Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Citur Latvijā

Lai Lāčplēša dienā skan baznīcu zvani!
01.11.2022 pl. 13:03
Katoļu Baznīcas bīskapi ir saņēmuši Aizsardzības ministrijas sūtītu vēstuli Latvijas kristīgo konfesiju vadītājiem, kurā izskan aicinājums arī šogad 11.novembrī, Lāčplēša dienā, skandināt baznīcu zvanus. Tāpat ticīgie tiek mudināti lūgties par karavīriem.

Kā parasti 11. novembrī visā Latvijā notiks dažādi pasākumi, kuru mērķis ir godināt Latvijas brīvības cīnītājus. Pasākumus rīkos Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, arī pašvaldības un citi. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks kristīgās konfesijas mudina kārtējo reizi iesaistīties 11.novembra svinībās, šajā dienā pl. 9.00 trīs minūtes skandinot baznīcu zvanus. Tādā veidā Latvijas armija tikusi godināta arī 1919. gada 11. novembrī – dienā, kad Rīga tika atbrīvota no Bermonta karaspēka, zvanījuši visu Rīgas baznīcu zvani.

Kristīgās konfesijas tiek lūgtas ne tikai rast iespēju skandināt savu dievnamu zvanus, bet arī 11. novembrī un visā svētku nedēļā līdz pat 18. novembrim savās lūgšanās gan privāti, gan arī kopā pieminēt karavīrus un dienestus, kas gādā par drošību, kā arī par Latvijas valsti un valsts vadītājiem.

“Esmu dziļi pateicīgs visu konfesiju baznīcu draudzēm par atsaucību un iesaistīšanos šajā akcijā iepriekšējos gados. Cerot uz sadarbību, lūdzam arī informēt par savām iespējām iesaistīties šīs ieceres īstenošanā šogad,” vēstulē konfesiju vadītājiem un bīskapiem raksta A. Pabriks.

KABIA