlietu ministrija. Vairāk foto šeit.