Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Velns priecājas, kad citus aprunājam un strīdamies
21.05.2023 pl. 12:06
Sestdien, 20. maijā, Svētās Martas laukumā, Vatikānā, ieradās vairāk nekā 900 bērni no Dženovas arhidiecēzes. Viņi šogad saņēma vai saņems Iestiprināšanas sakramentu.

Dialoga ar svētceļniekiem laikā pāvests atgādināja, ka aprunāšana ir citu cilvēku aptraipīšana, un aicināja būt vienotiem un draudzīgiem. Uz tikšanos ar Svēto tēvu ieradās bērni no vairāk nekā 70 Ligūrijas apgabala draudzēm Dženovas arhibīskapa Marko Toskas vadībā.

“Paldies par apmeklējumu, priecājos jūs redzēt tik kuplā skaitā”, iesāka Francisks. “Novēlu jums skaistu uzturēšanos Romā. Iepazīt lietas, pastaigāties, iet uz dārziem… daudz skaistu lietu. Un jo īpaši būt vienotiem, nestrīdēties savā starpā. Vai zināt, kas izgudroja strīdus?” viņš jautāja. Bērni atbildēja: “Velns”. “Velns”, apstiprināja pāvests. “Velns grib, lai mēs strīdamies, un viņš ir par to priecīgs. Nē. Mums ir jābūt draugiem un nekad nav jāaprunā. Vai zināt, ko nozīmē aprunāt?” Bērni atbildēja, ka tas nozīmē runāt sliktu par citiem.

Svētais tēvs uzsvēra, ka aprunāt ir ļoti nesmuki. Cilvēki, kuri aprunā, zaudē cieņu, jo tie nodarbojas ar citu aptraipīšanu. Aprunāt nozīmē citus aptraipīt. Vai tas ir labi? Nē! Ja kāds iebilst, sakot, ka nav viegli no tā atturēties, pāvests kārtējo reizi ieteica kādu līdzekli. “Iekod mēlē”, viņš sacīja. “Tādā veidā tu neaprunāsi”.

Vēlreiz pateicies jaunajiem svētceļniekiem par apmeklējumu, Francisks aicināja visus lūgt Dievmāti. Pēc lūgšanas “Esi sveicināta” viņš deva klātesošajiem savu svētību.

Vaticannews.va