Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Prāgas Bērna Jēzus ceļojums pa Kuldīgas katoļu draudzes ģimenēm
06.12.2022 pl. 11:00
Šogad Kuldīgas katoļu draudzē ir aizsākta īpaša tradīcija, jo Kuldīgā ar Jēzus un Marijas Dominikāņu māsu misonāru starpniecību nonākusi Prāgas Bērna Jēzus figūra, kura ļaus ģimenēm, sevišķi bērniem, piedzīvot Adventa laiku īpašā atmosfērā un lūgšanā.

Adventa 1. svētdienā Bērna Jēzus figūra uzsāka savu ceļojumu pa draudzi, pēc svētdienas Sv. Mises dodoties līdzi uz mājām pie Kromaņu ģimenes.

Bērna Jēzus figūra saņemta kā dāvana no kāda labdara Polijā, kurš, iekšēja pamudinājuma rosināts, šo īpašo statuju atvedis no Prāgas, kur Bērna Jēzus godināšanai ir senas saknes, un joprojām pie šīs brīnumdarītājas statujas ar savām lūgšanām steidzas gan bērni, gan pieaugušie. Prāgas Bērna Jēzus statuja tiek dēvēta par brīnumaino, un leģenda vēsta, ka statuja kādreiz piederējusi sv. Terēzei no Avilas. Bērna Jēzus statuja tradicionāli ģērbta dārgā apģērbā ar imperatora regālijām, un 1824. gadā pirmo reizi ar zelta kroni to kronējis pāvests Leons XII. Mūsdienās Prāgā, Uzvaras Dievmātes baznīcā ir muzejs, kur aplūkojami Prāgas Bērnam Jēzum dāvinātie apģērbi un kroņi.

Prāgas Bērna Jēzus figūras kopija, pateicoties labdara gādībai un dziļajai misionārajai apziņai, tagad atceļojusi arī uz Kuldīgu, kur ģimenēm ir iespēja “paņemt” Bērnu Jēzu uz mājām un lūgties tā klātbūtnē. Kopā ar figūriņu var saņemt arī speciālas lūgšanas, novennu, psalmu un iedvesmas vārdus veltīšanās aktam, lai visai ģimenei pārdomu un lūgšanu laiks kopā ar Prāgas Bērnu būtu piepildītāks un svētdarošāks.

D.Bergmane